Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A jak połączyłeś wyjście z kamery, z kablem sygnałowym? :wink:

 

Wg tego co pokazywałeś, z tym połączeniem był problem. Potrzebujesz przejściówkę z męską wtyczką od strony kamery (ta gruba końców z dziurką w środku) i żeńskiego "czincza" AV od strony nadajnika.

 

Druga sprawa - są tam dwa sygnały. Biały do dźwięk, żółty to wizja.

 

Przejdź się do jakiegoś sklepu z RTV z kamerą i kablem od nadajnika i spytaj się czy mają przejściówkę, Albo kup pasujące gniazda, metr koncentryka i zrób ją samemu.

Do testów wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biały AV to sygnał Wideo, żółty - dźwięk.

Druga sprawa - są tam dwa sygnały. Biały do dźwięk, żółty to wizja.

No i ten pierwszy wpis z 24 listopada mnie zmylił :P teraz podłączyłem tak jak wczoraj napisałeś i wszystko gra :jupi: Powiem szczerze że nie spodziewałem się tak dobrej jakości obrazu z tej kamery, normalnie gazetę można nią czytać :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OSD Remzibiego można podpiąć do KAŻDEJ kamery. Zarówno PAL jak i NTSC. Tutaj nie trzeba się martwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakość dobra będzie ? Czy może nie warto brać w tej cenie i lepiej wziąć jakąś 540 TVL albo 480 ?

Poza tym, czy 420 nie wystarczy ? Sporo filmików się naoglądałem, nagranych przez video grabber z takiej kamerki i jakość - jak na początek - jest zadowalająca.

Ta kamerka 600tvl również jest w gronie "polecanych". Teoretycznie obraz powinien być lepszy. Ja niestety nie miałem styczności bo stosuję sprawdzone 540tki osd (kolejna jest w drodze z security2000).

 

A co myślicie o Fat Shark HD + fox 800 ?

Fox800 jak wiadomo jest aktualnie jednym z najczęściej używanych zestawów video. Kamerki Fatshark HD chyba nikt w Polsce nie ma - albo nie słyszałem/nie widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czołem,

 

Używa ktoś tego zestawu może? (zdziwilo mnie 900MHz, myślałem że robią 1.2, 2.4 i 5.8)

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=16457

 

Czy lepiej Foxa 800mW?

 

I czym się różnią google fatsharka czarne od srebrnych poza wbudowanym lub nie odbiornikiem? Są jakieś inne google opróćz tych warte polecenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam niebawem zaczynam zabawę z FPV moja aparatura to Spectrum Dx6i latam już kilka lat, w sumie latałem prawie wszystkim.

Dopiero zbieram kasę więc puki co szykuje listę.

------ FPV - Transmiter Sygnału AV 1,2GHz 800mW - 12CH - FOX-800A

------ kamerke mam już zaklepaną więc o to się nie martwię

------ Mam dwa pakiety 3s 1200mAh ale pewnie to za mało więc myślałem nad

Akumulator 11,1V 3000mAh 35C - KingMax

albo

Akumulator 11,1V 2200mAh 30C - NANO-TECH - TIGER

Jestem bardziej za tym drugim, nie dość że 2x tańszy to co chyba najważniejsze lżejszy

------ Potrzeby jeszcze jakiś akumulator żelowy czy coś takowego do zasilnia ekranu i odbiornika.

 

Myślę że na razie to tyle, ekarn mam upatrzony z wejściem AV 7cali tylko dosyć drogawy bo 250zł, ale wiadomo to allegro jutro będę w mieście to spytam się w RTV AGD o telewizorki samochodowe, do FPV to chyba nie musi być full wypas ??? Czytałem że wręcz przeciwnie lepsze są te starsze bo czytelniejsze na słońcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z zasady do nadajika video, stosuje się drugi pakiet osobny od pakietu zasilającego model.

Tu spokojnie wystarczy 3S 500mA. Nie musisz się spodziewać większych prądów niż 300-400mA.

Chodzi oczywiście o bezpieczeństwo. Zakłócenia w obwodzie zasilania, nie wpłyną na tor video, a w razie utraty kontroli nad modelem - nadal masz obraz i widzisz, gdzie spada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki to bardzo ograniczy wagę mam jeszcze pytanie jakich ekraników używacie w zasadzie chodzi tu o jasność kontrast tak by wszystko było ładnie widoczne wiem że pewnie duża część używa googli ale opłaca się je kupić na początek? kupno ekranu planuje już w tym tygodniu i to będzie pierwsza część z mojego FPV :mrgreen:

Po prostu nie chce żeby ktoś po fakcie napisał ''szkoda ze nie kupiłeś tych googli/ekranu bo w takiej samej cenie masz tu o wiele lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.