Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Urządzenie te montuje sie w bazie, służy do obslugi anteny sledzacej, diversity (taki automat przelaczania miedzy dwoma antenami, uzywa tej z mocniejszym sygnalem), telemetria i podobne. By dzialalo wszystko potrzebujesz komplet OSD Pro z firmy EagleTree.

 

 

Cztery wyjścia a nie cztery wejścia. Tzn. że możesz podłączyć 4 odbiorniki do podglądu. Np. gogle, laptopa, monitor podglądowy, nagrywarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i musial sie upewnić. To FOX800, dostępny również w abc-rc.pl - osobny wątek. Aktualnie to najlepszy chinski nadajnik, dajacy 500mW. Link do testów nadajników na rcgroups wkleilem w tym wątku troche wcześniej... kilku kolegów tutaj również go testowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gogle 320x240 sobie daruj. Na prawdę szkoda pieniędzy. Uzbieraj trochę więcej i kup fatsharki base, na prawdę warto. W międzyczasie jakiś monitorek i "głowa w kubeł" jeśli to zbyt duże koszta. Kupując gogle o niskiej rozdzielczości tak na prawdę jesteś zmuszony od razu do podwójnego zakupu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam małą zgryzotę :/. Zakupiłem sobie tą kamerkę Sony 1/3CCD z Hobby King, która była tutaj polecana. Po otwarciu (2 dni poóźniej) zauwazyłem, że wyglądem różni się nieco od tej prezentowanej na stronie HK

 

Link z HK:

 

http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=11977

 

Moja:

 

Dołączona grafika

 

Można mówić tutaj o tym, że dostałem nie to co powinienem??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

poszukuję kamerki płytkowej do FPV

(osd mam, transmiter/odbiornik idą do mnie).

z tego co czytam, to sony 520-540tlv są dobre. ale które konkretnie ?

diem pisał że te z min. światłem .1 luxa.

czy da się takie dostać w polsce? czy tylko na ebay ?

ktoś poratuje linkiem? (nie to że nie potrafię szukać :) ale można znaleźć dużo takich/podobnych i nie wiadomo którą wybrać :/ )

 

a może nie ma sensu brać tak dobrej/drogiej? kamery?

do nagrywania filmów i tak chcę używać GoProHD

 

no dobra, chyba tą kupię http://cgi.ebay.pl/540TVL-SONY-CCD-Chipset-Color-Board-Video-Camera-OSD-/260504715885

std. obiektyw jest 3.6mm, ale to chyba mocno za wąsko? co będzie dobre, ~2mm? ~2.5mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 540tka z ebaya jest bardzo przyzwoita, lata na niej masa ludzi i sobie chwali. Stała się takim naszym pewniakiem w ostatnich czasach :)

 

Aukcja np. tutaj:

http://cgi.ebay.pl/540TVL-SONY-CCD-Chipset-Color-Board-Video-Camera-OSD-/260504715885?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3ca74a826d

 

Bardzo łatwo znaleść tą kamerę na ebay'u. Szukamy "540TVL OSD". Ta, którą chcemy, ma oznaczenie na płytce "XYH100", ładnie widać to na fotkach :)

 

 

edit. Latanie na obiektywie 2.8 (standardowe latanko), bądź 3.6 do wysokich krajobrazowych lotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co lepsze na początek FPV ? skrzydło 120cm (akurat mam wolne rdzenie) czy Beta 1400 ?

 

na pokładzie z wyposażenia FPV będzie (lipo 480mAh 3s, kamerka płytkowa, osd, nadajnik 1.2GHz, go pro hd).

co lepiej się nadaje do tego, latające skrzydło czy beta 1400 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam jeszcze o kable, teraz będzie ich dużo w modelu no i czym je połączyć.

niektórzy w ogóle wychodzą z założenia że wszystko należy polutować i hotglue przelecieć żeby nigdy się nie rozłączyło :-) no ale to mało praktyczne.

do większości rzeczy (OSD, kamera itp) mam złącza BLS (takie jak do serw) ale czy nie ma ryzyka że się rozłączą ?

 

do zasilania (OSD ma już swój connector) kamery czy nadajnika użyję pewno standardowego od BEC Dołączona grafika no chyba że proponujecie inne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.