Skocz do zawartości

Konkurs na Platformę Video INFORMACJA


Peter

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie. Taki konkurs juz jest i trwa.Na platforme w dziale RC-CAM.

Co prawda nie ma tam takich innowacji jak samolot z gipsu,lecz mozna sie wspiac na wyzyny intelektu.Ja ze swej strony zwyciezcy (najlepszej wykonanej i oblatatanej )

maszyny moge ufundowac atrakcyjna nagrode,lecz wieksza jest chyba splendor konstruktora,ktory to wymysli.Temat prosty-jak uniesc kilo cukru na pol godziny w powietrze na bardzo wolno latajacym modelu-pancernym.

Tutaj widze sporo postow-zapraszam tam

P.S.

ciekawe ilu ludzi z tego dzialu wezmie udzial w w/w konkursie? :devil:

 

Edit:

 

NAGRODA - do odbioru od Tomka-kompletny tor nadawczo odbiorczy 2,4 GHz.

Tansmitter 500mW,odbiornik,anteny.

 

No to start Panowie,po co pisac o gdybaniu lub o niczym,(niestety tam bedzie potrzebna wiedza).

Edit 2.

Jesli beda zainteresowani nagroda,Tomek opracuje regulamin i zasady,jesli wyrazi chec zorganizowania w/w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrz w/w.

Jesli ,,gora'' zakceptuje,Tomasz zrobi regulamin,wszysko bedzie wyjasnione.

Wydaje mi sie ze modelz gipsu nie spelni tych warunkow :rotfl:

Inee materialy sa chyba bardziej przyjazne.Poczytaj watek w RC-CAM

-platforma,tam sa zarysy konstrukcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gora sie rozlozyla.Czyli sie wykrecila :rotfl:

Nie wiem ilu bedzie chetnych na taki konkurs.

Jesli pod spodem bedzie kilka wnioskow,deklaracji ze tak,robic, robic,napisze regulamin.

Moze ktos pomoze opracowac taki regulamin,podam parametry-wymogi modelu a reszta dla chetnego.

Dlaczego-nie czuje sie na silach i po prostu nigdy tego nie robilem.

Tak wiec czy jest ochotnik do pomocy by zrobic - pomoc zrobic konkurs?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter góra się nie wykręciła tylko czeka na:

- zmniejszenia gorączki do rozsądnych 37 stopni i powrotu do życia :D

- uprawnienia moderatora w nowych działach :?

 

Ale nie problem aby ktoś inny przyspieszył sprawę. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peter ,a może rozdzielić to na 2 .

1 konkurs na pomysł/plany tego modelu.

2 na wykonany model w/g planów.

 

Już piszę co dokładnie mi chodzi.

Dało by to większą ilość pomysłów , bo pomysł na model to jedno ,a jego wykonanie to drugie.

Nawet szalone pomysły można by pokazywać , co najwyżej nie przeszły by wyborów.

Tu przewiduje mniejsze nagrody np.

5 serw Conrada

lub 3 serwa standart Tower Pro.

 

(na koszt organizatora-ja taż go mogę trochę wrobić :wink: )

 

A do wykonania spodziewam się mniejszej ilości osób chętnych do uczestnictwa i tu nagroda musi być konkretna.

Skoro ty dorzucasz tor nadawczo-odbiorczy , to ja dorzucę

kamerę kolorową "mini" o wartości 250zł

lub pakiet Lipol 3cele 4100 mA !

 

Myślę , że namówię jeszcze jednego sponsora i coś fajnego ,jakiś większy regiel albo silnik jako nagroda też się pojawi.(ale to na razie tylko marzenia )

 

Co ty na to Peter.?

 

A i co najważniejsze , jak już wszystko ustalimy to wyczyszczę temat i zostawię tylko meritum sprawy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie to lubie konkrety.

Tomek juz zaprezentowal konkrety-nagrody,pomoc w stpniu jakim mu pozwoli choroba.

A najwazniejsze ze chce poswiecac swoj czas na konkurs,ktory wlasciwie nic nie wnosi do ,,normalnego'' dzialu RC.

Dziekuje Tomku za poparcie tej idei,bo gdybanie,a moze bysmy tak zrobili cos....

to raczej juz w innym dziale prosze.

Nie zalezy to tylko ode mnie.

Potrzebna jest pomoc techniczna- uzgodnienie osiagalnych parametrow modelu

Pomoc merytoryczna-regulamin,inne

Jury-wykluczone z udzialu

I szereg uzgodnien,kontaktow,listow - slowem czasu.

Zalozenia ramowe,moze ankieta.

 

Na szybko to mozna panowie tylko to sknocic.

 

Panowie modelarze.Konkursu jeszcze nie bylo na tym forum,wiec nie wiem jak bedzie z frekwencja?

