Skocz do zawartości

Buggy


ECO400

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Jeśli kupisz to bedziesz miał co najwyżej przyjemność z jazdy,a niczego się nie nauczysz :mrgreen: .Budowa czegoś takiego to bardzo ciekawa przygoda,z reszta pochwalę się później co składam w piwnicy(tak,składam,ramę kupiłem gotowa gdyż nie opłacało się za ta cenę spawać z rurek).Składam swoją maszynę w sporej,ocieplanej piwnicy,mam dobre oświetlenie,narzędzia i prąd...gorzej z tym że nie ma miejsca na postawienie migomatu bo już bym się nie ruszył :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Synek za dużo na raz chcesz zrobić

Ja kiedyś w czasach kiedy nic nie było zrobiłem taki z silnikiem od WSK szedł jak burza (tak mi się wtedy wydawało)

Największy był problem z kołami my zastosowaliśmy takie małe chyba od wózków ze stoczni no ale były za małe i co rusz gdzieś się kopaliśmy

Potem wpadliśmy na lepszy pomysł kupiliśmy Garbusa przerobiliśmy daliśmy do poszerzenia felgi ze złomowiska kupiliśmy opony szerokie

Zdjęliśmy drzwi szyby błotniki no i jazda była och to miało moc

Raz nawet wypadłem przez drzwi których nie było kiedy kolega kierował :)

No i taki garbus wychodzi o wiele taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Allegro,400zł :D +za 200zł komplet chyba 12 opon,4 kolumny kierownicze,zaciski hamulcowe i 2 skrzynki gratów :lol: rama z gniazdami łożysk tylniej osi,zwrotnicami,kierownicą...nawet felgi jakieś(nie z kompletu niestety) gościu dorzucił.

Od razu mówię że to co składam(równiez z kolegą :wink: ) to nie jest buggy :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sie kiedyś tym interesowałem, niestety mi przeszło. Do poczytania o budowie poszukaj pod hasłem Szajowóz ew. szajowozy może troszkę ta strona http://odlot.republika.pl/linki.html Ci rozjaśni nie wiem co na niej zostało a strona szajowozów przestała działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zaplecze macie podwójnie dobre. A gdzie zamierzacie jeździc? Do normalnego ruchu raczej nie dopuszczą. Na bezdroża silnik jaki planujecie może nie wystarczyc.

dopuszczą pod warunkiem:

-posiadania rachunków na główne podzespoły - w tym przypadku silnik i skrzynia (legalność części)

-rachunki za spawanie ramy od spawacza /firmy z uprawnieniami

-opinia rzeczoznawcy PZMOT

-pozytywne przejście przeglądu w WYZNACZONEJ stacji diagnostycznej

-nabicie zastępczej tabliczki znamionowej

-procedura rejestracji , ubezpieczenie itd

 

 

pojazd będzie zarejestrowany jako "SAM" czyli samoróba

 

 

plusy - frajda straszna

minus - kontrola drogowa przy każdej okazji

 

zapomniałem - aktualnie pojazd musi spełniać normy dotyczące czystości spalin - czyli odpadają wszelkie silniki od malucha , garbusa i inne bez katalizatora

 

przerabiałem tę procedurę dziesiątki razy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.