Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

W OSD Zbiga nie spotkałem się z tym żeby ktoś sam zmieniał oprogramowanie, ale w tym wypadku mogę mieć niepełne informacje bo używam go dość krótko. Do OSD Zbiga dostępne są jeszcze dodatkowe elementy np. track antena i autopilot.

A ja zmieniałem - upgrejdowałem do nowszej wersji :wink:

 

A track antena i autopilot to nie do wszystkich wersji OSD by Zbig ( na atmega 644 i późniejsze modele na 328 mogą z track antena ale nie z autopilotem ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam ponieważ nie chcę zakładać nowego tematu zapytam tutaj ;)

Chciałem zakupić zestaw do lotów FPV troszkę się na ten temat naczytałem i wybrałem z dwóch

ale nie wiem czy warto przepłacać :-?

zestaw z RangeVideo

1,3 800mW 130$ + wysyłka + jakaś kamerka

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_36&products_id=229

http://www.rangevideo.com/index.php?main_page=product_info&cPath=35_36&products_id=232

lub

Gudluckbuy 1,2 800mW + kamera 114$

 

http://www.goodluckbuy.com/fox-800a-1-2-1-3g-800mw-audio-video-a-v-8ch-sender-transmitter.html

kamera nie wiem czy ta będzie ok

http://www.goodluckbuy.com/1-3-sony-540tvl-pal-sony-ccd-chipset-color-board-video-camera-osd.html

w przyszłości będą gogle fatshark i osd remzibi

Podgląd będzie na laptopie na razie

napiszcie proszę co jeszcze będę potrzebował ( mikrofon jakieś złączki )

video graber kupi w Polsce bo taniej z alledrogo wychodzi

Platformą będzie Easy gliderpro

aparatura jaką posiadam to Futaba t8fg + odbiornik R617FS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie zastanawiam sie nad kupnem transmitera i mam 3 do wyboru:

1,2Ghz 700mW z dinodirect za 43$ :!:

Fox 800mW 1,2GHz który podał kolega wyżej

700mW 1,2GHz z ebay

Niby to wszystko made in china pewnie pod jeden typ robione ale stawiał bym jednak na foxa bo widzę ze dużo osób na nich lata, lecz chętnie bym wybrał ten transmiter z dinodirect bo w końcu 75zł taniej i ma 15 kanałów za miast 8 tylko nie chciał bym żeby po zakupie wyszło, że zamiast 700mW jest 300. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamera nie wiem czy ta będzie ok

http://www.goodluckbuy.co...camera-osd.html

Kamerka jest bardzo OK, lepsza od niej jest tylko 600TVL.

 

Sam właśnie zastanawiam sie nad kupnem transmitera i mam 3 do wyboru:

1,2Ghz 700mW z dinodirect za 43$

Wielu z już latających posiada ten sprzęt i chwali go sobie nadal :mrgreen:

Wszystkie te sprzety z obu postów dostępne są u sprawdzonych sprzedawców z e-bay. Przesyłka idzie tydzień czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam właśnie zastanawiam sie nad kupnem transmitera i mam 3 do wyboru:

1,2Ghz 700mW z dinodirect za 43$ :!:

Fox 800mW 1,2GHz który podał kolega wyżej

700mW 1,2GHz z ebay

Niby to wszystko made in china pewnie pod jeden typ robione ale stawiał bym jednak na foxa bo widzę ze dużo osób na nich lata, lecz chętnie bym wybrał ten transmiter z dinodirect bo w końcu 75zł taniej i ma 15 kanałów za miast 8 tylko nie chciał bym żeby po zakupie wyszło, że zamiast 700mW jest 300. :roll:

 

Ten najtańszy zestaw jest bodajże na czarnej liście rcgroups. Podawałem w tym wątku linka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo miałem w rękach i nadajnik po wywaleniu aluminiowej obudowy to sama delikatna płytka potwornie do tego się grzejąca

Ja też mam ten nadajnik(?) i nie zauważyłem takich objawów. Dlatego moze pomocnicze zapytanie; czy chodzi konkretnie o nadajniki te w niebiesko-fioletowej obudowie 700mW :?: Innego szczegółu nie było widać, a jednak odrzuciliście go bardzo szybko. Kilkoro użytkowników z forum tego i drugiego( forum FPV) nie narzekają na ten sprzęt więc obecna opinia bardzo mnie zdziwiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chińczyk chińczykowi nie równy ale na 99% tak jest tak pisze. Poznaje bo ma wyświetlacz i złącza na jacka.

Z zasięgiem nie będzie z nim problemu bo robiłem testy. Pisze tylko że jak wyciągnie się go z tej obudowy aluminiowej która niemało waży to zostaje goła płytka o dużych rozmiarach która do tego na stole osiąga ok 130st.C

Ja polecam FOX'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc ja ze swojej strony dziękuję za odpowiedzi, mam tyko pytanie czy brać fox-a czy dołożyć prawi drugie tyle i wziąć lawmate 500mw :| ( może ktoś miał obydwa w łapkach?)

Od nawału informacji które wchłonąłem o FPV w ciągu tego tygodnia mózg mi się troszkę lasuje.

Jeszcze jedno pytanko czy będę potrzebował czegoś takiego jak low pass filter? czy tylko sprzedawca mnie próbuje naciągnąć? Link Video 1,2Ghz, link RC 2,4Ghz :oops: :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz trochę wyjasniłeś; bez obudowy nie odpalałem, a w obudowie niewiele nagrzewa się. Test w trudnym terenie dał mi rezultat ok 1500m ale mam nadzieję, że na plaży wyjdzie znacznie więcej chociaz i ten wynik mnie satysfakcjonuje.

Tak, mój też jest na jacka ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a w obudowie niewiele nagrzewa się.

bo ta płytka jest luzem, nie dotyka obudowy wiec nawet nie wiesz ze tam taka patelnia jest.

W foxie końcówka mocy przylutowana jest do aluminium i ciepło oddawane jest na obudowę chłodzącą całość.

 

qugar_ bierz foxa 700 albo jak do koptera to 400

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.