Skocz do zawartości

Prezentacja do szkoły


ppompka

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, mam zrobić prezentacje do szkoły. Tak pomyslałem że zrobie o lotnictwie, pomysł chyba dobry bo i tak jak zrobie jakis bląd to nikt nie bedzie wiedział o co chodzi :D

Tylko nie mam pomysłu co możnabyłoby tam umiescić. Macie moze jakies pomysły ?? Wsadze tam pewnie kiedy, gdzie odbył sie pierwszy lot (zdjącia portretowe i zdjęcia samolotu braci Wright) i na tym sie mój pomysł skończył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Heh Paweł niestety teraz tak jest. Bo trzeba za coś tą ocenę postawić.

 

W podstawówce jak Pani tłumaczyła nam przy komputerze co mamy zrobić to ja mówiłem jak jest łatwiej i szybciej.

 

W pierwszej gim. miałem nauczycielkę prowadziła zajęcia dodatkowe na które chodziłem (sam poprosiłem żeby coś takiego było) bo można było z nią pogadać i o sprzęcie i o programach. Prowadziliśmy stronę internetową szkoły.

 

Niestety w drugiej klasie gim. dostaliśmy już innego nauczyciela :( no i teraz jest tak zróbcie to i to na dowolny temat.

 

Edit:

Przed tym są lekcje o programach do tego.

Power point czyli nie liczba mnoga tylko pojedyncza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki ...

 

Nie podaliście ani przedmiotu na jaki to ma być ... Nie podaliście tematu ...

 

Prezentacje można równie dobrze na Angielski/Polski jak i na WOS robić ... Można robić dla nauczyciela, dla klasy, dla całej szkoły, dla rodziców itd ...

 

Po ciężkiej rozkminie domyślam się że chodzi o informatykę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym robił prezentacje o samolotach i skupił się na tym co steruje samolotem bo ludzie mylą śmigło i skrzydło ...

 

To że wypuszcza się skrzela/sloty warto dodac, że skrzydło "musi" sie uginać - mina kobiet gdy spoglądasz przez okno i mówisz że skrzydło zaraz odpadnie - bezcenna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, jesli ma to być zaliczenie prezentacji, to ja bym zrobił prezentację o... robieniu prezentacji. :mrgreen:

 

Ale jak chcesz o lotnictwie, to może być o lotnictwie.

Problem w tym, że można bardzo ogólnie - rodzaje lotnictwa, podział maszyn latających, dlaczego latają ( i to nie tylko samoloty), jaka jest rola lotnictwa w czasach dzisiejszych.

 

A można się skupić też bardziej szczegółowo na wybranym zagadnieniu.

Prezentację będą oglądac osoby raczej o orientacji typowego laika. Dlatego unikałbym tematów nazbyt technicznych i szczegółowych, bo nikt z widzów (nawet nauczyciel) ich nie zrozumie.

 

Warto się więc skupić na tematach widowiskowych dla laików. Czyli albo konflikty zbrojne, albo sporty lotnicze.

 

Konfilkty zbrojne można pokazać, przez pryzmat rozwoju konstrukcji lotniczych, albo po przez zmianę kwalifikacji lotnictwa na polu walki. Od ciekawostki i zabawki, przez służbę pomocniczą i zdobywanie dominacji w powietrzu, aż po główną siłę uderzeniową.

 

Można też zaprezentować jakiś mało znany epizod ze znanych konfliktów. Meserków, Foczek i kucyków wszyscy i tak mają po uszy, po stale bombardują tym media.

 

Dlatego warto np. pokazać front wschodni - Walki Japonii z Chinami i ZSRR, albo mało znaną rolę lotnictwa transportowego w tym mostów powietrznych (np. Berlin po zbudowaniu muru).

 

Albo zaprezentować konstrukcje prototypowe lub nigdy nie powstałe.

Słowem - można pisać bez końca.

 

Sport - Rozwój sportów lotniczych. Najważniejsze imprezy lotnicze w historii i ich wpływ na rozwój lotnictwa (np. BF-109 lub Spitfire, powstałe na bazie samolotów sportowych). Sporty lotnicze dziś. W tym oczywiście zawody Red Bulla - do tego będzie zapewne sporo atrakcyjnych materiałów fotograficznych.

 

Masz nad czym kombinować. :D

 

PS -Pamiętaj, że prezentacja na komputerze to wizualna pomoc. Tak naprawdę prezentację robi prezenter, czyli ty. Musisz sobie ułożyć konkretną i treściwą przemowę, układającą się w sensowaną całość, trwającą nie dłużej niż 5-6minut.

Inaczej mówiąc napisz przemówienie, którego kolejne części będą ilustrowane przez prezentację na ekranie. Warto sobie zaznaczyć w tekscie, momenty zmiany plansz. Przemowę wydrukować i mieć ze sobą jako pomoc. Ale warto się jej nauczyć jak najwięcej na pamięć, żeby nie dukać z kartki, tylko mówić płynnie i warto ją przećwiczyć na znajomych, np. rodzicach, czy rodzeństwie, albo nawet sąsiadach. I przed lustrem.

Płynna prezentacja, a zatuszuje nawet niedociągnięcia technicznej strony. Ciekawe slajdy nie zatuszują jednak dukania prezentera i jąkania się. :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno w szkole nie byłeś - tutaj mamy ewidentny przykład jak nisko upadła informatyka w naszych szkołach ... Chłopak ma zrobić 10-15 kolorowych slajdów z zdjęciami i opisem, maja sie przewijac automatycznie, rózne przejscia stron itd ... Chyba że masz to zrobić na jakiś inny przedmiot bo jeśli na informatykę to tylko to będzie dla nauczyciela istotne ...

 

Sam temat jest sprawą mało istotną ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo ludzie mylą śmigło i skrzydło ...

Potwierdzam. Ostatnio kumpel (wie, że interesuję się lotnictwem) spytał mnie dlaczego samoloty mają 3 skrzydła.

 

Co do samych prac domowych typu prezentacja - również potwierdzam:

Za dwa tygodnie przynieście prezentację na dowolny temat. Power Pointa możecie ściągnąć z inetrnetu w wersji trial. Kto nie ma dostępu do sieci niech poprosi kolegę? Do widzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki Quake, czytając podpis w skeczu G. Halamy na YT [ten z policjantem i posłem - imuniuniu] napotkałem podpis "a co to jest ten quake ?"

 

Zapomnij o AC ale jeżeli bardzo ponaciskacie to pobawicie się

 

http://sketchup.google.com/

 

Co do PP to polecam Impress, niech sie nauczyciel głowi nad otworzeniem pliku zapisanego nie w formacie MS ... Chociaż można to zapisać w formacie MS.

 

Na moje cały pakiet MS można o kant rozbić ... Po co płacić skoro jest openoffice za free a 99% populacji wykorzystuje jego procent - pisze - pisze, jest arkusz - jest, prezentacje są ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.