Skocz do zawartości

Podstawy FPV i jak tanio zacząć.


diem

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 651
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I zawsze przy niepewności lecieć pod wiatr :)

 

Bardzo wazna zasada, w szczegolnosci na początku oraz gdy wybieramy sie na dalsze "wycieczki". Latamy pod wiatr, tak by w razie jakiejkowiek awarii (czy np. utraty zasiegu) model wrocil do nas z wiatrem. Gdy braknie prądu powrot motoszybowcem z wiatrem to zaden problem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ECO400 - Dziękuję ale muszę zagospodarować to co mam. Mam motoszybowiec i chyba padnie na niego .. Ma wąski kadłub ale wykonam pojemnik (jakaś rura) na sprzęt - coś w rodzaju wieżyczki (pylona) lub podwieszany pod skrzydłem, blisko kadłuba. Musiałbym czołową ściankę zrobić kroplową i wytłoczyć z PET'a.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mnie meczy to FPV :?: ...

 

Takie dwie rzeczy nie daly mi spac tej nocy...

 

Czy bardzo przydatne i pozadane jest zamontowanie kamerki na serwie, tak zeby mozna bylo sie czasem porozgladac na boki?

 

I jak to jest z ocena wysokosci (latajac bez tego zmyslnego urzadzenia, ktore wszystko wyswietla). Ogladajac wasze filmy, czasami mam wrazenie, ze mozna sie pomylic, np: przy podchodzeniu do ladowania. Czy tylko tak mi sie wydaje?

 

ps

 

wiem, ze sa google, ale drogie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest kwestią wprawy. Ocene odleglosci mozna dopracowac do centrymetrow. Najpierw lądowania klasycznie, pozniej mozna fpv. Kamerke mozna osadzic na serwie a nie trzeba uzywac, na poczatku polecam szeroki obiektyw zeby bylo duzo widac (2.8). Zalezy rowniez jak chcemy latac, niskie akro czy podziwiac widoki z gory.

 

Majac OSD (czyli te cyferki) na poczatku ciezej nauczyc sie latac i oceniac odleglosc, po prostu OSD rozprasza.

 

 

Mnie fascynuje niskie szybkie latanko miedzy drzewami. Tutaj nie uzywam serwa bo nie ma czasu na uzywanie.

 

 

Na ekrany LCD badz laptopa najlepiej zrobic oslone (z kartonu itd - inwencja wlasna). Wkladamy glowe i latamy jak w goglach. Postaram sie znalesc dzisiaj i podac przyklady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkalem sie, problematyczne w transporcie :)

 

Tutaj mozecie poogladac fotki stacji naziemnych ludzi z rcgroups. Niektore są imponujące.

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1127491

 

Tutaj przyklad innowacji kolegi Henryka.

http://henryks.fotosik.pl/albumy/610018.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bedzie zabawa jak przyjada na lotnisko miejscowi i zobacza mnie z glowa w kartonie :crazy: :rotfl:.

 

Moze nie dacie wiary ale tu gdzie latam (i latalem wczesniej) nikt tak sie nie bawi.

Tradycjonalisci jacys...

No i zacznie się a co to a jak to działa i.t.d. strasznie męczy choć na początku czujemy się dobrze :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że istnieją... są nawet termowizyjne. :)

Inna sprawa, że zwykła kamerka wymaga raczej podświetlenia IR, lub musisz mieć przetwornik 3 generacji co najmniej, by wykorzystać światło dostępne naturalnie. :wink:

A kamery termowizyjne mają małą rozdzielczość i kosztują... tak gdzieś z nowego Opla Corsę... :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kamery termowizyjne mają małą rozdzielczość i kosztują... tak gdzieś z nowego Opla Corsę... :devil:

To poczekam trochę aż stanieją... :wink: na razie wystarczy latanie w dzień. Tak tylko mi się kołacze po głowie ta noc bo jak z pracy wracam to ciemno jest....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o kamerach z odzysku? Mam starą kamerę RX-50 Panasonica VHS-C.

Dziś nawet kaset do niej trudno dostać.

 

Jak by ją wybebeszyć z mechaniki i obudowy, zostawić tylko zasilanie i wyjście AV...

No, oczywiście byłaby cięższa od kamerki płytkowej. Ale myślicie, że warto ją poświęcić? :roll:

 

Choć, może lepiej opchnąć na Allegro... może ze 200zł ktoś by kupił... Niby stary analog, ale naprawdę ładne filmy kręcił. Lepsze niż te nowe kamerki. :wink:

 

Co prawda, mógł bym ją wykorzystać w aktualnejk formie, ale wazy z Akusem swoim 975g.

Spory by musiał być model, by ją poderwać, także wymiarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.