Skocz do zawartości

Budowa RC Nitro Buga od podstaw.


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.hpieurope.com/showimage.php?imgSrc=graphics/kits/kitpages/10508/spotlight1.jpg - oto i jest napęd :P. Jeśli chcesz mieć napęd tylko na tył silnik ustaw poprzecznie do toru jazdy. Wtedy nie musiałbyś kombinować z planetarnym napędem dyfra

 

 

PS.jak wrzucić rysunek z kompa?? :oops:

Tak też zrobie. Problem w tym że nie mam jeszcze silnika więc jeszcze nie wiem jak będzie z wymiarami na 100%.

 

Wszystkim innym dzięki za dobre i nie dobre słowa. Apropo łożysk to narazie wszystko na łożyskach ślizgowych. Niezapominajcie że to prototyp i kształt swój bedzie zmienial setki razy. Nie goni mnie żaden termin, czyli metoda prób i błędów.

 

Dzięki za fotki i namiary na książkę.

 

Szukałem i szukałem a znalazłem tylko jeden dyfer do sprzedania na ebayu. Czy moglibyście podać jakieś namiary na sklepy online z częściami i wysyłką zagraniczną? Z góry dzięki.

 

nie jesteś w stanie zrobić takiego auta

 

dyfry, łożyska jednokierunkowe, tytanowe kardany, amortyzatory są stosunkowo drogie mniej więcej pewnie ponad 70% ceny samego podwozia

 

a takie auto nie może być wykonane w 100% z metalu

 

taki projekt to skakanie z motyką na słońce

 

 

Dziwne masz podejście kolego. Zobacz na post karambolisa. Tam jest link do zdjęcia. Ktoś to jednak zrobił. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 122
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

co do części to polecam stronkę firmy www.hpi.pl mają wszytko do swoich autek a co za tym idzie części abyś mógł dokończyć swój model. kiedy wejdziesz na stronkę kliknij samochody, potem nitro off road i na samym dole wybierz firestorm 10t. możesz obejrzeć jak jest zbudowany. a potem na samej górze jest taki napis "lista części"-tam dostaniesz wszytko co potrzebujesz aby zrobić napęd.

Co do silnika polecam Ci ten http://www.shaft.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=16&osCsid=6327e3a7d09c98b563d75bbf9f5e95f7 - ma sporo mocy i jest tani, jeśli model będzie mniejszy możesz włożyć ten silnik http://www.shaft.pl/product_info.php?cPath=24&products_id=13.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hpi ma nawet nie najgorsze silniki, ale niestety strasznie drogie. Dla porównania silnik

Hpi k4.6 - http://rcwroblik.pl/Silnik+spalinowy++Nitro+Star+K4.6+Engine+With+Pullstart,57687808,01,i2.html

SH 28 p3 http://rcwroblik.pl/Silnik+spalinowy+o+pojemnosci+4%2C6ccm+3-portowy+bez+szarpanki,57616533,01,i2.html

 

W cenie jest spora różnica. Mój znajomy na zawodach rozgrzał silnik SH 210 stopni. Silnik po ochłodzeniu chodził dalej bez najmniejszego problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetna robota. Kto nie wie czym jest projektowanie w 3D to nie zrozumie że warto się w to pobawić. A co do samego projektu.. moim zdaniem wahacze zrobione z płaskiej blachy raczej nie wytrzymają. Jeszcze co do wieżyczek na których zawieszenie spoczywa, nie myślałeś żeby je przylutować? lud odgiąć fragment płyty podwozia u do niego przykręcić? takie zamocowanie jakie wykonałeś nie jest sztywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie jesteś w stanie zrobić takiego auta

 

dyfry, łożyska jednokierunkowe, tytanowe kardany, amortyzatory są stosunkowo drogie mniej więcej pewnie ponad 70% ceny samego podwozia

 

a takie auto nie może być wykonane w 100% z metalu

 

taki projekt to skakanie z motyką na słońce

 

