Skocz do zawartości

FMS vs ClearView


Gites

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jak w tytule... zacząłem się bawić FMSem, szperałem w tym dziale i natknąłem się na króciutki wątek o ClearView RC Flight Simulator. Czy ktoś się orientuje w czym konkretnie ClearView przewyższa FMSa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Locke, czy wg Ciebie grafika i realizm są o tyle lepsze, że warto za to dać 40 dolarów?

Poza tym wiesz może:

- co ile wychodzą nowe wersje ClearView?

- czy można wgrywać nowe typy samolotów i krajobrazów? (jeśli tak to czy kosztuje to ekstra czy jest za darmo?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale one pewnie kosztują "ciut" więcej niż $40 ?

Cóż, kosztują, ale jeżeli do FMS-a używamy nazwy SYMULATOR, to jest gruba przesada.

To, że jest darmowy nie jest argumentem. Zapewne młodzi ludzie najchętniej by coś ściągnęli i to ZA DARMO. Więc rozwieję wątpliwości - prawdziwe symki są zabezpieczane sprzętowo i nie ma na to cracka w sieci.

 

Programy typu FMS nie mają żadnej fizyki lotu i szczerze mówiąc to jest oszukiwanie samego siebie i wielkie złudzenie. Jeżeli chcę dobrze latać, muszę używać do tego porządnych symulatorów.

 

Osobiście też używam Phoenixa, bo ma wiele zalet i mało wad :) Jednorazowy wydatek, a reszta darmowa z Internetu. Nie muszę dokupywać upgrade'ów jak w co niektórych, mam sprawny kontakt z serwisem i dużo satysfakcji w realu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ClearView to można ściągnąć wersję demo. Można polatać chyba 1 godzinę a potem program się zawiesza i trzeba go aktywować. :wink: Mi się ten symulator o wiele bardziej podobał niż FMS. A co do Phoenix RC to tam za dużej fizyki lotu też nie zauważyłem. Modele nie dały się wprowadzić w korkociąg.... :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne młodzi ludzie najchętniej by coś ściągnęli i to ZA DARMO. Więc rozwieję wątpliwości - prawdziwe symki są zabezpieczane sprzętowo i nie ma na to cracka w sieci.

 

Słabo szukasz w takim razie ;-) Jedynie Phoenix ma dobre zabezpieczenie na kablu, a reszta to wolna amerykanka. Z tego co się orientuje i kabelek nie jest dla Polaków większym problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska szanowne... ja tu nie szukam metody na "przetestowanie" wszystkich dostępnych symulatorów, tylko proszę o opinie na temat ClearView. Dziękuję za uwagę.

A zainstalowałeś sobie już całkiem legalną i darmową wersję ClearWiev? Pozawala polatać godzinkę i daje wyobrażenie o tym symulatorze. Mi się podobał o wiele bardziej niż FMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po paru dniach testowania ClearView mam następujące spostrzeżenia (głównie porównując go do FMS):

- zdecydowanie ładniejsza grafika,

- trudniejsze do opanowania modele (czyżby za sprawą zaimplementowanej lepszej fizyki?),

- pożeracz mocy procesora graficznego,

- bezproblemowa konfiguracja ustawień kanałów z aparatury (FMS zawsze coś mi namieszał),

 

Co do apetytu na moc procesora graficznego... Uruchamiałem ClearView na dwóch laptopach. Jeden to wiekowy 1,6GHz PentiumM + 2GB RAM ze zintegrowaną grafiką Intela (tylko 64MB współdzielonej pamięci graficznej) a drugi to eeepc 1,6GHz Atom N270 + 1GB RAM ze zintegrowaną grafiką (128MB współdzielonej pamięci). To że pierwszy laptop zapewnia ~25fps w trybie demo i ~6fps jak latam to mogę zrozumieć. Ale dlaczego eeepc z nie tak znowu słabą grafiką daje odpowiednio ~40fps i tylko ~15fps? Oba komputery spełniają minimalne wymagania określone przez producenta ClearView a mimo tego granie przy 15fps jest dalekie od bycia przyjemnym. Jakie osiągi (fps) macie na swoim sprzęcie? (no i co to jest jeśli można zapytać).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydajność kart graficznych zintegrowanych pozostawia po prostu dużo do życzenia... Eeepc to komputerek nastawiony na czas pracy na baterii. Dlatego jest tam bardzo oszczędny jeśli chodzi o prądożerność układ graficzny, nie ma się co dziwić, że jego wydajność nie powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Aerofly Professional Deluxe na HP nx9420 (ATI X1600, Core Duo 1,8GHz, 2GB RAM). Daje ok 200, w porywach 300 FPS. Mój laptop ma możliwość ustawienia profilu wydajności karty graficznej. Na najsłabszym mam ok 60 FPS. Pewnie wiesz, ale Eee PC na pewno też ma taką możliwość. Dałbym, głowę to może nie, ale paznokieć na pewno, że można też zmienić taktowanie procesora. Różnica w wydajności jest bardzo duża (jak widać na moim przykładzie). Na MSI Wind (brat Eee od MSI) profil wydajności całego systemu (czyli procesor i grafkarta) zmienia się odpowiednią kombinacją na klawiaturze i jest to sygnalizowane kolorem diody na obudowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.