Skocz do zawartości

FPV Trener


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Wojtek, jakie zastosowałeś serwa? Z tego co widać na fotkach to na lotkach są jakieś HXT900 lub odpowiedniki. A co poszło na ogon? Gdybyś jeszcze zechciał sprawdzić i napisać, jakie wymiary ma kadłub. Chodzi mi konkretnie o szerokość oraz wysokość kadłuba po środku kabinki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Polatałem dzisiaj klasycznie z GoPro HD.

 

Możecie mniej więcej zobaczyć jak w powietrzu zachowuje się model.

Kilka razy złapałem dzisiaj niezłe noszenie. Raz musiałem się ratować bo mnie chciało porwać do nieba :mrgreen:

 

http://exposureroom.com/members/Wojtass_nt/19ad5657458b48c78b41e219bae50198/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miałem u siebie w T-FPV motor TURNIGY 3530 1100kv.

Na śmigle GWS HD 10x6 i zasilaniu pakietem A123 2200mha 4s pobór prądu ok 24-27A.

Czyli napęd wykorzystany na maksa. Prędkość przelotu to średnio 25km/h, taki latawiec leci się pod wiatr 5km/h i kotłowaniu 27A.

 

Powiem, że to lata całkiem sprytnie. Jednak zamieniłem silnik na trochę większy a może i i nawet za duży. TURNIIGY 3548 800kv smigło GWS HD 10x6x3. Co miałem to wstawiłem.

 

Dodam, że płatowiec swoje waży. Sam pakiet zasilający ok 340g, pakiet video 170g, itp.

Dobrze ponad kilogram, a i tak łapie czasem termikę.

 

Myślę, że odpowiednik motorkiem będzie 3536 1400kv i śmigło 9x6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmieniono kadłub, który ma teraz grubość 8cm i jest z jednego kawałka EPP.

Statecznik pionowy bez profilu (sama płyta EPP).

Poprawiono lekko kosmetykę modelu.

Zaokrąglono końcówki płatów i SW.

 

PS: zdjęcia na stronie to jeszcze stara wersja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Ja jako, że nie mam innych modeli sprawnych ciągle latam T-FPV.

Nieraz aż można usnąć schodząc z wysokości 1000m. Model lata i ma się ciągle dobrze. Jednak fajnie gdyby był wykonany lekko bo czasem łapie termikę ale jest za ciężki aby skorzystać. Fakt szukam innego rozwiązania do dalszych lotów.

 

Naprawdę ten model to rasowy Trener FPV. Latanie i lądowanie w goglach to bajka.

 

Tylko to, że wisi w powietrzu zamiast lecieć :lol: .

 

Faktycznie gdybym miał bardziej żwawy model to pewnie odstawił bym ten w kat na później.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Zainteresował mnie ten model ze względu na jego prostotę w budowie (mam deficyt w doświadczeniu)

 

Czy można by prosić o podanie sprawdzonej listy elementów w które należy wyposażyć model (serwa, silnik itd.)

 

Założenie jest takie że będzie to trenerek i to przez duuuuże T.

 

Na początek loty bez żadnej dodatkowej aparatury do FPV, w późniejszym czasie planuje dołożenie lekkiej kamery do nagrywania.

 

Dziękuję za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.