Ten watek bedzie wyczyszczony po osiagnieciu pewnego etapu.

Wiec nalezy go potraktowacv bardzo luzno,czyli piszemy o wszystkim,propozycje,zmiany.

Osoby mogace pomoc w w/w dziedzinach,prosze o zgloszenia takze tutaj.

To jawny konkurs , wiec nie ma na pm gadania.

No to tyle od siebie.

Reszta nalezy do Was jak to zorganizujecie technicznie-jesli pomysl na rozluznienie jest dalej aktualny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tor nadawczy sklada sie z nadajnika,odbiornika i anten.

Przy zestawie anten ktore beda w komplecie (plus orginalne-ale to porazka) masz zasieg radia ponad 1 km w otwartym terenie.Pisza ze wiecej ( i tak jest) ale ja zawsze dziele to przez 2 lub wiecej.

Po podlaczeniu kamerki, do nadajnika (ktora tez jest jako nagroda ufundowana przez Tomka od niego zalezy jak ja rozdysponuje) z wyjscia odbiornika masz na ziemi obraz video.Czyli nie musisz targac w modelu aparatu,nagrywarki itd.Zrobic to mozesz (podglad i recording) na ziemi i w czasie lotu.Majac lapltopa,tv turystyczny,monitor na baterie,mozesz zaczac pilotowac model jak prawdziwy samolot,czyli na podstawie tego co widzi pilot w czasie lotu,z kabiny,co dla wielu z nas nigdy nie bedzie osiagalne.

To tak w WIELKIM skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisalem dzisiaj sporo listow,oj sporo.

No i uciesze Was,nie bede w skladzie sedziowskim.

Jako ze solidarnosc i chec pomocy w spolecznosci forum jest wysoka, a frekwencja chetnych do wziecia udzialu w konkursie na platforme video przerosla nie tylko moje oczekiwania,oznajmiam nastepujace zmiany.

Konkurs nie bedzie odwolany,jedynie kryteria ktore musi spelnic model, beda zmienione-na takie ,by model mogl wykonac kazdy (nawet ja :oops: )

Sczegoly techniczne oznajmione beda po po zatwierdzeniu ich prze komisje sedziowska w skladzie kilku osob, ktore juz zglosily chec wziecia udzialu.

Admin zostal poinformowany o zmianach.Nowe tematy .

Bedza tam zawarte takie tematy jak:

 

 

FORUM SEDZIOWSKIE

konkurs jest jawny,sedziowie beda sie komunikowac miedzy soba tylko tam, i tylko oni!!! Zachowajmy porzadek.Tam tez na koncu umieszczony bedzie ich werdykt.

 

 

ORGANIZER

Wszelkie pytania,wnioski,i sprawy i cokolwiek dotyczy spraw konkursu -TYLKO W ORGANIZER,Jesli zglosi ktos pytanie,ktorys z sedziow odpowie na nie w ORGANIZER.Nie piszemy nigdzie indzieJ.W gre wchodzi wybor modelu takze przez spolecznosc forum-musze tylko uzgodnic to technicznie-ankieta,nowy temat, inne.

 

PREZENTACJE- tutaj prezentujemy nasz model

 

 

 

To tyle tematem wstepu.Konkurs bedzie mial sens jezeli wezmie w nim udzial wiecej osob niz ma grono wysokiego JURY. A jest ich sporo..Jury bedzie bacznie przygladac sie rozwojowi tematu,i podejmie decyzje o dalszych losach konkursu.Im wiecej bedziecie o tym pisac,im wiecej ludzi zglosi chec udzialu,tym szybciej sie rozpocznie.

Nikt nie moze zarzucic teraz ze kazdy pisze --zrobmy cos--- to juz jest. Teraz kolej na Was.

 

Wstepnie moge powiedziec , ze model do wykonania jest mozliwy przez kilka dni,niskim nakladem kosztow i pracy.Warunki zawarte w regulaminie dokladnie to okresla.

Prawdopodobnie - jest to wstepny szkic techniczny warunkiem bedzie-uniesc okreslony ciezar na okreslona wysokosc przez okreslony czas.Materialy dowolne (oprocz gipsu :lol2: )

, naped rowniez. W przypadku spaliny sedziowie okrela limity,by dac wszystkim rowne szanse.Ograniczona bedzie do ok 2-2,5 m rozpietosc,kalkulacja kosztow.

Bedzie takze potrzeba udokumentowania w/w osiagow w locie na jakimkolwiek nosniku audiowizualnym i prezentacja na forum.W przypadku niemoznosci spelnienia tego wymogu,sedzia glowny podejmie po konsultacji na forum sedziowskim decyzje.

Decyzja sedziego glownego jest ostateczna i nie podlega oprotestowaniu,zmianom,negocjacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.