Skocz do zawartości

Katana PL artex


lopez 16

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po 2 sezonach latania depronowymi akrobatkami postanowiłem skleić pierwszego balsiaka ,po przegrzebaniu forum znalazłem ten właśnie modelik .Słyszałemo ,że składa się jak puzzle i rzeczywiście tak jest. Będe się starał sukcesywnie wrzucać jakieś fotki.

A to wyposarzenie jakie mam zamiar dać:

Serwa lotki : 2x Turnigy MG90S

wysokość i kierunek 2x Hitec HS-322HD

silnik : Turnigy 3542-1000

regulator: Turnigy plush 60A + zewnętrzny BEC

Pakiet turnigy 4s 2200mAh 25C

śmigło 13x4

 

mam już węglowe podwozie oraz węglową rurę łączącą skrzydła

 

oto kilka fotek zaczynam ją powoli obklejać

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

mocowanie podwozia zrobiłem ze sklejki 4mm na 3 śruby plastykowe m4

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość i kierunek 2x Hitec HS-322HD

Troszę przeszadziłeś z tymi serwami. Są za duże do otworów i za ciężkie.

 

Ja zastosowałem serwa 16 g , podobny silnik od Twojego : TR SK 35-42 , i mniejszy pakiet TR 2200 25C 3S

i pakiet musiałem dać max do przodu, aby wyważenie wyszło 1cm za dżwigarem.

Nie wiem czy cięższy pakiet załatwi sprawę.

 

Lekka to ona nie będzie. :cry:

 

EDIT Grzechu mnie wyprzedził :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam jeszcze kilka pytań

no co wkleić zawiasy i jak je zabezpieczyć żeby się nie skleiły ?

gdzie jest SC w tym modelu (kupiłem go na allegro bez instrukcji )

popsułem kabinkę chciałem okleić ją białą folią ale się folia pomarszczyła i nie chce zejść jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....albo robisz dłubakiem otwory pod zawiasy i wklejasz na żywicę. Jak dla mnie bardzo skuteczny sposób :) Dobrze jest listki zawiasów zmechacić papierem ściernym to klej wtenczas przyłapie mocniej. Niektórzy stosują jeszcze bolec np ze szpilki który dodatkowo blokuje zawias przed wyszarpnięciem. Zawiasy są z tworzywa ABS tak więc nie ma strachy że się zakleją na amen. Trzeba tylko przy klejeniu nie zapaćkać ich w miejscu zgięcia, a nadmiar kleju usunąć np wacikiem. Dla pewności co godzinę sprawdzam stan klejenia i ruszę np wklejana lotką żeby potem nie było problemu. Do tej pory u mnie sposób sprawdzony w 100% :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wklejam na żywice , a ruchomą część zawiasów smaruje olejem , zawias się nie skleja i jest czas na ustawienie steru .

Zapomniałem dopisać, ja używam WD40, ale wszytko co śliskie jest dobre ;-) Można też wazelina lub smarem. Smarowanie robię jak już jedna połówka zawiasu jest wklejona bacznie uważając żeby drugiej połówki nie zabrudzić tłuszczem bo potem klej nie trzyma.

I teraz to już chyba wszytko na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Skończyłem :D i dzisiaj odbył się oblot.Powiem krótko własności lotne biją wszystkie moje wcześniejsze modele,jednak co balsa to balsa

 

na fotkach katana z przepięknym ultimate'm Roberta, oba modeliki całe

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kratownica brzydzi model!

 

miejsce kratownicy jest na kierunku

A to jest jakaś reguła?? Jeśli dla budującego sie podoba szachownica na garbie to nikomu nic do tego. Mi osobiscie podoba sie tak oklejona góra kadłuba. "O gustach sie nie dyskutuje"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.