Skocz do zawartości

Młodzi kierowcy pod kontrolą! Obłęd!


Cimek

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zauważyłem, że jest pewna prawidłowość wśród młodych kierowców - gdy mają pasażerów jeżdżą bardziej brawurowo... bo mają publiczność. Nie biorą pod uwagę faktu, że odpowiadają nie tylko za swoje, ale także za ich życie! Wejście w dorosłość to nie tylko przywileje ale też odpowiedzialność, niestety większości (na szczęście są wyjątki) brakuje pokory i rozwagi... Jeśli się samemu tego nie zrozumie to życie tego nauczy i to w nieprzyjemny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest bardziej złożone niż niektórym się wydaje.

 

akurat jazda z opiekunem to BEZSENS

robisz prawko żeby jeździć, np. do pracy jest potrzebne.

i co? będziesz jeździł z matką? ojcem? kumplem? swoim szefem? bezsens...

 

kontrolowanie młodych kierowców - jak najbardziej, ale też z sensem.

przekroczenie prędkości - tak, to dla młodych jest niebezpieczne (ja jako 'stary wyjadacz' mogę przekraczać prędkość - wszak robię to dojrzalej i bezpieczniej :P )

ale to że ktoś nie włączył kierunkowskazu - ? też ciężko powiedzieć czy 'zapomniał ze stresu' czy jest 'cwaniaczkiem' i uważa że on nie musi.

 

motocykle z ograniczeniem mocy przez pierwsze lata - jak najbardziej za.

 

 

 

no ale taka jest polska i tacy k$#%^#$ polscy mądrzy politycy, tylko myślą co ograniczyć (chociaż oczywiście sami żadnych ograniczeń nie mają)

jak ograniczyć internet

jak nakazać jeździć w kaskach (na rowerze)

jak ograniczyć dostęp do samochodów

itp.

 

 

oczywiście sami mało się tym przejmują, bo ich to nie będzie dotyczyć.

 

a najzabawniejsze będzie to, że pewno łatwo się obejdzie te przepisy.

gdyby mi prawka zabroniono w polsce, to bym pojechał do innego kraju i tam zrobił.

 

 

no a tak poza tym, to Ci pierd$#$# parlamentarzyści sami nie wiedzą co robią, to już chyba czwarta zmiana w przepisach dotyczących egzaminu na prawko i podobnych w ciągu ostatnich 4-5 lat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

róznica miedzy jazdą 100 a 140 w czasie to kilka minut

Może chodzi o przedmuchanie zaworów ? :) .

 

Można sobie 140 polecieć , ale po co całą drogę ? , rozumiem adrenalina itp. itd. sam lubię wysokie prędkości , ale wtedy kiedy można sobie na to pozwolić , tylko że niektórzy cały czas sobie pozwalają i są tego skutki.

 

Trochę mnie to dziwi jak znajomi mówią że tu lub tu jechałem 150-200 km/h w 5 osób , a jak przychodzi co do czego to boi się rozwinąć te 90km/h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można sobie 140 polecieć , ale po co całą drogę ?

no własnie ma to sens kiedy całą drogę utrzymujesz większą prędkość, wtedy faktycznie szybciej do celu dojedziesz.

jechanie 60km/h cały czas i przyśpieszenie raz czy dwa do 200km/h spowoduje że dojedziesz do celu najwyżej 5 min wcześniej, to nie ma sensu przyśpieszać wtedy;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jednak naszym prawodawcom nie brakuje pomysłów ...starozytni rzymianie stwierdzili kto bedzie pilnował strazników ? ... wiec nie problem w tym zeby namnozyć przepisow , kontroli itp. problem jest w psychologii mlodych ludzi . Ale po to sa mlodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie o jakich wy predkosciach gadacie . Teraz widac ze kontrola jest wam potrzebna jak diabli . 70% z tych którzy sie wypowiadaja w temacie nie ma za sobą wiecej niz kilka godzin jazdy , prawko dopiero będzie a już w marzeniach po 160-200km/h jezdzą .

 

Widać jaki ten temat ma sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.sfora.pl/Mlodzi-kierowcy-pod-kontrola-Przez-2-lata-beda-jezdzic-z-opiekunem-a16900

 

Moim skromnym zdaniem to jest już przesada!!!! mam zamiar za niedługo zrobić sobie prawko i co ? zrobię ,będę chciał pojechać na zlot, to będę musiał opiekuna wziąść ze sobą tylko po to aby "czuł się bezpiecznie" Tragedia! tylko w polsce może być takie coś! A co wy panowie o tym sądzicie?

 

 

~Mateusz

W paru krajach są takie przepisy. Ale tyczą się kierowców ok 16 roku życia.

