Skocz do zawartości

Pierwszy model


chudy1989

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Chyba że jesteś leworęczny to może być dla Ciebie łatwiej opanować mode 1

Moderatorzy, proszę Koledze wydać krawat, a do regulaminu dopisać punkt o zakazie dyskusji o Mode.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 

Baxter

P.S.

Głupoty kolego piszecie. Było 1000x na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...tylko że aparaturę wezmę na razie tą z HK, a jak będę miał trochę kasy wolnej, to sobie wymienię :)

To weź jeszcze tą lepszą aparaturę i masz spokój na lata :lol2: :lol2: :lol2:

Ta tania z HK nie ma pamięci modeli, pamięci trymowania itp. To naprawdę pomaga gdy masz więcej niż jeden model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co do kamer to nic Ci nie poradzę, bo ich nie znam.

Ładowarka, pakiet akumulatorów i model - OK.

Aparatura bez przyszłości. Jaki jest jej rzeczywisty zasięg?

Dla mnie ten tekst Not suitable for the multi flapperon, mixer, vtail, FPV, robot controlling hobbyist jest wystarczającą przesłanką aby jej nie kupować, ale to moje subiektywne zdania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tu jest Polska i tu się lata na mode 2 :P he he he

Chyba że jesteś leworęczny to może być dla Ciebie łatwiej opanować mode 1

Zawsze można obrócić aparaturę anteną w kierunku brzucha i włączyć rewersy. Uwaga-działa tylko z aparaturami 2,4Ghz ze względu na długość anteny. Wtedy gaz będzie z prawej bez zmiany Mode ;D :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No... dobrze że jeszcze nie zdążyłeś :-)

Wczoraj u kotecka bawiłem się poniższą aparaturą:

http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9041&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_&_Rx_%28Mode_1%29

Dobierz sobie do niej kabel http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=9043&Product_Name=Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_USB_Cable_for_Win2000/XP

Powyższe daje ci exp-y, dual rate, miksery. Nadal brak pamięci ale to tylko 7 USD więcej .

Nadal, za bardzo rozsądne rozwiązanie uważam:

http://www.abc-rc.pl/p/4/759/aparatura_rc_t6eap_6ch_24ghz_lcd-aparatury-wyposa%C5%BCenie_rc.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

A nabyłeś AXN Floater Jet ?

Qrczę, współczuję z tym regulatorem. Mnie jeszcze żadnego nie udało się sfajczyć. No ale wypada kolegę przwitać w "barwnym" świecie modelarzy. Ja męczyłem się wiele tygodni zanim poleciałem Sky Lady. Istny horror.

Czy ten regulator ma automatyczny wybór pakietu 2S/3S ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, nie znam się. Regulator taki jak ten niebieski(mój teraz jest czarny :( ) dobrze że leżał obok modelu, jeszcze go nie umieściłem w środku.

Dołączona grafika

Mogę zamiast niego dać coś takiego??http://www.hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6457&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_18-20A_ESC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No to miałeś chłopie pecha z tym regulatorem albo coś się pofajdało przy podłączaniu.

Ja w swoim AXN wsadziłem pakiet 1800mAh 20C i od pierwszego podłączenia zaskoczyło wszystko OK.

Problem pojawił się przy pierwszym oblocie, o którym piszę w TYM wątku.

Proponuję poczytać cobyś się ustrzegł błędów jakie ja poczyniłem.

Włóż do swojego AXN nowy regulator choćby Tower Pro Mag 8 30A (na takim latałem swoim Elektro Junior'em S Graupnera) i będzie wszystko OK. Koszt to jakieś 70zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot już działa:) Zamontowałem taki regulator http://hobbycity.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=6460&Product_Name=Hobbyking_SS_Series_25-30A_ESC i działa. Na razie odbyłem 1 lot ok 5 minut. Trochę za mocno wiało. Mało go nie rozbiłem:) zatrzymał się na niewielkim drzewie. Na szczęście nic się nie stało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jak wyglądał lot? Mój pierwszy lot był bardzo krótki. Dałem silnik na max i wyrzuciłem model do przodu. Zanim cokolwiek zrobiłem już zarył nosem w ziemię. Fabryczne wychylenie silnika (właściwie to chyba jego brak) powodują, że model przy minimalnej prędkości leci nosem w dół (przy max. obrotach silnika) dlatego pod dolne śruby mocujące silnik dałem podkładki 3mm aby zwiększyć wychylenia silnika ku górze. Po modyfikacji jeszcze nie latałem ale... Trzymając model w ręce przy max. obrotach śmigła ma jeszcze trochę tendencje do pochylania nosa w dół. Przypuszczam, że start z 1/2 gazu będzie OK. Ciekawe jak zachowa się w locie przy maksymalmym gazie. Pewnie będzie dla odmiany zadzierał w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza próba 1/3 gazu poziomy wyrzut i oczywiście zarył nosem :) Druga próba 1/2 gazu trochę pod kątem w górę, i mocniej rzuciłem i poleciał elegancko.

Lot był kiepski, próbowałem wyczuć maszynę, ale wiatr za bardzo nosił. Podejrzewam że gdyby nie te drzewo, to o ziemie bym rozbił :) Ale ogólnie pierwszy lot i model cały, to dobrze :) A co ze skrzydłami?? Sklejać nie chcę, bo zdemontować nie będzie można, a po locie zauważyłem, że jedno trochę się wysunęło. Może to przez drzewo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.