Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To ja powiem inaczej, pomijając rozdzielczość, te gogle nie maja regulowanego rozstawu oczu. Trzeba liczyć na łut szczęścia żeby pasowały. W ABC sytuacja wyglada inaczej, bo zawsze mozna podjechać na miejsce i sprawdzić, ewentualnie wypytać Mirka o rozstaw miedzy ekranami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą odpaliłem zestaw na monitorze, który polecił - może to za dużo powiedziane(?) Diem Oczywiście jest ciemno więc próba w pokoju, jak dla mnie rewelacja :!: Jutro próba w terenie, szkoda tylko, że nadal bez zapisu...

Swoją drogą to ta kamerka 540 VLT daje bardzo dobry obraz w słabo oświetlonym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie google męczą oczy ale nie dla tego że mamy obraz blisko a dla tego że mamy tak jak napisał diem nie dopasowanie rozstawu jak i - i + naszych oczu do tego dochodzi zaciemnienie gdzie jak zdejmiemy je to przez chwilę nie można się przyzwyczaić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wykonałem kolejną próbę zasięgu. Poniewaz jednak nie miałem pomocnika więc uprościłem ją jak najbardziej tzn. bez aparatury RC. Odlagłość mogłem ocenić tylko na podstawie mapy google ale to i tak z bardzo dużym prawodpodobieństwem. Więc; kamera i nadajnik wystawione z okna, a ja z odbiornikiem i monitorem posuwałem się jak najbardziej w lini prostej w kierunku hipodromu w Sopocie, a potem przez sam hipodrom. W ten sposób brodząc w wysokim sniegu :rotfl: pokonałem ponad 1300 - 1400m. Zasięg byłby większy ale to już konic hipodromu był i nie chciało mi się jeszcze z 200m isć w warunkach syberyjskich ;D Dla osób z 3city którzy chą to sprawdzić na mapie google; kamera ul Grunwaldzka na przeciw ul. Wiejskiej odbiornik koniec hipodromu wzdłuż ulicy Łokietka czyli okolice dużo za ERGO-ARENĄ. Myślę, że to bardzo dobry wynik.

Jeśli to ma znaczenie to ustawiony był kanał 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale musze zdać relację :P

Doszedł ten tor video i przetestowałem w domu.

Podłączyłem Optica 6 i obok odbiornika leżał nadajnik video, nie dało się odejść nawet na 2 metry bo już wszystko trzepotało.

 

Więc podłączyłem na Futabe T9 na której będę docelowo latać i Coronę 4CH (będzie 8CH) i w DOMU dało się odejść na jakieś 6metrów na złożonej antenie, sygnał przechodził przez ściany ale widać, że video miało wpływ bo po odłączeniu nadajnika troszeczkę serwa się uspokoiły ale niewiele. Czy na otwartej przestrzeni powinno być lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.