Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

W pierwszej kolejności może być laptop - jednocześnie masz dobry podgląd i stację nagrywającą.

 

Popularne są też różne telewizorki przenośne czy odtwarzacze DVD z ekranami LCD ok. 7"

 

Na kontrast pomaga zwykle wsadzenie ekranika w głębokie pudło. :wink:

 

A gogle? Jeżeli już chcesz kupować to porządne. Nie kuś się na taniznę. To bardzo ważne, bo od tego zależy twój wzrok. Szkoda go psuć, dla oszczędności paru złotych. okulary później wyjdą drożej.

 

Mogą być np. Fatsharki z HK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Świetne tylko czy 4,3cala to nie za mało?? takie coś mógłbym zamontować na swoim Dxi'e

A co do tych pudeł na monitory to ludzie przykrywają się też ręcznikami może i jest trochę cieplej w lato :lol: ale to chyba wygodniejsze niż patrzenie się w pudło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne tylko czy 4,3cala to nie za mało?? takie coś mógłbym zamontować na swoim Dxi'e

A co do tych pudeł na monitory to ludzie przykrywają się też ręcznikami może i jest trochę cieplej w lato :lol: ale to chyba wygodniejsze niż patrzenie się w pudło.

Myślę, że na takie "polatanie koło domu" na razie mi wystarczy :). Początkowo miałem kupić jakieś tanie video google, ale jednak pozbieram i kupie od razu jakieś z wyższej pułki. Jak nie wystarczy to mam jeszcze laptopa :wink:

 

Przy okazji:

 

http://abcrc.pl/p/63/1277/fpv-transmiter-sygnalu-av-1-2ghz-800mw-12ch-fox-800a--fpv-akcesoria-modele-kamery-.html

Czy to dobry wybór? Trochę martwi mnie waga nadajnika, ale moja beta powinna to unieść.

Szukam jeszcze dobrej kamerki. Co polecacie?(do około 200 zł, ale tańsze mile widziane :P ). Najlepiej jakby sklep był w Polsce :roll:

Co jeszcze potrzebuje aby to wszystko "uruchomić".

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupował ktoś kamerkę w dinodirect? Chcę skorzystać tam z promocji, kupić foxa i kamerkę, ale nie widzę żadnej z OSD? Czy się mylę?

 

Najlepsza chyba taka, ale OSD ni ma?

 

http://www.dinodirect.com/camera-board-sony-color-ccd-540-tvline-3-6mm-lens.html

 

Ogólnie, z dino coś do fpv się przyda jeszcze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko dla pewności. Myk z dwoma źródłami zasilania robi się przy niepewnym linku RC. Jest to najlepsze rozwiązanie odkłócenia dla 35mhz oraz wiekszości 2.4ghz (chyba tylko Futaba dobrze sobie z tym radzi choć pamiętajcie by zawsze przetestować). W przypadku systemów dalekiego zasięgu (LRS) jest to już niepotrzebne.

 

Drugi aku... łatwo policzyć. Video + kamera nie bierze więcej niż 1A. Lipol 1000mah wystarczy na niecałą godzinę w powietrzu, 500mah na 30min itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zbieram kasę więc puki co szykuje listę.

------ FPV - Transmiter Sygnału AV 1,2GHz 800mW - 12CH - FOX-800A

Chyba jednak lepszym rozwiązaniem jest (jeśli chodzi o FOX-y) FOX-700

Tutaj można zobaczyć test: http://www.rcgroups.com/f...hmentid=3793688

Kupić można na przykład tutaj -> AV Wireless Transmission Combo

Lub "od ręki" od kolegi z RC-FPV -> Transmitter AV FOX-700 1.2GHz

 

Szczerze polecam, sam używam FOX-a 700mW :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

:mrgreen: Odpada całkowicie. Sytuacja wygląda identycznie jak w przypadku anteny panelowej. Mamy promiennik oraz reflektor. Promiennikiem w tym przypadku jest bacik a reflektorem folia aluminiowa. Folia będzie odbijać i ukierunkowywać sygnał, w żadnym wypadku nie będzie to przydatne, może tylko przeszkadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może jak włączyć dzwięk na podglądzie w virtualdubie? Już chyba wszystkie opcje próbowałem wybrać ale nic z tego... Przy nagrywaniu jest wszystko ok. Mam też druga opcję Ulead VideoStudio SE DVD tutaj wsio działa obraz + audio tylko czy da sie powiększyć na cały ekran okienko podglądu? Bo latać na 5" mając do dyspozycji 19" mi sie nie widzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podpowiedzcie czy dobrze kombinuję - w tym celu posłużę sie schematem Remzibiego:

Dołączona grafika

Odciąłem oryginalne przewody i złączki lutując miejsca łączeń przewodów - czyli; zasilanie "+" rónoległe kamerki i nadajnika, tak samo masa "-" Połączyłem przewód ( "+" i "-") sygnału video nadajnika z takim samym kamerki. Po podłączeniu monitora wszystko działa jak należy. Ale teraz podpinając OSD Remzibiego muszę znowu rozdzielić przewód "plusowy" sygnału video nadajnika i kamerki podpinając we wskazany pin na schemacie? Napisałem "plusowy " bo oba elementy połączone są dwoma nitkami przewodu przy czym jeden to masa i ten zostawiam połączony tak jak mam w tej chwili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, jeśli chcesz dołożyć osd to musisz rozlutować stare łaczenia i podpiąc się według schematu. Inaczej nie zadziała

ja mam podłączone w ten sposób:

Dołączona grafika

jeśli będziesz chciał latać bez osd do będziesz musiał je wypiąć z układu i zastosować zworki na zasilaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź ECO :wink: Po to chcę podpiąć OSD by na forever cieszyć sie parametrami :rotfl: A mógłbyś przesłać fotkę jak konkretnie wyglądają te połączenia. niby już wytłumaczone ale zawsze jest jakas obowa ...

 

Za chwilę jakj wrócę też cyknę jeszcze fotkę mego łączenia by mieć absolutną pewnosć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.