Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

Andree zrezygnuj wiec z zakupu a ja dam nastepna wskazowke :D

 

 

--------------

Tani zestaw 700mW -

 

Na podstawie testow Old Man Mike'a z rcgroups (bardzo wiarygodna osoba) jest to najlepiej pracujacy chinski zestaw video.

 

Link do sklepu:

http://www.bestofferbuy.com/av-wireless-transmission-combo-p-15758.html

--------------

 

Chcialbym rowniez poinformowac iz jeden z polskich sklepow wkrotce zacznie handlować osprzętem FPV. Maja byc na stanie miedzy innymi tanie zestawy video, kamerek itd. :) Ktokolwiek boi zamawiać sie zza granicy wkrotce bedzie mial rownie tania alternatywe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

W instrukcji do graberka zupełnie co innego zapisali ;) A system to Windows 7 Pro. Niemniej jednak urządzenie wykrywane jest właśnie jako STK cośtam :) Jakim napięciem zasilać kamerkę? Zakładam, że będzie to 5V, ale wolę się upewnić - domyślam się także że będzie trzeba zastosować jakiś stabilizator żeby zbić napięcie z LiPola 3s, którym będę zasilał nadajnik av. Ponadto jeszcze jedno pytanie. W tego typu urządzeniach + zasilania jest w środku wtyczki czy na zewnątrz?

Widnows vista jak i 7 nie lubi graberów mam to już tyle razy przećwiczone najlepiej sprawuje się xp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja juz odpuscilem sobie wiste i 7 po kilku godzinach prob nie udalo mi sie odpalic grabera i jestem zmuszony do innych pomyslow z podgladem i nagrywaniem

Niby jest opisane na rc groups ale komputery nie sa moja najmo9cniejsza strona :oops:

 

ps . moze ktos by napisal jakis teurtorial instalacji Easy caba?

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andree zrezygnuj wiec z zakupu a ja dam nastepna wskazowke :D

 

 

--------------

Tani zestaw 700mW -

 

Na podstawie testow Old Man Mike'a z rcgroups (bardzo wiarygodna osoba) jest to najlepiej pracujacy chinski zestaw video.

 

Link do sklepu:

http://www.bestofferbuy.com/av-wireless-transmission-combo-p-15758.html

--------------

 

Chcialbym rowniez poinformowac iz jeden z polskich sklepow wkrotce zacznie handlować osprzętem FPV. Maja byc na stanie miedzy innymi tanie zestawy video, kamerek itd. :) Ktokolwiek boi zamawiać sie zza granicy wkrotce bedzie mial rownie tania alternatywe.

To skoro jesteśmy przy tym sklepie, to z uwagi na praktyczność zakupów w jednym miejscu, co powiecie na te kamerki?

 

http://www.bestofferbuy.com/wired-mini-spy-camera-color-cmos-sensor-pal-p-15772.html

 

http://www.bestofferbuy.com/dome-cmos-color-surveillance-security-camera-with-12ir-led-nightvision-ntsc-12v-dc-p-16200.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andree zrezygnuj wiec z zakupu a ja dam nastepna wskazowke :D

 

 

--------------

Tani zestaw 700mW -

 

Na podstawie testow Old Man Mike'a z rcgroups (bardzo wiarygodna osoba) jest to najlepiej pracujacy chinski zestaw video.

 

Link do sklepu:

http://www.bestofferbuy.c...bo-p-15758.html

Dzięki za radę, już poprosiłem o zwrot pieniędzy - mam nadzieję, że nie będę musiał długo czekać.

 

Przy okazji:

Kamerę zamówiłem również na eBayu, to ta Sony 540 TVL, eBay pokazuje miejsce przedmiotu jako Hongkong, a wyszło na to, że wysyłka jest z Ontario, Kanada. Jaja sobie robią? Zastanawiam się teraz, jak będzie z cłem... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupilbym żadnej z nich. Pierwsza ma mało linii, jej metalowa obudowa wazy chyba ze 100 gram. Druga to CMOS (CCD jest duzo lepsze do fpv). Biorac pod uwage darmowa przesylke to praktycznosc zakupow w jednym miejscu jakos nie ma znaczenia :D

 

Jedrek: Meteor lata/latał rwd5 depron FPV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widnows vista jak i 7 nie lubi graberów mam to już tyle razy przećwiczone najlepiej sprawuje się xp

A ja mam XP i nie dalem sobie rady z graberem :oops: . Ale chyba czegos nie rozumiem.

