Skocz do zawartości

forma z gipsu


student87

Rekomendowane odpowiedzi

Z doświadczeń wiadomo, że wszelkie osłony kamer wprowadzają uciążliwe refleksy światła. Zwykle więcej przeszkadzają, bywają popmocne podczas latania w deszczu i w chmurach.

 

 

 

Ciekawa teoria ;) Od kilku lat pakuje kamery w obudowy, wielokrotnie latały one przyczepione do zastrzału an-2, jeździły przymocowane do zderzaków i spoilerów samochodów . Z refleksem od obudowy się jeszcze nie spotkałem, jest to możliwe gdyby owa obudowa byłaby chyba zrobiona z lustra lub chromowana ;) z całym szacunkiem Tomisław jeśli możesz to rozwiń swoją teorie o obudowach i refleksach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja na szybko wykonywałem formę z gipsu do robienia owiewki silnika w Formosie. Rozrabiałem gips w dużej donicy, następnie zatapiałem w tym oryginalną osłonę silnika wysmarowaną jakąś pastą do podłóg, potem, po stwardnieniu gipsu ostrożnie wyjmowałem i miałem formę. Przed laminowaniem nakapywałem do środka wosk ze świecy, potem podgrzewałem go palnikiem i równomiernie rozprowadzałem po formie - był to rodzaj pastowania formy, wosk stanowił rozdzielacz. Potem laminowałem w tej formie osłonki silnika, nie były super jakości i błyszczące, ale jakość była zadowalająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na szybko wykonywałem formę z gipsu do robienia owiewki silnika w Formosie. Rozrabiałem gips w dużej donicy, następnie zatapiałem w tym oryginalną osłonę silnika wysmarowaną jakąś pastą do podłóg, potem, po stwardnieniu gipsu ostrożnie wyjmowałem i miałem formę.

Tomku! A gips za szybko nie stwardniał?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gips taki jaki był pod ręką, raczej budowlany, wykonanie formy i wylaminowanie zapasowej owiewki zajęło ok. 1godz. Sporo elementów nie wymagających wielkiej precyzji i dobrego wykończenia robłem właśnie tą metodą, np. osłony na baterie, owiewki silnika, osłona silnika w Zagim itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u nas w modelarni tylko się bazuje na formach z gipsu jeśli idzie o duże formy na maskę czy owiewki detale robimy w formach z gumosilu, co do gipsowych kopyto i forma musi być smarowana ja do tego używam pasty do podłogi parę warstw i jest oki co do gipsu dobrze jest też używać suszarki lepiej się w tedy wchłania pasta w gips ostatnią warstwę (5) można delikatnie przepolerować i szczerze nigdy jeszcze nie miałem problemu z wyciągnięciem gotowca z formy (no w ostateczności można zawsze rozbić gips)

 

jest jeszcze jeden oddzielacz do form - alkochol poliwinylowy, zostawia delikatną warstwę tzw. foli ale osobiście nie lubię go używać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.