 

tu jest trochę obrazków nie jest to wyczynowy sprzęt ale na pierwsze autko się nadaje

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=10508&lang=pl

"nie jesteś w stanie zrobić takiego auta"

 

Podobne zdanie słyszeli napewno twórcy pierwszych modeli zdalnie sterowanych... :roll: :roll: :roll:

 

Nie wiem czemu w ogóle z takim podejściem zajmujesz się kolego modelarstwem... Nawet jeśli samemu nie budujesz modeli bo tego nie lubisz, to modelarz powinien mieć smykałkę technika, mechanika, elektronika obecnie informatyka - a taka osoba nigdy nie wygłosiła by podobnego zdania. W przeciwnym wypadku nie jest modelarzem tylko kolesiem, który bawi się drogimi zabawkami.

 

Jak najbardziej jest w stanie to zbudować. Wszystko to tylko i wyłącznie kwestia wiedzy (tej koledze lukos86 faktycznie brakuje i zanim zabrał się za projektowanie powinien nieco poczytać, pooglądać zdjęć z necie, fabrycznych modeli itd), pieniędzy, czasu, odpowiednich narzędzi i umiejętności w posługiwaniu się nimi przy obróbce materiałów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Bardzo dziękuję za słowa otuchy.

 

Air,

 

W 100& się z Tobą zgadzam, Dzięki!!!!

 

Adam B, Kuba 12

 

Niestety wahacze z plastiku nie wchodzą w grę. Projekt polega na tym aby jak najwięcej części wykonać samemu. W chwili obecnej biorę pod uwagę odlanie aluminiowych wahaczy. Mam cały do tego osprzęt i troszeczkę wiedzy, już to wcześniej robiłem. Dzięki

 

qbacz,

 

Czyżbyś miał już do czynienia z 3d? :)

 

Jedrula,

 

Co do silnika to narazie temat odległy. Będzie sprawne podwozie, będzie silnik. Ze względu na przeprowadzkę cierpimy chwilowa na brak gotówki, stąd ta decyzja. Dzięki

 

A tutaj dla udowodnienia że to nie tylko pokaz umiejętności z zakresu 3D. Dzisiaj w wolnej chwili przy piwku (bezalkoholowym oczywiście :P ) wypociłem dolny wachacz i pionowy hub.

 

 

Dołączona grafika,

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo gdzie chcesz jeździć tym buggy po asfalcie 3km/h

Sory ale to co robisz na monitorze jest fajne, ale już wykonanie w rzeczywistości to już nie.

Wahacze z blachy aluminiowej :shock: czy ty wiesz jakie są potężne przeciążenia na nich ?

jak powybierasz luzy

Fajnie że masz taki wielki zapał, ale daj se na luz na prawdę :) szkoda twojej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O mamo gdzie chcesz jeździć tym buggy po asfalcie 3km/h

Sory ale to co robisz na monitorze jest fajne, ale już wykonanie w rzeczywistości to już nie.

Wahacze z blachy aluminiowej :shock: czy ty wiesz jakie są potężne przeciążenia na nich ?

jak powybierasz luzy

Fajnie że masz taki wielki zapał, ale daj se na luz na prawdę :) szkoda twojej pracy

Hmm. Widzę że nie przeczytałeś całego tematu. To jest projekt hobbystyczny, nie będę się nim ścigał, skakał itp. myślę że wytrzyma więcej niż 3 km/h. Co do przeciążeń. Posiadasz jakieś konretne dane. Jestem pewien że da się to obliczyć.

 

Ile rzeczywiście taki wachacz wytrzyma?

 

Dokładnie tyle żeby ukończyć projekt, i wyciągnąć z niego dużo wiedzy. Jeżeli okażą się za słabe to się pomyśli. Słyszałeś kiedyś takie słowo koncept?? Widziałeś kiedyś prototyp samochodu? Bo ja widziałem i nikt tam się nie śmiał że nie pojedzie bo silnika nie ma. Widzisz mijasz się z celem pisząc takie rzeczy a nie przestudiowałeś nawet całego tematu.

