Jump to content

Która folia lepiej kryje

darek_op

Recommended Posts

A jak duży model ? Jaki napęd ?

Od tego zacząłbym rozważania, chociaż domyślam się że zielone paskudztwo = depron a więc w sumie obojętne ...

Małe modele powiedzmy 1,2m trenerki lepiej mnie się okleja solarfilmem, do większych oracover.

Jerzy zdjęcia Twojego zefirka przekonały mnie do wyboru Solarfilmu. Dodatkowo informacja od ertmana o tym, że jest cieńsza i ma większy skurcz całkowicie mnie przekonała do prób z tym rodzajem folii.

Weź Oracover, Solarfilm to porażka (w porównaniu). Oczywiście da się używać. Ale ja po dwóch próbach omijam szerokim łukiem i stosuję wyłączanie Oracover.

Zresztą - zrób np. test porównawczy - jedna folia na skrzydła, druga na kadłub.

Moja folia Solarfilm - kolor kremowy - jest całkowicie nie transparentna, kryje wszystko to co pokryła. mówię o folii matowej. Pokryłem nią model o rozp 107cm i 190cm, na mniejszym wystąpiły pofałdowania - delikatne łatwe do naciągnięcia, na większym nie pomarszczyła się.

Boogie - pytanie jest o folię. Nie każdy ma warunki żeby kryć papierem , kłaść cellon i malować farbą.

Po cellonie nie byloby co zbierac z modelu :)

Jesli rzeczywiscie chcesz folie to mozesz sprobowac:

http://www.arthobby.pl/index.php?page=5&kat_id=127

To jest lzejsza wersja oracovera i sam moge goraco ja polecic.

Boogie - pytanie jest o folię. Nie każdy ma warunki żeby kryć papierem , kłaść cellon i malować farbą.

Po cellonie nie byloby co zbierac z modelu :)

Wiadomo. Przenośnia literacka ... :wink:

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.