Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

No ja właśnie czekam aż do mnie dojdzie nadajnik, kamerka juz jest , grabberek już jest. Przyjdę do aka to wstawię jakieś fotki. I przy okazji zapytam się o kilka rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja włożyłem graberek do portu USB, pomieliło coś pomieliło, i znikło. Pomyślałem - pewnie zainstalował się dobrze - więc wchodzę w manager urządzeń, a tu w "nierozpoznanych urządzeniach" coś w stylu "video device". Na to ja wkładam płytę do napędu i z menu kontekstowego tego urządzenia aktualizuj sterownik urządzenia, wybieram lokalizację przeszukiwania na CD i next > next >...> next. Po tej operacji system znalazł mi graberka ale nie jako EasyCap, tylko jakaś inna dziwna nazwa. Więc w sumie nawet nie wiem, czy działa poprawnie, ponieważ nie mam żadnego źródła video narazie.

 

Kamera ma tak jakby wyjście antenowe, a do grabera są albo złącza a/v czincz, chinche (czy jak się to tam piche) albo s-video, więc nie jak jedno do drugiego nie pasuje. Orientuje się ktoś, czy w zestawie z torem a/v jest przejściówka z tego gniazda antenowego na kompozyt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż druta w czincza (żółtego) i tez zadziala :D Masa na zewnatrz, w srodku sygnał.

 

Jesli chodzi o grabbera to wykryje go bodajze jako STK (Cos tam). Prawidlowy proces instalacji to najpierw sterowniki a pozniej wkladamy grabbera w USB, jak cos nie zatrybi to wkladamy w usb obok :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włóż druta w czincza (żółtego) i tez zadziala :D Masa na zewnatrz, w srodku sygnał.

 

Jesli chodzi o grabbera to wykryje go bodajze jako STK (Cos tam). Prawidlowy proces instalacji to najpierw sterowniki a pozniej wkladamy grabbera w USB, jak cos nie zatrybi to wkladamy w usb obok :D

I tak to właśnie jest z USB wpierwej stery :)

A jaki masz system ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W instrukcji do graberka zupełnie co innego zapisali ;) A system to Windows 7 Pro. Niemniej jednak urządzenie wykrywane jest właśnie jako STK cośtam :) Jakim napięciem zasilać kamerkę? Zakładam, że będzie to 5V, ale wolę się upewnić - domyślam się także że będzie trzeba zastosować jakiś stabilizator żeby zbić napięcie z LiPola 3s, którym będę zasilał nadajnik av. Ponadto jeszcze jedno pytanie. W tego typu urządzeniach + zasilania jest w środku wtyczki czy na zewnątrz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Zależy od kamerki. Niektóre sa zasilane z 5V a niektóre z 12V. To samo z nadajnikami AV. Dla przykładu Lawmate 1,2GHz 500mW wymaga 5V (12V przez dołączony stabilizator) natomiast chiński 2,4GHz 700mW bez problemu "karmi się" Lipolem 3S.

Większość chińszczyzny (kamerki) na ebay'u zasilana jest z 12V z plusem na bolcu.

Dla pewności sprawdź w specyfikacji kamerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Moja kamerka to urządzenie z tej aukcji: http://cgi.ebay.pl/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=380212283593&ssPageName=ADME:B:EOIBSA:PL:1123 .Jedyną rzeczą jaka była do niej dołączona jest kabelek :D Zrobię po weekendzie test urządzenia miernikiem elektrycznym - przekonam się, czy + zasilania na pewno jest na bolcu. A czy 5 czy 12 V - to chyba jedynie pozostaje spytać sprzedawcę. Chociaż i tak chyba lepiej podłączyć 5V, a gdy nie zadziała, dopiero dać 12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pmaverick no to swietnie, zaliczyles juz loty fpv?:D

Tak, zaliczyłem. Niestety nie mam za bardzo czasu na ich zmontowanie w ladny film z muzyczką a taki mam zamiar. Bez OSD troche ciezko sie odnalezc momentami zwlaszcza przy podstawie chmury jak sie robi mętnie. Przy czym mam problem bo nie osłonilem niczym plytki kamerki i jest ze tak sie wyrażę, surowo na serwie stercząca. Musze coś z tym zrobić bo po chmurką bywa wilgotno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Bardzo ładnie się nadają takie duże kule (kapsuły) z automatów sprzedających breloczki i inne gadżety dla dzieci. Występują w różnych rozmiarach i łatwo coś dobrać pod siebie - na przykład tak:

 

Dołączona grafika

 

Można też wykorzystać pleksiglasowe kopułki z kamer kopułkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dobra, część rzeczy się już dowiedziałem :)

 

Dear friend:

 

It is DC 12V. Thank you.

Widzicie, kup u Chińczyka kamerkę i już jesteś jego przyjacielem ;) pozostaje zatem jeszcze sprawdzić kwestię umiejscowienia plusa zasilania na bolcu, ale to już obadam miernikiem.

 

Jeśli natomiast chodzi o obudowę to ja właśnie zastanawiam się nad zakupem kopułki poliwęglanowej od kamery przemysłowej. Nie wiem jeszcze ile to waży, ale to zawsze jakiś pomysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś u Chińczyka na na eBayu zestaw do transmisji video, który diem polecał na 2. stronie wątku. Praktycznie zaraz po zakupie dostałem informację e-mailem, że zapas się im wyczerpał (a nadal mają 2 trwające aukcje i "dostępnych więcej niż 10"). Sprzedający proponuje w zamian bardzo podobny zestaw (lub zwrot pieniędzy):

 

LINK: New 1.2G 18 CH 700mW Wireless A/V Transmitter & Receiver

 

Z tego, co widzę, ma 18 kanałów a nie 16 i deklarowany pobór prądu 700 mA zamiast 500 mA. Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat? Ten "nowy" jest jeszcze 5 $ tańszy, nie wiedzieć dlaczego. Brać ten zastępczy? Czy jest możliwość, że sprzedający zwróci na PayPala tylko tę różnicę w cenie?

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem dziś u Chińczyka na na eBayu zestaw do transmisji video, który diem polecał na 2. stronie wątku. Praktycznie zaraz po zakupie dostałem informację e-mailem, że zapas się im wyczerpał (a nadal mają 2 trwające aukcje i "dostępnych więcej niż 10"). Sprzedający proponuje w zamian bardzo podobny zestaw (lub zwrot pieniędzy):

 

LINK: New 1.2G 16CH 700mW Wireless A/V Transmitter & Receiver

 

Z tego, co widzę, ma 18 kanałów a nie 16 i deklarowany pobór prądu 700 mA zamiast 500 mA. Czy ktoś z Was wie coś więcej na ten temat? Ten "nowy" jest jeszcze 5 $ tańszy, nie wiedzieć dlaczego. Brać ten zastępczy? Czy jest możliwość, że sprzedający zwróci na PayPala tylko tę różnicę w cenie?

 

Z góry dzięki!

700mW to trochę dużo :/ 500mW to moim zdaniem max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.