Skocz do zawartości

Budowa RC Nitro Buga od podstaw.


Rekomendowane odpowiedzi

Co de serwa to tak zostaje. Decyzja podjęta.

To nie jest silnik wodny tylko jakiś tam darmowy model 3d z pierwszej lepszej strony który wstawiłem orientacyjnie jak to będzie wwyglądać.

 

Mam do was prośbę. Potrzebuje wymiary lub jakieś rysunki techniczne silników. Jak ktoś ma lub wie gdzie są to bardzo prosze. Z góry dzięki.

 

Update z warsztatu :)

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Nie rozmawiasz z facetem który nie ma pojęcia technicznego i nie dłubię sobie w nosie, a że malujesz sobie na komputerze projekty i ci to sprawia przyjemność to dobrze, ale na tym poprzestań

Co do mnie to jeździłem zawodniczo w klasie IC8 buggy

Pozdrawiam i życzę ci powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Może lepiej jak przestane reagować na twoje posty kefir.

Niestety muszę Cię zawieść. Nie poprzestanę na tym co robię tylko będę się dalej rozwijać.

Nie wątpię że posiadasz jakieś zaplecze techniczne swoich umiejętności latania. Zwłaszcza że nie odróżniasz projektowania 3d od "malowania" :rotfl:

 

Nie dasz rady mnie zniechęcić. Niestety :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha. Może lepiej jak przestane reagować na twoje posty kefir.

Niestety muszę Cię zawieść. Nie poprzestanę na tym co robię tylko będę się dalej rozwijać.

Nie wątpię że posiadasz jakieś zaplecze techniczne swoich umiejętności latania. Zwłaszcza że nie odróżniasz projektowania 3d od "malowania" :rotfl:

 

Nie dasz rady mnie zniechęcić. Niestety :)

Nie zniechęcam cię ja lubię takich ludzi którzy coś konstruują

Tylko uprzedzam cię o tym żebyś nie próbował wyważać drzwi które są już wyważone

i jeżeli robisz taki projekt to on musi się potem znaleźć w rzeczywistości bo inaczej to tylko malowanie Bez urazy

Więcej nie będę cię już stresował jeszcze raz powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kumam dalej twojego rozumowania. Co roku powstają nowe modele samochodów, maszyn, urządzeń elektronicznych.Po co? skoro już jakieś są. Po co powstają nowe technologie? Po co wielkie korporacje wydają mnóstwo kasy na research??

 

Dla potrzeby rozwoju.

 

Samoloty którymi latasz zostały również zaprojektowane przez kogoś. Założę się że miałeś/masz modele które latały gorzej od drugich. Czemu? Ponieważ ktoś wymyślił lepszą technologię, lepszą konstrukcję czy materiały.

 

Powiem Ci coś i to wcale nie znaczy że uda mi się wykonać coś lepiej niż modele seryjne.

Drzwi wcale nie zostały jeszcze wyważone, nie ma takiej dziedziny życia w której by tak było.

 

Mam nadzieję że będziesz dalej zaglądał do tego tematu i przekonasz się jak bardzo się mylisz.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kefir - twoje podejście do tego tematu jest dziwne. lukos86 buduje model, uwież mi, że jazda czymś, co zrobiło się samemu daję ogromną frajdę nawet bez jakiś tam skoków czy innych "figur".

Co do mojego silnika, jest to HPI k 4,6 a wymiary to ok. 12cm wysokości(razem z łożem) szerokość radiatora w górnej częsći 5,5cm. szerokość samego bloku na dole 4cm, a długość razem z szarpanką i sprzęgłem to 11,5cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale nie wytrzymałem

Napisałeś (powstają nowe technologie) co wprowadziłeś nowego kiedy nie stosujesz się do podstawowych zasad

Gdzie masz kąt natarcia zawieszenia jaką się stosuje w napędzie na tył

poco tyle przekładni na układzie kierowniczym zwrotnicę zamocowałeś na nitach

Widzę że to będzie klasyczny napęd tylni więc nie zapomnij o sporej zbieżności

Zrób też mocowanie amortyzatora centralnie w wahaczu masz już nawet otwór na górnym to też wpłynie na równomierne rozkładanie obciążenia a tym samym będzie lepiej chodziło

oj sporo by tu jeszcze pisać myślę że powinieneś najpierw przeczytać książkę jaką ci proponują koledzy a wtedy będziesz całkowicie inaczej to widział :)

Więcej pytaj jesteśmy na forum będziemy sobie pomagać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba 12 - Dzięki za wymiary.

