Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

No to jeszcze raz ja. Tak sobie pomyślałem ze ta kamerka na HC może być równie dobrze za za tydzień, albo pod koniec wakacji, i wyszukałem Jeszce jedna dosyć ciekawą kamerkę http://cgi.ebay.com/Color-CMOS-Board-Camera-420-TVL-3-6mm-Lens-Audio-/230507579231?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item35ab52875f może ma ktoś taką, i co może o niej powiedzieć? Jak mi ktoś cokolwiek powie na temat tej kamerki, to nie będę się więcej pytał o dobór sprzętu, bo już pewnie macie mnie dosyć :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chodzi mi konkretne rozwiązanie. Rozumiem, przewody ENG idą do pakietu zasilającego silnik model, a przewody POWER to do pakietu zasilania FPV ?

No i jak podłaczyć przewody do kamerki oznaczone z prawego dolnego rogu OSD - Vin, Vout.

POWER I ENG tak jak piszesz. Vin i masa do kamerki , Vout do nadajnika video.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garnett niestety ale takie rzeczy to tylko w Erze. Gdyby takowa kamerka istniała to 3/4 z nas latałoby tylko na niej. Możesz latać za pomocą GoProHD, jednak to trochę większy wydatek a jakość/jasność obrazu na zywo pozostawia wiele do zyczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diem dzięki za odpowiedź.

 

Powiedz mi w takim razie co mam kupić żeby spełniło moje wymagania ( na go pro mnie nie stać )

 

Zależy mi żebym miał podgląd na żywo i w dobrej jakości Video nagrane.

 

 

Posiadam już RX/TX do FPV i wyświetlacz 7" do podglądu. Więc brakuje mi tylko kamery i czegoś co będzie nagrywało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka - 540tvl osd z ebaya bądź securitycamera. Stosunek jakość/cena jest super.

 

Jeśli chodzi o nagrywanie to ..... tutaj wielka niewiadoma, nie ma złotego środka. Możliwości masz kilka:

Laptop+ video grabber

V-Mate

PVT

Kamera minidv z av-in

Inny recorder, której nazwy nie pamietam.

 

Ja rozwiązałem w prosty sposób problem nagrywania, nie nagrywam. Używam w tym celu tylko gopro na pokładzie. Gdy nie mam gopro to nie nagrywam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

POWER I ENG tak jak piszesz. Vin i masa do kamerki , Vout do nadajnika video.

No własnie nia foto widziałbym jak to rozwiązaliście: czy no jakiś odga.łężnik na przewodach zasilających model? to samo z kamerka i nadajnikiem. Wiedzieć to jedno, a widzieć to najważniejsze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Przed chwilą przyszedł mi z chin transmiter Fox800 i kamera sony 540. Podłączyłem wszystko i pojawil się problem, bo wtyczki od kamery i odbiornika chyba nie pasują do siebie. I co teraz zrobić? Kupić nową wtyczke i przelutować? A może źle coś podłączyłem?

Dołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś tego nadajnika? Cena bardzo zachęcająca. W 800mW oczywiście nie wierzę, w rzeczywistości będzie pewnie jakieś 200. Jakby dobrać do tego jakiś odbiornik (widziałem już od ~15$) to można by mieć komplet za jakieś 100zł. Tylko ile idzie przesyłka z tego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co złego w tych z pokrętłem?

Nie działają tak jak powinny, już nie pamiętam jaki był powód (strasznie dawno temu o tym dyskutowaliśmy) ale należy się ich wystrzegać.

 

edit. te z pokretlem nie mają syntezy i nie trzymają czestotliwosci - pływają i trzeba je co chwile podregulowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kyk - Kup ze dwa metry przewodu do serw (luzem, nie przedłużacze). Do tego kilka (ze 4) złączy (komplet - męskie-żeńskie) serwisowych do pakietów. Jakich - to sobie dobierz, najlepiej takie jakie masz przy pakietach - Mogą być do pakietów 2S. Oraz złącze BEC.

 

Wtyczkę nadajnika utnij, w jej miejsce wlutuj wtyczkę pakietową - najlepiej zachowując kolorystykę:

Czerwony = plus

Czarny = minus

Biały/jasny = sygnał wideo.

 

Do uciętej wtyczki, dolutuj gniazdo od pakietów. Masz przejściówkę do podłączenia później starego kabla.

 

Teraz dolutuj gniazdo do przewodu od serw. Utnij go ile trzeba i z drugiej strony dolutuj gniazdo BEC wlutowane pod czerwony i czarny, oraz wtyczkę serwisową.

 

Teraz kamera - odcinasz wtyczkę, która wchodzi w kamerę i do jej odciętego końca przylutowujesz gniazdo serwisowe. Teraz możesz przyłączyć kamerę do nowego przewodu. Do wtyczki BEC podłączasz pakiet.

 

Masz lekkie i dopasowane do długości modelu połączenie. Jak ci zostało jeszcze jakieś złącze serwisowe, możesz z niego zrobić przedłużacz do kamery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem zamiar wywalić te ciężkie grube kable i wstawić nowe ;D tylko na początku chce to jakoś połączyć i zobaczyć czy działa. Jak na razie po podpięciu wszystkich kabli tak jak na zdjęciu we wcześniejszym poście i ustawieniu tych samych kanałów na nadajniku i odbiorniku nic nie daje. :roll: Na ekranie telewizora nic mi sie nie wyswietla :( Kamera i odbiornik ciepłe czyli kable łączą. Nie mam pojęcia co jest źle. Jutro sprawdze na innym telewizorze. A tak z ciekawości sie spytam do czego służy 4 pinowe gniazdo w kamerze?

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.