Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Dołączona grafika

 

Tak to wygląda u mnie; mało ostre bo spieszyłem się. Jest to tylko wycinek przewodów sygnału video połączonych ze sobą; na lewo idą do kamerki, na prawo do nadajnika.

Teraz przecinam "plusowy" - żółty - przewód; do lewej końcówki podpinam górny z OSD jak na wczesniejszym schemacie, a do przewodu z prawej - nadajnik - dolny z OSD. Do czarnego -masa - dolutuję czarny z OSD - też masa i wsio :?:

 

EDIT Próba odpalenia całości przebiegła częściowo pomyslnie - znaczy nic nie wybuchło...

Dołączona grafika

Po ponad 2minutach nacisnąłem przycisk w OSD i pokazało się;

Dołączona grafika

Chyba czegoś nie aktywowałem w ustawieniach gdy podpięty był do kompa bo GPS az do końca czyli przez ponad 6min nie wykrył żadnego satelity. zmieniały sie tylko wartości na podle przy tej antence i przy symbolu AV. Pakiet silnika nie podpięty ale dlaczego pakiet zasilania wskazuje na 18V ? skoro to 3s... rozumiem, że nie wyświetli mi ani predkości ani wysokości aż do czasu gdy GPS pokaże "złapane " satelity?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edytowałem - patrz wyżej. Myślę, że mamy tak samo poączone :mrgreen: Wszystko działa tylko coś pewnie pominąłem bo po 6 min GPS nie pokazał satelity - na różnych stronach piszecie o 10 minutach(?). Czasem jeszcze prędkosć szalała ale to w ustawieniach pewnie cos pominąłem. to samo pisałes kiedyś - żle ustawione GAIN czy cos takiego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, łapałem w domu na parapecie ale połowę widocznej podstwy wysunałem na zewnątrz okna. Odległość GPS od nadajnika jak widać 60 cm.

Dołączona grafika

Myślę, że to przeoczenie jakiś ustawień chociaz położenie w stopniach zmieniało się gdy lekko przemieszczałem GPS. Na dolnej fotce( ekranu TV) wyświetlone jest słowo Test; pewnie nie powinno być w tym momencie?

 

EDIT: Chyba jednak jest wszystko OK bo po wyniesieniu na balkon po jakieś 7 min miałe 5 czy 6 satelitów. W którym momencie mam wcisnąć przycisk zapisania pozycji? Zaraz gdy tylko włączam OSD czy gdy popracuje trochę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam do Was, obeznanych w FPV pytanie. Czy jeżeli zasilałbym cały model z FPV jednym pakietem (o ile wogle tak można) to do nadajnika daję 12V- to samo napięcie co na silnik, a co z kamerą, czy jest ona zasilana przez nadajnik video. Nie mogę znaleźć żadnego schematu takiego zasilania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.