Niestety, to jest Polska właśnie i wazniejsze jest, by były premier mógł dostawać dożywotnią emeryturkę, niż sensowne prawo drogowe.

 

Polska - reszta, nie wymaga komentarza. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ależ jakich? 220km/h jest dostępne dla każdego w miarę nowego samochodu z dwulitrowym silnikiem.

w polsce akurat nie powinno się rozwijać takich prędkości, ale jest kilka miejsc gdzie się da to zrobić.

oczywiście najlepiej robić to np. na autostradach w niemczech :)

ale ale...żeby nie było że komuś to polecam, no nie polecam początkującym.

 

problemem są takie 'młode łebki', kupują 15-20letnią limuzynę (np. bmw lub merca 3l silnikiem (czyli moc bliżej 200KM) i takim da się szybciej jechać, tylko niestety są one w słabym stanie, więc jechać nimi szybko tym bardziej jest niebezpieczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

halabala83,

Ludzie o jakich wy predkosciach gadacie . Teraz widac ze kontrola jest wam potrzebna jak diabli . 70% z tych którzy sie wypowiadaja w temacie nie ma za sobą wiecej niz kilka godzin jazdy , prawko dopiero będzie a już w marzeniach po 160-200km/h jezdzą .

 

Czytaj dokładniej , nie marzę o 160km/h tylko wspomniałem że lubię wyższą prędkość ale w bezpiecznych warunkach drogowych, klimatycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nad czym tu debatować?

 

Ten przepis to "tania kiełbasa" mająca na celu wytworzyć złudną iluzję wśród społeczeństwa że ktoś coś robi by rzekomo - zwiększyć bezpieczeństwo na drogach. W praktyce jest to tylko i wyłącznie "wrzut na :ass: " wprowadzający więcej niekorzyści jak korzyści.... i taki ten przepis będzie dopóki nie wiadomo kto tym opiekunem może być...

 

Bo jeśli rodzina, znajomi ... byle pełnoletni (domyślam się) - to w czym rzeczywiście ten przepis pomoże? W tym że teraz dwóch będzie musiało być trzeźwych w drodze z dyskoteki? hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

msegen to tylko jazda torowa . 2 lata z opiekunem to przesada ale cos by sie przydało dla młodych . pojezdzisz i jak zobaczysz smierc w oczach bo twój rówiesnik bedzie walił na trzeciego bo ma fure starego i prawko od tygodnia to zobaczysz o czym mówie . A po kilku latach to bedziesz chciał takich za jaja na latarni powiesic , bo bedziesz jechał z kobitą i bobasem na tylnim siedzeniu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to tania kiełabasa wyborcza. Otóz moja ukochana małżonka mająca więcej niz 18 lat w roku ubiegłym zrobiła prawo jazdy, zdała egzamin za pierwszym razem, kupiła dla sobie nowe auto. Jeździ tym autem po mieście ale także nie boi się wyjachać za miasto, wiem że nawet na auostradzie granicą prędkości jest 90 km/godz., nie pojedzie więcej. Jest naprawdę rozsądnym kierowcą, ale spełnia wszystkie warunki młodego kierowcy. Paranoja - kto ma byc jej opiekunem, nasz dorastający syn, ja, babcia, dziadek czy szwagier?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do prędkości , rozwinąłem już kiedyś prędkość 95km/h

lubię wyższą prędkość ale w bezpiecznych warunkach drogowych, klimatycznych.

 

Ty weź przeczytaj co Ty piszesz...

 

 

 

A co do przepisu. Przejeździłem już blisko 200tys bez wypadku i bez opiekuna. Sam pomysł jest co najmniej chory. Nie tędy droga.

 

 

edit:

A wszystkich z zapędami rajdowymi wysyłałbym na kurs jazdy do kierowców rajodowych na przygotowanym do tego torze. Siadasz wierząc w to, że jesteś bogiem szos a po godzinie jazdy chcesz już skończyć tą farsę. Bo nagle okazuje się, że nic nie potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam wasze wypowiedzi i zastanawiam się nad jednym. Większości wypowiadających sie nie podoba sie pomysł naszych ustawodawców.

To ja zadam pytanie: Jakie rozwiazanie widzicie na ograniczenie ilości spowodowanych wypadków przez młodych kierowców którym wydaje się, że są na ulicy "BOGAMI" siedząc w swoim super samochodzie z 200KM pod maska i xenonowymi reflektorami.

Podajcie proszę pomysły na ograniczenie ich fantazji na drodze, szczególnie jak sie chca popisać przed kolegami i koleżankami podziwiajacymi jego wspaniała jazdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.