Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Ja na Fox700 osiągnąłem zasięg ponad 1 km na oryginalnych antenach. Kolega na antenie kierunkowej RX a oryginalnej TX osiąga odległości rzędu 4 km bez zająknięcia video (także na zestawie FOX700).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 ciekawe oferty transmieterów i 1 kamery. Proszę o skomentowanie:

 

1. Transmiter 700

 

2. Transmiter 800

 

3. kamera

 

4. kamera 2

 

Do podglądania na żywo

 

Teoretycznie FPV można zakupić za ok 300 zł + ewentualny VAT ;-)

Czy ktoś kupował coś u tego sprzedającego? Można mu zaufać, ile trwa przesyłka do Polski.

 

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem 2 ciekawe oferty transmieterów i 1 kamery. Proszę o skomentowanie:

 

1. Transmiter 700

 

....

Czy ktoś kupował coś u tego sprzedającego? Można mu zaufać, ile trwa przesyłka do Polski.

 

pozdrawiam.

Michał przecież podawał w tym wątku link do tego sprzedającego. Ja zresztą też. Kupiłem pierwszy z zestawów podanych przez Ciebie i jestem bardzo zadowolony. Przesyłka około 2tyg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do kamerki również podałem ;). Z jakości obrazu jestem zadowolony. Maksymalnego zasięgu dokładnie nie znam bo nie posiadam OSD z GPS, ale sądzę że nie odlatywałem dalej jak 500m. Michał pisał tutaj, że sprawdzony zasięg tego zestawu to 700-800 m z fabrycznymi antenami.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasieg wiekszy, odleglosc w ktorej polecam latac bezpiecznie to 700-800m :) Ja jestem zdecywanie fascynatem latania akro niz "long range", wbrew pozorom jest duzo bezpieczniej i wieksze emocje :) Po co wchodzic na wysokosc 1km+ ... i stwarzac zagrożenie, skoro mozna obok lotniska swietnie sie bawic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat wpływ Video na RC w szczególności zależy od systemu RC, ja na Coronie 2.4 miałem przy włączononym video zanik RC po jakichś 30 metrach. Na 35 MHz takich cyrków nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja na Coronie 2.4

To juz zalezy od kanalu video. Dlatego wlasnie zaleca sie zawsze robic testy zasiegu. Na jednym kanale zrobisz 30m, na drugim 1km. Mimo wszystko corona to, niestety, najgorszy system 2.4ghz.

 

Te 700m o ktorych ciagle wspominam to przewaznie bezpieczna bariera zarowno video, jak i RC. Generalnie przy takiej odleglosci, po dobrym ustawieniu, dziala kazdy system. Nie trzeba wiec sie rozczulac i mieszac poczatkujacym w glowie. Kto bedzie chcial bic rekordy, ten z pewnoscia zasiegnie informacji na forach tematycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To juz zalezy od kanalu video.

W przypadku Corony nie zależy od kanału. Na żadnym z kanałów nie udało mi się osiągnąć większej odległości pewnego zasięgu RC jak 100 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.