Skocz do zawartości

Kurs pilotażu


Dziegiel

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Ile taki kurs trwa, ile kosztuje?

 

jak zacznie się sezon, bo teraz na Bemowo się dojechać nie da to mogę Ci pomoc w pilotażu. Musimy się tylko zgadać 8) Myślę za za tydzień w następny weekend można będzie się tam wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się uczyłem i uczę się sam. Najpierw proste trenerki i wypady na pola na Młociny. Przy ul. Kampinowskiej w Łomiankach jest parking przy samym polu. Dojazd od Bemowa - Wólczyńską do Estrady, w strone Łomianek, minąć Marcpol. Jak droga skręci, to zaraz jest zjazd na parking. Można dojechać Autobusem 701 i wysiąść przy

Można spokojnie ćwiczyć samemu.

Na lotnisku na Bemowie, coś ostatnio rzadko modele latają. Pewnie z powodu wysokiej aktywności szkół lotniczych i dużej liczby lotów. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na Bemowie w ogóle nie polatasz, bo HEMS intensywnie szkoli się na Eurocopterach, latając w modelarskich okolicach. Jak dla mnie, to teraz i tak za zimno na latanie modelami, a oni szkolić się wiecznie nie będą. Przyjdzie wiosna, bendziem fruwać! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie na Bemowie w ogóle nie polatasz, bo HEMS intensywnie szkoli się na Eurocopterach

to po pierwsze a po drugie to bylem w ten weekend i chciałem zobaczyc jak w ogóle lotnisko wygląda, no i tak: śniegu po kostki, droga prawie w ogóle nie uczęszczana a na płytę sie nie wjedzie. Wiec nie ma możliwości latania. Myślę ze za dwa, może trzy tygodnie będzie juz w miare to możliwe :roll:

 

Natomiast jezeli chodzi o szkolenia w czasie wiosennym to wystarczy dogadać sie z wieża i uważać, najlepiej jak jest "bezpiecznik" w postaci kolegi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile taki kurs trwa, ile kosztuje?

 

jak zacznie się sezon, bo teraz na Bemowo się dojechać nie da to mogę Ci pomoc w pilotażu. Musimy się tylko zgadać 8) Myślę za za tydzień w następny weekend można będzie się tam wybrać.

Jeżeli będzie można to chętnie się przyłączę do tego spotkania to pogadamy bo w pilotażu też nie jestem najlepszy chodzi głównie o lądowanie.

 

Dajcie znać jakby co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam się uczyłem i uczę się sam. Najpierw proste trenerki i wypady na pola na Młociny. Przy ul. Kampinowskiej w Łomiankach jest parking przy samym polu. Dojazd od Bemowa - Wólczyńską do Estrady, w strone Łomianek, minąć Marcpol. Jak droga skręci, to zaraz jest zjazd na parking. Można dojechać Autobusem 701 i wysiąść przy

Można spokojnie ćwiczyć samemu.

Na lotnisku na Bemowie, coś ostatnio rzadko modele latają. Pewnie z powodu wysokiej aktywności szkół lotniczych i dużej liczby lotów. ;)

Przyczepił bym się jedynie do lądowania w tamtym terenie, ja osobiście latałem za Marcpolem, start z drogi no i ostrożnie na słupy elektryczne. następnym razem zajrzę tam dalej gdzie mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie można to chętnie się przyłączę do tego spotkania to pogadamy bo w pilotażu też nie jestem najlepszy chodzi głównie o lądowanie.

 

Dajcie znać jakby co?

nie ma problemu, jak sie poprawi pogoda, to sie zgadamy. 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja też się wybieram jutro, ale jeszcze nie mam pojęcia o której.

Na bramie głównej wprowadzili karty magnetyczne, a brama na pas zamykana jest na kluczyk, więc osobie postronnej ciężko będzie wjechać. Lepiej umówcie się przed wjazdem do aeroklubu.

Ja dzisiaj - chcąc nie chcąc - jadę opłacić myto, bue...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polatałem dzisiaj na Bemowie ok. południa - fajnie wiało!

MironRC, latałeś w weekend?

 

Niemiło rozczarowałem się odbierając radio - jakiś kretyn spalił bezpiecznik i wyrwał kabel z ładowarki radia! Najzwyczajniej po chamsku rozrerwał przewody! Nie wiem w jakim stanie jest samo radio, bo nie chciało się włączyć, ale może jest tylko rozładowane. Debilowi chyba zęby się znudziły. Oświadczam, że jak dowiem się, kto to zrobił, to na lotnisko już nie wejdzie - a i z wyjściem o własnych siłach też będzie miał kłopot :evil: .

Pokłady bezinteresownego ludzkiego sukinsyństwa są niewyczerpane, zaś inteligencji jest jak na lekarstwo. I pomyśleć, że modelarz modelarzowi to robi...

 

Ładowarkę zabrałem na chatę, spróbuję naprawić (po raz kolejny zresztą). Radio zostało w skrzynce.

 

 

EDIT: naprawiłem ładowarkę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema!

 

Latałem dzisiaj około 16 -17 zero wiatru:) a jeżeli chodzi o radio to już pod koniec ubiegłego sezonu je raz ładowałem, ale tak jak mówisz komuś to przeszkadzało- bez komentarza. Następne loty może w tygodniu, jeżeli pogoda pozwoli. :wink:

 

EDIT: Ładziaku masz już kartę zbliżeniową? dają ja pewnie po wpłacie składki? :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.