 

kefir - Cieszę się że nareszcie zrozumiałeś dlaczego publikuję ten projekt na forum. Poprostu potrzebuje pomocy. O kącie natarcia nie wiedziałem. Gdybym wiedział pewnie wyglądało by to trochę inaczej. Czy w każdym tylnonapędowym autku tak jest? Po co tyle przekładni? Bo nie miałem innego pomysłu. Masz lepszy? Proszę podziel się. Pamiętając o zmianie zbieżności do kąta wahacza. Co z tego że na hub jest na nitach? Co do zbierzności to jak koła pracują widać w poprzednich postach w rzucie z przodu.

Amortyzator był centralnie umieszczony w pierwszej wersji ale nie dało się go zmieścić przy skoku zawieszenia jaki by mnie zadowalał więc jest jak jest.

 

Dzięki za WRESZCIE konstruktywną krytykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl może też zastosowanie tulejek na osi obrotu zwrotnicy- tak jak masz to teraz (sam wkręt) szybko się wytrze od gwintu i dostanie sakramenckich luzów :roll: .

Nie widać na fotkach czy na połączeniu wahaczy ze zwrotnicą nie jest podobnie - jeśli tak to tu by również było warto zastosować tulejki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To o tym kącie mówiłem

http://www.rcxray.com/images/xb808/xray/XRAY-XB808-24-L.jpg

http://www.rcxray.com/images/nt18t/xray/XRAY-NT18T-17-L.jpg

Można też tak poprzeglądaj rozwiązania poważnych firm które nie stać na robienie szjsu

http://www.rcxray.com/images/xb808/xray/XRAY-XB808-12-L.jpg

 

A to mój ostatni model http://www.rcxray.com/xb808/

teraz już nie mam żadnego poza śmiesznymi elektrykami tylko do zabawy FPV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka.

 

HA. Wyobraźcie sobie że jeszcze nie przestałem. I tu was mam. haha. A tak na serio to kipie cały ze złości na &^%$^%&^% angielską pocztę która jakoś mi nie umie dostarczyć materiałów od przeszło tygodnia. :(

 

Dalej żyje tym projektem. Powoli sukcesywnie do przodu. Nie martwcie się. Obiecuje że go skończę o ile moje kochanie mnie nie zamorduje za wydawane pieniądze na narzędzia i materiały. Właśnie jestem na etapie przekonywania że bardzo potrzebuję mini tokarkę i już prawie się udało.

Co myślicie o tym.

 

http://cgi.ebay.co.uk/Mini-Lathe-Brand-New-7x14-Machine-with-DRO-4-Chuck_W0QQitemZ260502641885QQcmdZViewItemQQptZUK_Home_Garden_PowerTools_SM?hash=item3ca72adcdd

 

Myślę że za miesiąc może dwa miesiące uda się to przepchnąć to przez domowy budżet.

 

Co do progresu to nie za dużo zrobiłem ze względu na brak materiału.

Według wcześniejszych rad dodałem tulejki (wytoczone ze stali na wiertarce stołowej :)

 

Wachacze będą z 8 mm sztabki jak przyjdzie materiał. może jutro :)

 

http://img6.imageshack.us/img6/8661/7webn.jpg

 

Edited by strejla_u

Usunąłem wyświetlanie zdjęcia ponieważ jest w bardzo dużej rozdzielczości i strasznie długo się ładuje. Nie każdy ma szybki internet. Na forum spokojnie wystarczy fotka wielkości 800 x 600 (i ewentualnie linka do fotki w wielkiej rozdzielczości jeśli zachodzi taka potrzeba), będzie widać tyle samo, załaduje się szybko i nie będzie się forum rozjeżdżać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... C) wytrzyma.

Tomek, przecież ta konstrukcja nie jest nie przemyślana, i ja osobiście nie mam nic do niej tyko niektórzy tacy jak Ty zniechęcają ludzi to tworzenia modelu. J mam tylko małe zastrzeżenia co do wahaczy, ale cóż wyjdzie w praniu.

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.