Jump to content

forma z gipsu


student87

Recommended Posts

Z doświadczeń wiadomo, że wszelkie osłony kamer wprowadzają uciążliwe refleksy światła. Zwykle więcej przeszkadzają, bywają popmocne podczas latania w deszczu i w chmurach.

 

 

 

Ciekawa teoria ;) Od kilku lat pakuje kamery w obudowy, wielokrotnie latały one przyczepione do zastrzału an-2, jeździły przymocowane do zderzaków i spoilerów samochodów . Z refleksem od obudowy się jeszcze nie spotkałem, jest to możliwe gdyby owa obudowa byłaby chyba zrobiona z lustra lub chromowana ;) z całym szacunkiem Tomisław jeśli możesz to rozwiń swoją teorie o obudowach i refleksach

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja na szybko wykonywałem formę z gipsu do robienia owiewki silnika w Formosie. Rozrabiałem gips w dużej donicy, następnie zatapiałem w tym oryginalną osłonę silnika wysmarowaną jakąś pastą do podłóg, potem, po stwardnieniu gipsu ostrożnie wyjmowałem i miałem formę. Przed laminowaniem nakapywałem do środka wosk ze świecy, potem podgrzewałem go palnikiem i równomiernie rozprowadzałem po formie - był to rodzaj pastowania formy, wosk stanowił rozdzielacz. Potem laminowałem w tej formie osłonki silnika, nie były super jakości i błyszczące, ale jakość była zadowalająca.

Link to comment
Share on other sites

Ja na szybko wykonywałem formę z gipsu do robienia owiewki silnika w Formosie. Rozrabiałem gips w dużej donicy, następnie zatapiałem w tym oryginalną osłonę silnika wysmarowaną jakąś pastą do podłóg, potem, po stwardnieniu gipsu ostrożnie wyjmowałem i miałem formę.

Tomku! A gips za szybko nie stwardniał?
Link to comment
Share on other sites

sa rozne rodzaje gipsu , budowlany tegnie najszybciej , jesli chcesz spowolnic reakcje wiazania do wyrobienia uzyj zaczynu wody z octem bedzie wiazal dluzej

lub uzywaj gipsow szpachlowych maja dluzszy czas otwarty .

po podgrzaniu tez sie proces mocno przyspiesza .

Jan

Link to comment
Share on other sites

Gips taki jaki był pod ręką, raczej budowlany, wykonanie formy i wylaminowanie zapasowej owiewki zajęło ok. 1godz. Sporo elementów nie wymagających wielkiej precyzji i dobrego wykończenia robłem właśnie tą metodą, np. osłony na baterie, owiewki silnika, osłona silnika w Zagim itp.

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję koledzy!

Ja taką metodą odlewałem kiedyś formy na ołów do szybowca.

Mam maskę do modelu ale nie swoją - więc teraz czeka mnie zadanie zrobić formę z gipsu :)

Link to comment
Share on other sites

u nas w modelarni tylko się bazuje na formach z gipsu jeśli idzie o duże formy na maskę czy owiewki detale robimy w formach z gumosilu, co do gipsowych kopyto i forma musi być smarowana ja do tego używam pasty do podłogi parę warstw i jest oki co do gipsu dobrze jest też używać suszarki lepiej się w tedy wchłania pasta w gips ostatnią warstwę (5) można delikatnie przepolerować i szczerze nigdy jeszcze nie miałem problemu z wyciągnięciem gotowca z formy (no w ostateczności można zawsze rozbić gips)

 

jest jeszcze jeden oddzielacz do form - alkochol poliwinylowy, zostawia delikatną warstwę tzw. foli ale osobiście nie lubię go używać

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.