Skocz do zawartości

Sterowanie samolotem na 40MHz.....?


WooCash

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazję kupić zestawik Hitec Laser 6 tylko że na 40MHz. I zastanawiam się czy dobrze zrobię jak go kupię. Nie chodzi mi tu o cenę czy zawartość zestawu tylko o te 40Mhz. Czy to jest dobra częstotliwość? Wiem że większość modelarzy lata na 35Mhz. Dlaczego nie na 40? Jaka jest różnica w tych częstotliwościach? Czy to 40MHz w czymś przeszkadza?

Zastanawiam się też nad nadajnikiem Futaba 4EXA.

Co bardziej polecacie Hiteca czy tą Futabe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem to 40Mhz jest przypisane do modeli jeżdżących i pływających :D

 

To nie jest dobra odpowiedź ... Jeśli coś słyszałeś, to dobrze by było abyś dowiedział się reszty.

Pasmo 40 MHz jest również dopuszczone do latania (sam na takim latam), z tym że kanały od 50 do 53. Reszta przeznaczona jest dla modeli "naziemnych".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm czytałem otym z http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/rc/zasady_rc/index.html

cytat:

"Posiadamy już koder, więc do zbudowania całego nadajnika potrzebna jest jeszcze część radiowa.

Używane pasma radiowe to:

 

* 27 MHz - obecnie opuszczone, zaśmiecone przez CB z 1kW dopalaczami itp.

* 35 i 40 MHz - używane w Polsce oraz w Europie (o ile mi wiadomo, 35 MHz do modeli lotniczych, 40 MHz do naziemnych i nawodnych, są jeszcze jakieś mutacje 35 i 35B, 41 MHz etc.), odstęp międzykanałowy 10 kHz. Kompletny wykaz kanałów tutaj.

* Za oceanem używa się też 50 i 72 MHz - 50 z licencją amatorską, 72 bez licencji, jest też jakieś 52 MHz i in. "

Dlatego myślałem że to prawda :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko na temat:

http://www.old.modelarstwo.org.pl/technika/rc/kanaly_rc/index.html

 

P.S.

(i jeszcze mój błąd ... 53 kanał też jest do latających - poprawiam w pierwszej wypowiedzi)

 

P.S.

Czhomik ... trzeba było jeszcze kliknąć na słowo "TUTAJ" które sam podałeś w tekście ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wam za te wiadomości.

A który zestaw wymieniony wcześniej moglibyście mi polecić?

Mowa tutaj o tym Laserku 6 i Futabie 4EXA.

Zestaw Laser 6 zawiera:nadajnik, 2 odbiorniki Hitec HFD-08RD i JETI REX5, trzy kwarce, pakiety nad. i odb. ,kabel do kompa, ładowarka, wyłącznik i 2 serwa.

A zestaw Futaby:nadajnik, odbiornik,kwarce,8 aku NiMh 2400mAh i wyłącznik.

 

Poradźcie mi coś!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do WooCash --> opcja szukaj na forum :) --> wpis częstotliwości --> jeden z wyników wyszukiwania -->

 

Dozwolone częstotliwości RC -dyskusja otwarta

 

.... i wszystko jasne :) Jakie częstotliwości i do czego służą oczywiście w Polsce :)

 

Sprostowanie: na paśmie 40Mhz są dozwolone tylko 4 kanały od (50 do 53 włącznie) i na tym paśmie nie ma reszty ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.