Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

CTR to chyba najgorszy sklep na świecie robią z klienta debila

20 lutego zamówiłem kamerkę i pytałem czy jest to taka sama jak kupiłem 6miesiecy temu powiedzieli tak

Po tygodniu dzwonie i pytam co z moją kamerką bo pieniądze już dawno przelałem powiedzieli że nie mają na razie tych kamerek i za 2 dni będą

Miną następny tydzień dzwonie mówią że za 2 dni mają dostawę i zaraz wyślą ok myślę sobie ale czekam 4 dni i nic dzwonie i jeden facet mówi że właśnie wysłał myślę sobie super

Przyszła kamerka ale całkowicie inna niż ta pierwsza i o innych parametrach więc dzwonie znowu a oni że to ta sama kamerka o tych samych parametrach więc zrobiłem filmik nową i starą wysłałem a oni na to że przyślą mi lepszą czekałem następny tydzień przysłali ale i tym razem nie taka jak trzeba jeszcze na dodatek chyba z demontażu ale już tym razem ich olałem ale straciłem na przesyłki nerwy i czas jakieś 2 miesiące Masakra

Ach byłbym zapomniał facet powiedział żebym najlepiej sam przyjechał i zobaczył a ja na to że z Gdyni do Warszawy kawał drogi a on no tak ale wtedy było by najlepiej bo tak znowu powie pan że nie taka

Ale przynudzałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przepraszam, ślepne na starosc :) Mogliby jeszcze kanaly podac. Tak czy siak, jeden kanal jest wspolny z wszystkimi systemami - kanal 3. Wkrotce dowiemy sie z rcgroups czy zestaw jest cos wart, bede monitorował:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Panowie, a co myślicie o takim rozwiązaniu? Planowałem zakupić tę kamerkę (zestaw) do 2 metrowego motoszybowca, ale bardzo bym chciał poznać najpierw wasze zdanie. Jako, że ma wbudowaną baterię, wydaje mi się to gotowym rozwiązaniem na początek FPV.

 

Dołączona grafika

 

LINK

 

Pozdrawiam

Jakub_K

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i po co ja czytałem ten temat, ojjjj będzie bolało ... :twisted: Ale dobra, wchodzę i ja.

Od razu z pytaniem: czy wybór rozdzielczości zainstalowanej kamery ma bezpośredni wpływ na zasięg zestawu FTP? Wybór pomiędzy 540TVL i 420TVL od Sony-ego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zasieg nie ma zadnego wplywu. Jedynie na jakosc obrazu, ilosc szczegółów widocznych na ekranie. Jesli chodzi o monitorek/laptopa to raczej nie bedzie widac duzej roznicy, wyraznie dostrzegalna jest w goglach.

 

 

W hobbycity pojawily sie kamery sony 420linii za 17$. Z tego co czytalem, jest to najprawdopodobniej ta sama kamerka ktora byla polecana rownież w tym wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie,

 

Panowie, ten wątek sprawił, że zatwardziały szkutnik RC powrócił do latania, gratuluję ;)

 

Za waszą radą, by nie wyrzucać pieniędzy w błoto, zdecydowałem się na sprawdzone rozwiązanie,

zestaw nadawczo-odbiorczy już zamówiony na ebay-u z hong kongu.

 

http://cgi.ebay.pl/New-1-2G-16CH-700mW-Wireless-A-V-Transmitter-Receiver-/220509711458?cmd=ViewItem&pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item3357672c62 - do niego prowadzi link z jednego z postów diem na początku tego wątku.

 

Na kamerę wybrałem na razie wersje ekonomiczną - Sony 420TVL - tu moje pytanie, czy naprawdę warto inwestować w większą ilość linii? Szczególnie jeśli nie będę miał jakiś super gogli.

 

Obiektyw, tu chciałbym mieć bardzo szeroko, myślałem nawet o 2,1mm. Czy może lepiej jednak zostać przy wymienianym tu ciągle 2,8mm?

 

Gogle, tu nie mam na razie pojęcia, ale na pewno nie stać mnie na takie za 1000zł czy więcej. Po prostu chyba muszę pojeździć i po przymierzać.

 

Dołączona grafika

Na platformę planuje zaadaptować mojego Tulixa 2.0, elektroszybowiec, którym bardzo przyjemnie mi się lata, z miejsca można go też odchudzić o jakieś 75gram dostosowując go jako platformę, więc powinien dać radę, w razie czego przywitam się z Easy starem.

Latając z 30 gramową kamerą bez przeróbek odchudzających w modelu nie wyczułem specjalnie zmian:

 

Radio, posiadam swoją wierną Futabe 10cap, jednakże, tam gdzie zwykle teraz latam (okolice domu) mam potworne zakłócenia na 2.4Ghz, nigdy nie gdybałem specjalnie co je powoduje, bo i tak jeździłem z modelami dopiero nad wodę. Zostanę więc przy "klasycznym" 35 lub 40Mhz. Ma się to jakoś do zakłóceń generowanych przez nadajnik video?

 

Na trochę później, jak już nauczę się latać FPV "koło siebie" zostawiłem antenę, czy ktoś tutaj używa tej?

http://helipad.pl/Antena_kierunkowa_na_pasmo_12_GHz-1453.html

lub może istnieje lepsza/tańsza alternatywa?

 

Pozdrawiam serdecznie

Jakub_K

modelepodwodne.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wybrałeś zestaw wideo na 1,2GHz więc i anteny musisz szukać na tą częstotliwość. Ta na 2,4GHz ci po nic. Cobra dobrze radzi - mam biquada i jestem bardzo zadowolony.

 

Kamerka 420TVL da radę choć osobiście brałbym 540TVL jak tylko możesz. Gogli jeszcze nie masz ale jak będziesz miał to docenisz te kilka linii więcej. Dobrze sprawdzają się kamery z matrycą 1/3 Sony - nie wariują na światło. Z resztą sporo ich tu opisanych i sprawdzonych.

 

Obiektyw to kwestia gustu. Za wąski i latasz jak przez dziurkę od klucza. Za szeroki i gubisz szczegóły oraz trudniej (przynajmniej mnie) ocenić odległość. 2,8 mm wydaje się optymalne na start. Zawsze możesz poeksperymentować - wymiana obiektywu to kilka sekund.

 

Z relatywnie tanich gogli to mogę polecić Trimersion - co prawda wymagają kilku przeróbek ale jakość obrazu jest zupełnie przyzwoita. Jeżeli już się zdecydujesz na zakup gogli to celuj z rozdzielczością w 640x480 lub wyżej i możliwie szerokie pole widzenia. W moim odczuciu 320x240 to marnowanie kasy - już lepiej latać na monitorku z "mordą w kubeł"

 

Generalnie wideo 1,2GHz nie zakłóca RC 35MHz ale - ze względu na znaczne moce nadajników wideo należy je mocować możliwie daleko od anteny RC, kabli serw i innych przewodów bo mogą się pojawić telepki serw i skrócenie zasięgu. Jako że masz całkiem duży szybowiec pod platformę to myślę że z pomocą kolegów dasz radę to skutecznie rozplanować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.