Skocz do zawartości

Zimowe, wiosenne, letnie i jesienne latanie w Krakowie


Callab

Rekomendowane odpowiedzi

To słuszne podejście - kto chce tylko gadać nie sobie gada a kto chce latać to lata i Juwenalia mu w tym nie przeszkadzają ..... wręcz przeciwnie, przywołują nutkę miłych wspomnień :lol:

 

Pochwaliłem się już w wątku o budowie modelu RWD-4 ale pochwalę się też i tutaj - wczoraj model został szczęśliwie oblatany.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Mimo kapryśnej pogody i wiszącego w powietrzu deszczu, po oblocie "ADELI" w górę poszły jak zawsze modele ESA, szybowce, akrobaty, guadrokoptery, heksakoptery , skrzydło z zabudowanym FPV ..... czyli wiele ciekawych konstrukcji dla zwolenników zabawy na świeżym powietrzu .

 

ms

Edytowane przez mirolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny RWD. A gdzie to taka fajna łąka do latania ?? To w obrębie Czyżyn czy też gdzieś indziej ?? Ja wczoraj pod wieczór próbowałem ulotnić model paralotni z napędem pchającym. Niestety się nie udało bo się rozpadało i brakło czasu, jednak to nie powód to zmartwień bo kolejna próba być może już na dniach.

Edytowane przez tadek041
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za ciepłe słowa.

Jeżeli tylko poprawi sie pogoda a pas będzie zwolniony to w najbliższą niedzielę planuję kolejne loty RWD na Czyżynach.

 

Na wiosenny sezon 2012 zaplanowałem jeszcze jedną premierę i jestem "na ostatniej prostej" przed oblotem drugiego dużego modelu spalinowego.

Może Wojtek (f-150) zdąży przygotować swojego Spita i wtedy na Czyżynach poderwiemy dwa myśliwce w analogicznej skali.

 

Dołączona grafika

 

ms

Edytowane przez mirolek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

Może Wojtek (f-150) zdąży przygotować swojego Spita i wtedy na Czyżynach poderwiemy dwa myśliwce w analogicznej skali.

 

 

Wojtek ma gotowy już dawno :P ,ale pytanie czy na Czyżynach.Model ma 180 cm rozpiętości i 4,5 kg wagi.Może na oblot Rybitwy ,ale czy wystarczy pasa do lądowania ?Wolałbym Czyżyny właśnie ze względu na długość pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz małe kółeczka więc trawa może stanowić duży problem.

 

Dziś rano na Czyżynach błogi spokój i polatałem sobie Extrim-em który po ostatnim przymusowym lądowaniu z uwagi na awarię serwa SW oraz drobnych naprawach znów zmienił troszkę kolor pokrycia.

Ta już chyba dziewiąta naprawa kadłuba wcale nie pogorszyła właściwości modelu - mimo wzrostu wagi, przekoszenia kadłuba i utraty geometrii, model nadal dobrze lata

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtek ma gotowy już dawno :P ,ale pytanie czy na Czyżynach.Model ma 180 cm rozpiętości i 4,5 kg wagi.Może na oblot Rybitwy ,ale czy wystarczy pasa do lądowania ?Wolałbym Czyżyny właśnie ze względu na długość pasa.

 

 

Wojtku dasz radę. Ja tym chipmunkiem jakoś męczę 170 cm rozpiętości. Prawie, że podobna klasa modeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka ładna pogoda a tu nikt się nie chwali lataniem - co Was tak koledzy modelarze uziemiło ???

Dziś wieczorem na Czyżynach tylko spacerowicze z dziećmi, dwóch szalonych motocyklistów a na "kombacianej łączce" jacyś nawiedzeni piłkarze - zgroza.

 

Na szczęście niskie przeloty nad głowami Rafikiem nieco pozbawiły amatorów futbolu animuszu ale Panowie Modelarze, sam nie utrzymam tego skrawka terenu :o Trzeba walczyć o swoje bo zaraz wpadną na pomysł, wkopią sobie bramki i będziemy musieli się prosić żeby dało się polatać.

Trzeba latać aby lotnisko zostało lotniskiem a nie stało się kolejnym parkiem czy orlikiem ;)

 

ms

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.