Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Napięcie akumulatora jest prawidłowo przyłożone do odpowiednich punktów lutowniczych na płytce kamery - dalej nic nie sprawdzę, chyba że zacznę wylutowywać i sprawdzać elementy SMD z płytki, ale to chyba nie o to chodzi.

 

A ciekawe, skąd wiesz, że nie dochodzi "+" zasilania :mrgreen: Rozumiem, że gdyby nie dochodził "-", to miernik pokazywałby -0 mV? :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak kamera wcale nie pobiera prądu to duże prawdopodobieństwo jest że połączenie na liniach zasilających jest przerwane.

Dlaczego na + zasilania? bo przeważnie ścieżki masowe są duże znajdują się na dużej powierzchni płytki i ciężko o ich uszkodzenie.

ja bym szukał usterki no ale to moje zboczenie zawodowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet jeśli kamera jest padnieta to powinno przesyłac dane z OSD. Przesyła czy nie :?:

Jesli nie to prawdopodobnie wina nadajnika.

Dane osd nakladane są na sygnał z kamery. Skoro nie ma sygnalu to tez osd nie dziala! Co prawda nie posiadam osd ale mozesz sprawdzic u siebie odlaczajac kamere :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

No i przyszła dzisiaj paczka z torem video zakupiona w:

http://www.bestofferbuy.com/av-wireless-transmission-combo-p-15758.html

 

Wszystko podłączone na pająka przeszło test na dystansie 5m (w tym dwie ściany działowe) bez zająknięcia.

 

Moja wrodzona ciekawość nie pozwoliła jednak oprzeć się pokusie sprawdzenia "co jest w środku" i tu pojawiło się mały zgrzyt :(

 

Magiczna kupka cyny zakrywająca jakiś element przypominający cewkę pewnie zapewnia jakiś nieziemski przepływ antymaterii ale we mnie budzi delikatne rozczarowanie co do dalekowschodniej technologii.

 

Chyba czasami lepiej nie wiedzieć co jest w środku.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Więcej zdjęć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma może ktoś z Was też ten zestaw? - ciekawy jestem czy ten cynozlepek jest standardowym elementem a może nawet przedmiotem jakiegoś patentu.

 

 

Pod spodem jest z pewnoscia koncowka mocy, cyna chwyta ją do obudowy dzieki czemu lepiej rozprowadza cieplo i sie nie pali zbyt szybko :) Nie ma sie co stresowac.

Zdaję sobie sprawę, że 700mW dla toru w.cz. to już całkiem sporo i końcówka może poważnie się grzać - chodzi mi bardziej o element estetyczny.

 

Przecież to jak poezja - kunsztownie rzeźbiona cyna, te mostki, te elementy SMD w artystycznym nieładzie :D i do tego działła :D !!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu dotarł do mnie dokładnie ten sam zestaw, nie otwierałem jeszcze tej "skrzyneczki" w nadaniku:)

Całość już prawie podłączyłem, pasuje to jeszcze jakoś przyczepić do AXN-a :)

 

Moja uwaga: Zworka na nadajniku jest dość luźna i myśle że podczas lotu może odpaść, warto ją wymienić lub podlepić jakimś lepidłem :)

 

Czy pakiet 610mAh nie będzie za mały do zasilania nadajnika i kamerki? Mam jeszcze 1300mAh.

 

Pytanie do diem-a: Na którym kanale ten zestaw najlepiej pracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do diem-a: Na którym kanale ten zestaw najlepiej pracuje?

Oj, tekiego info nie posiadam. Jest to betatronik, bardzo popularny u nas. Moze odezwie sie jakis wlasciciel tego zestawu.

 

Generalnie kanal nalezy tak by video nie zaklocalo zasiegu RC oraz pracy serw :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pterek nadajnik bierze niecałe 300mA, kamera płytkowa koło 50-60mA, OSD z gps ok 60mA

zatem twój pakiet teoretycznie starczy na powiedzmy 1h40min a praktycznie znacznie mniej.

Do tego trzeba liczyć że kilka minut ucieknie zanim gps złapie fixa.

 

Licz się z tym że w miarę spadku napięcia przeważnie spada moc nadajnika więc może się okazać że w połowie pakietu tracisz video. Możliwe że i kamera przy niższym napięciu przestanie działać.

 

Ogólnie chyba pakiet mały ale podłącz wszystko, sprawdź na sucho albo w powietrze koło nogi, po locie sprawdź ile wyssało i będziesz wszystko wiedział - 610 czy 1300.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ten zestaw. :wink:

 

Wczoraj go otworzyłem, tzn. zdjąłem obudowę i dekielek. Nie martw się, nie tylko twój lutował rzeźbiarz abstrakcyjny. :P

Ma to tę dobrą sprawę, że praktycznie nic w okolicach gniazda anteny nie ma szans się obluzować, nie ma też szans na zimne luty. :devil:

 

Jutro się biorę za przeróbkę zasilaczy, a jak się uda, czas na pierwsze testy. Tylko ciągle czekam na Grabera... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.