Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam wszystkich kamer Panowie :) Zestawow AV rowniez, nie jestem w stanie powiedziec czy mimo tych samych danych chinczyk nie posle czegos innego zamiast foxa.

 

Zasady są mniej wiecej takie - Bierzemy przetwornik sony. Im wiecej linii tym wiecej szczegółów. Jako że obraz nie jest przesylany cyfrowo to ilosc linii nie wplywa w zaden sposob na zasieg. Ta kamerka w obudowie jest bardzo ciezka, kilka postow wyzej pisal o tym jeden z kolegow. Nalezy sie tez wystrzegac obiektywow typu pinhole. Stosujemy zwykle obiektywy mini F2.0. Oczywiscie nie wspominajac o tym ze kamery B/W Black/White nas nie interesuja zbytnio :)

 

 

 

ps. zachecam rowniez wszystkich do tworzenia wątków ze swoimi platformami, podzielenia sie rozwiazaniami i fotkami swoich maszyn fpv

 

ps2. Odnosnie sunsky. Podałem wątek rcgroups wczesniej, mozna z niego wyczytac ze sunsky to to samo co fox....

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1279902

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ps. zachecam rowniez wszystkich do tworzenia wątków ze swoimi platformami, podzielenia sie rozwiazaniami i fotkami swoich maszyn fpv

A mnie wydaje się, że lepiej tu umieszczać wszelkie sprawy z tym związane. Inaczej będziemy w wielu miejscach szukali tego samego.

Ja nakręciłem dziś z okna pierwszy film moim zestawem z kamerą 540 tvl. Szczerze mówiąc to nie jestem zadowolony; kolory jakieś nieostre. Czy w tym OSD muszę najpierw poustawiać parametry np wchodząc w Function? W menu lens mam MANUAL, gdy ustawię drugą opcję to jest zupełnie biało czyli za jasno bo w pokoju znowu wszystko widać. Trochę ogrzeję się i zapodam swoją próbę. Moze moje nie dokońca zadowalające postrzeganie obrazu związane jest z tym , że ogladam na 37'' TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pisalem ze kamery o zachodzie świrują... :) Sprobuj w dzien.

Kamera ma byc skierowana ponizej horyzontu - w modelu kilka stopni w dół. Gdy skierujesz ją na niebo to zawsze bedzie zaciemniać ziemie.

 

Mimo wszystko obraz masz idealny, ostrosc mozesz ręcznie podregulowac - sharpness. Pobaw sie opcjami, jak cos pojdzie nie tak to po prostu "reset to default".

 

Tutaj masz przelotke przez menu:

[vimeo]

[/vimeo]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Diem za instrukcję filmową. Tyle, że nie bardzo udaje mi się wejsć w te ustawienia. Mam 5 pinów do klikania, by w ogóle wejsć do OSD klikam środkowy, górnym lub dolnym zmieniam pozycje kolejne w pionie. Prawym lub lewym zmieniam wybrana pozycję; np przy lens udaje mi sie tylko zmienic z manualu na tę drugą ale już nie mam pojęcia jak wejsc głębiej by ustawić ostrosć tak jak na filmie. Co mam kliknać gdy pokazuje mi się zmieniony parametr pod którym jest taka złamana strzałka? Gdy jestem na pozycj funkcje to którym klikam by ją otworzyc? ani prawym , ani lewym to sie nie udało.

Czyli śrubka, ktora jest pod obiektywem służy tylko do jego wymiany? Zasanawiałem się czy mogę trochę oddalac lub przyblizać mocowanie obiektywu.

 

Film wykonany był przed godziną 11 rano a nie o zachodzie słońca!!! :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Srubka sluzy do puszczania obiektywu, kręcąc mozna ustawic ostrosc. By ustawic ja na nieskonczonosc (do latania), wyostrzamy obiekty ktore są w oddali. Np. drzewa 300m dalej.

 

 

Srodkowy przycisk na pilocie, procz wejscia do menu, sluzy jako enter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, tego elementu jeszcze nie bylo w propozycjach a kilkukrotnie padały pytania.

 

-----------------------------

Podgląd - Monitor 7" 12v za 119zl

 

Link do aukcji allegro:

http://allegro.pl/show_item.php?item=1353302163

 

Możliwość podlaczenia wtykiem zapalniczki samochodowej, badz dowolnego aku żelowego 12v/lipo 3s.

 

 

Relacja video dzieki Kubie z sąsiedniego forum:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=JSOov6gozKE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Sygnał Video z odbiornika jest analogowy. Możesz zrobić zwykły rozgałęziacz na kablu i podpiąć do rejestratora bez żadnego problemu.

_________________

www.rcclub.eu - modelarstwo zdalnie sterowane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał Video z odbiornika jest analogowy. Możesz zrobić zwykły rozgałęziacz na kablu i podpiąć do rejestratora bez żadnego problemu.

A czy do naszych celów nadawałyby się rejestratory takiego typu?:

http://allegro.pl/4-kanalowy-rejestrator-cyfrowy-konig-6304-1752-i1339111287.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał Video z odbiornika jest analogowy. Możesz zrobić zwykły rozgałęziacz na kablu i podpiąć do rejestratora bez żadnego problemu.

Nie jest to tak dokładnie że po prostu sobie go rozdzielasz jak rozdzielisz po prostu to po prostu obraz będzie słabszy a w niektórych przypadkach jeden i drugi będą nie do oglądania (sam tak miałem)

Wtedy pomaga rozdzielacz sygnału video ze wzmacniaczem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieco wcześniej, w tym temacie padła w którymś miejscu, propozycja zakupu chińskiego odtwarzacza filmów mp4 z opcją nagrywania i wejściem A/V. Ułamek tej ceny.

Na Ebay-u coś koło 30-40$.

Dzięki za wszystkie podpowiedzi czy sugestie. Jednak jesli już mówicie/piszecie o innych propozycjach to prosiłbym o konkrety. no bo jak mam trafić na to któres miejsce :twisted: ?

zamówiłem ten monitorek i jutro będę go już miał. W domu będę dopiero po 18 więc ewentualnymi próbami dopiero po tej godzinie będę mógł się podzielić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z nagrywarkami ogolnie jest ciezko. Albo jakosc slaba, albo zawiesza sie, albo trudno dostępna... Najlepsze sa kamery mini dv z wejsciem av. Bardzo ciezko dostepne.

 

Generalnie nie ma sprzetu ktory moznaby polecic... najlepiej nagrywac na laptopie (ktorego posiadamy) z grabberem :D Jakosc gorsza od minidv, jednak duzo lepsza od innych nagrywarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mój gust mała rozdzielczość, ale niech się wypowie ktoś kto latał na takich goglach.

Wydaje mi się, że google są za mało przylegające do twarzy, możliwe, że światło będzie się dostawać jak będziesz lecieć, co jeszcze pogarsza sprawę widzenia. Trzeba będzie latać z kocykiem na głowie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.