Skocz do zawartości

Jaka max cena za używany Mx-16s - ebay?


Andrzej44

Rekomendowane odpowiedzi

Jak nowy to już lepiej kupić w Modele MAX za niecałe 800zł.

Faktycznie - rozwiązania najprostsze są najlepsze :D

 

Podobnej klasy aparatura w cenie nieco ponad 800 PLN (nowa) Sanwa RDS8000, tyle, że wyłącznie 2.4 GHz, pojawia się na Allegro, ze sklepów coś ostatnio zniknęła, może chwilowo.

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dość częstym gościem w tych sklepach - ale chyba, zdaniem sprzedawców, nie wyglądam na poważnego klienta - mimo wieku. Ci coś wiedzą nie bardzo chcą gadać, a ci co nie za bardzo się orientują ...

Na razie zdecydowałem się na Mx-16s - teoretycznie nową - jak transakcja się sfinalizuje dam znać. 2.4 GHz poczeka.

Teraz pozostaje montaż osprzętu na modelu i jego uruchomienie - zrobiłem J3-cub z rcgroups - ale mam wątpliwości czy jest sens go oblatywać. Do nauki latania muszę jeszcze kupić EG lub zbudować RWD-5.

Wielkie dzięki za pomoc. Pozdrawiam AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju kup raczej wersję 16 bez s, lub MC 19 jeśli chcesz kiedyś upgredować na 2,4 GHz przy pomocy modułu (polecam coronę, która pracuje w tym samym sposobie kodowania co spektrum - ale nie jest z nia kompatybilna). Aparatury z syntezą nie da się przerobić (przynajmniej w prosty sposób)na 2,4 GHz ma zaletę niewątpliwą że ogranicza możliwość zestrzelenia do minimum, powinna długo służyć z powodu braków strojonych elementów wysokiej częstotliwości. Tradycyjne aparatury Niemcy dają do regularnych przeglądów bo wyrządzenie komuś krzywdy niesprawną aparatuą dużo kosztuje. Ja latam do 10 razy w roku, na przestrzeni 11 lat byłem zestrzelony 3 razy, raz udało się krzyknąć i wyłączono aparaturę , która mnie zakłuciła, pozostałe to gleba i zderzak toyoty avensis- dobrze ,że tylko porysowany...... W pierwszym wypadku ten sam kanał, w drugim i trzecim sąsiedni przy przelocie w pobliżu obcego nadajnika (podchodzenie do lądowania)Systemu IFS graupnera nie polecam. Futaba 7 kanałowa 2,4GHz jest OK, łatwiej zamontować odbiornik (jest jeden) w wąskim kadłubie szybowca. Dziś w ramach testów idzie przeróbka Graupnera 414 na 2,4GHz w moim warsztaciku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Dzisiaj odebrałem - pachnąca nowością Mx-16s. Razem niecałe 610 zł.

Zajmie mi trochę czasu zanim ją uruchomię - na razie jestem na etapie podziwiania pudełka.

Kupiłem też odbiornik Corony - oryginał Graupnera zostanie na później.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej było poszukać odbiornika na SPCM, a nie bawić się z nieciekawym PPM?

Może coś przeoczyłem - widziałeś tanie i dobre odbiorniki SPCM ??

 

Andrzej44 - gratuluję zakupu :!:

Nowe SMC14 lub 16 można kupić za 220zł

Używka SMC19 do wyrwania na ebay od 120zł

Wystarczy poszukać no i nawet używka smc19 będzie dużo lepsza od wynalazku chińskiego. Serwa stoją w miejscu a nie wariują jak w FM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezgodnie z regułami napiszę post pod postem

Dostałem prywatną wiadomość od Buwi777 i pomógł mi rozwiązać problem.

Uniwersalny kabel do ładowarki nie łączył przez gniazdo w nadajniku. Pomogły dwa małe kabelki i naładowanie pakietu na zewnątrz - Mx-16s ożył.

Jeszcze raz wielkie dzięki za pomoc.

Pozdrawiam AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.