 

A co odpuszczenia sobie bo szkoda pracy... Haha Świetnie jest jeszcze dużo pracy. Dla mnie praca nad tym projektem = przyjemność. Bo lubię to co robię. Może niektórzy wolą siedzieć przy monitorze, krytykować innych i dłubać w nosie. W rzeczywistości pilnika w ręce nigdy nie mięli i całe szczęście bo by sobie jeszcze krzywdę zrobili.

 

Ja mam takie podejście.

 

 

qbacz:

 

Zaginałem blachy na imadle + wałek +młotek. Czekam na wypłatę i zamawiam zaginarkę na imadło. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te wachacze są robione bezmyślnie :( blacha tekiej grubości nie wytrzyma więcej niż jedną jazdę, pognie się na najmniejszych dołkach. Blacha się po prostu wygnie. A jak wcześniej wspomniano wyżej wszystko będze miało luzy. Mówię Ci, kup takie wachacze, albo chociaż się na nich wzorój.

http://rcwroblik.pl/Aluminiowe+dolne+wahacze+do+modelu+Savage+X+w+kolorze+srebrnym,57617610,01,i2.html - dolne

http://rcwroblik.pl/Aluminiowe+gorne+wahacze+do+modelu+savage+w+kolorze+purpurowym,57617295,01,i2.html - górne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukos86- Jesteś moim idolem. Zachowujesz się jak prawdziwy modelarz i za to Cie podziwiam. Krytyka ze strony (nie)modelarzy zawsze będzie, trzeba tylko wyciągnąć wnioski z tego co piszą inni. Jeżeli będziesz słuchał tych mądrych rad, przemyślisz elementy modelu, będzie to świetny projekt. Z pewnością czeka Cie w nim jeszcze wiele zmian ale jesteś na dobrej drodze. Upór to podstawa w modelarstwie, Tobie go nie brak. Tak się składa że większość tego (teoretycznie) modelarskiego forum to ludzie którzy nie mieli w ręce pilnika, wiertarki. Przykro mi to mówić ale są to ludzie bez zdolności technicznych, ich zapał kończy się na lataniu. Ty pracuj dalej a efekty będą coraz bardziej widoczne :) Pozdrawiam i czekam na dalszą relację.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projekt jest ok, motywy też. Ale smutna prawda jest taka że wachacze wykonane w tym stylu są pomyłką. Skorko masz dostęp do narzędzi i finansów to ja na twoim miejscu rzuciłbym je na cnc. Kolejna sprawa to położenie serva. Mocne dobicie do ziemi może je łatwo uszkodzić, nie powinno być poniżej płyty podłogowej. Może spróbuj zrobić jakąś 12 albo cokolwiek mniejszego + napęd elektryczny. W sprawie osiągów nawet staje się to lepszą opcja powoli.

 

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej.

 

Macie rację. Przemyślałem i zmieniłem zdanie. Wachacze nie wytrzymią. Wiec jest nowy koncept. Jestem pewny że teraz bardziej wam się spodoba. Będzie wykonany z litej sztabki alu grubości 5/16 cala (niecałe 8 mm). Nie będzie więc luzów i wytrzyma o wiele więcej

 

Ferq - Co do Cnc to narazie nie mam dostępu a nie chce komuś płacić za taką robotę bo to mija się ze moim wcześniejszym planem wykonania modelu samemu. Położenie serwa zostaje. Chyba że uda mi się znaleść jakiś tani zamiennik serwa na jakiś mniejszy. Ten ma 36 mm. Idealnie byłoby serwo wysokości 20 mm. Wtedy leżało by płasko na płycie podwozia.

 

TEQ - Dzięki za miłe słowa.

 

Poniżej screengraby z Catii z nowymi wachaczami:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.