Niektore urzadzenia po zainstalowaniu dzialaja od razu a z innymi (np:graberem) mam problem?

Poza tym Windows nie chcial tego drivera i "krzyczal" ze sie popsuje teraz albo pozniej.

Za to odbiornik po podlaczeniu do telewizora dziala bez problemu.

 

 

 

Ponizej moja instalacja. Idea bylo zeby byl to zestaw dajacy sie latwo instalowac w modelu i w razie potrzeby rownie latwo odczepic i latac bez.

 

 

Calosc zamknalem w pudelku po serwie. W srodku nadajnik, kamera i akumulator 3S 850. Calosc wazy 150g.

 

Chyba kupie Easy Glidera, bo przyda mi sie do innych celow. Zrobie loze nad platem, nad srodkiem ciezkosci. Wymysle jakis sposob mocowania pozwalajacy na szybkie zdejmowanie urzadzenia.

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz w edytora a nastepnie zakladka CAPTURE. Wybierasz urządzenie STK(cyferki), czyli nasz grabber. Nastepnie, gdy nic nie pojawi sie na ekranie, wchodzisz w opcje i szukasz mozliwosci wyboru wejscia na AV. Nie mam grabbera podlaczonego, wiec dokladnie nie moge teraz powiedziec gdzie ten wybor AV byl. Opcji nie ma duzo wiec znajdziesz :)

 

edit. (zostalem uprzedzony :D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testowałem EasyCapa i kamerkę na Windows 7 - śmiga aż miło. Na razie mam jeszcze problem z zapisem obrazu na dysk, bo albo zajmuje dużo, albo jest 0,5 fps, ale nie bawiłem się tym za dużo - mam nadzieję że po dogłębnym przyjrzeniu się temu będzie ok.

 

Lada dzień przyjdzie tor a/v :D Model już jest, serwa już są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mnie żona zabije to będzie to Twoja wina Diem :D

 

Pozdrow Żone! Z pewnoscia bedzie cieszyc sie Twoim szczęściem :D

 

 

Stejla najwiecej mozliwosci daje program Virtual Dub, choc jest duzo bardziej zaawansowany od Video Studio. Mozesz nagrywac do DV za pomocą Video Studio a pozniej przed wyslaniem w siec kompresowac. Wazne by podczas lotu komputer wyrabiał i nie przycinał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych kolegów :) widzę że bardzo ciekawą dyskusję tu prowadzicie i z chęcią dołączę się do niej.

Dawno, dawno temu a dokładnie 2 tygodnie temu przeszukując neta oczywiście w poszukiwaniu najwydajniejszego zestawu A/V znalazłem to:

 

Specyfikacja techniczna

Zasięg 1500 m

Częstotliwość 1.36GH

Zasilanie DC~12V

Cena:

http://www.ctr.pl/produkty/kamery-bezprzewodowe/zestaw-14-ghz.htm

 

Jak zrozumiałem z opisu na stronie zasięg na zwykłej antenie to 1.5km w co nie za bardzo chce mi się wierzyć, ale jestem skłonny zakupić ten sprzęt niebawem i przetestować, zasięg kusi :) choć wiem że prawdopodobnie i tak go w pełni nie wykorzystam.

 

Ps. W zależności od sprzętu komputerowego jaki posiadacie, rozwiązaniem problemu instalacji grabera na Win7 czy Viście, może być zainstalowanie drugiego systemu operacyjnego i butowanie go od razu na starcie laptopa a jak ktoś nie chce instalować bezpośrednio na dysku to może zrobić bootowalnego pendrive z okrojonym WinXP czy Win2000 a nawet Win98SE, okrojenie go z niepotrzebnych rzeczy aby zajmował jak najmniej i szybko się odpalał, wraz z niezbędnymi sterownikami. Jedynie potrzeba sporo pamięci operacyjnej. Jest to wykonalne bo sam posiadam przenośny taki system na swoim penie, gdzie mam XP i Linuxa. System działa stabilnie i nie tnie, ale jak wspomniałem wszystko zależy od sprzętu jakim się posługujecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.