Skocz do zawartości

Triopsy Ciekawe Stworzenia ;)


Meloonik

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

2. Czerwony pasek otrzymasz za:

 

- złe nazewnictwo postów np: "Pomocy", "Jak to naprawić", bez przedstawienia problemu

- wpisywanie treści nie związanych z modelarstwem (spam)

- dokonywanie wpisów w nieodpowiednich działach (np. umieszczenie elektryka w spalinach )

- pisanie w sposób niezrozumiały (niepoprawna pisownia, popełnienie licznych błędów ortograficznych, używanie slangu); żadne dysfunkcje nie zwalniają od poprawnego i logicznego formułowania swoich wypowiedzi

- powtarzające się wypowiedzi w znaczącym stopniu obniżające ogólny poziom forum

- posiadanie w awatarze innego wizerunku niż swojej twarzy lub całej postaci (może być np. z modelem)

- propagowanie innych stron internetowych bez wyraźnej potrzeby i merytorycznego związku z tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie myśle że ta zasada nie obejmuje hydeparku [administracja powinna dopisać to w regulaminie bądź przymykać na to oko]. Poniekąd nie jest to też propagowanie a jedynie pokazanie strony :wink:

 

Ja te stworzonka widziałem ale osobiście to wole akwaria holenderskie oraz rafowe. Niestety nie mam możliwości porządnie zająć się tematem a małe akwarium jest dużo trudniejsze od dużego [sprawdzałem].

 

Teraz jak usiądę to będzie przynajmniej 1000L z szybą co najmniej 2mb. Jeszcze nie zadecydowałem które akwarium to będzie, dobre zielone jest równie ciekawe jak morskie, znowu morskie jest zdecydowanie droższe, wymaga więcej uwagi i wiedzy ale za to ilość i "niepowtarzalność" zwierząt jest dużo większa [ sciąga sie to ze świata, promil stworzeń pochodzi z krajowej hodowli].

 

Z zielonym znowu dużo rzeczy staje się prostsze i można bardziej wkomponować całość w pokój, niebieski nie zawsze dobrze się prezentuje.

 

Kwestia kosztów eksploatacyjnych jest też ważna - takie akwarium to około 1500watów podłączonych 24/7

 

Istnieje możliwość ograniczenia kosztów ale to jakby zakładać że będziemy budować tylko trenerki ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

posiadam akwarium morskie 550l a w akwa 60l mam triopsy ;) powiem ci że koszty utrzymania akwa 550l nie są ogromne najwięcej prądu ciągnie schładzarka wody jeżeli kupisz porządna jak ja z pojemnikiem na wode i pojemnikiem na lod to potrafi nie chodzi przez 4-5 dni a chłodzic bedzie po 5 dniach sie uruchomi na 11 - 15h i znowu 4 dni spokoj ;) mam rachunek za prad jakies 500-600zł miesiecznie wiec nie jest ogromnie liczac takiego kolosa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rachunek za prąd to jedno, woda to druga strona 10% podmiana wody w 550L akwarium to jest 55L na tydzień, miesiąc to jest 200L ale to pare groszy, problem w tym że woda musi być po filtrze RO i żywicy a potem wymieszana z solą, sama sól tania nie jest. Fitoplankton, mikroelementy i wiele innych ... Zalęzy czy robimy reaktorem + płyny czy Balling.

 

Tutaj facet opracował FAQ

 

http://nano-reef.pl/forums.php?m=posts&q=11252

 

Poniekąd sprzętu w takich akwariach jest sporo, nawet DIY się znajdzie :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.