Skocz do zawartości

2,4 GHz- jak sie chce to tez mozna zaklocic!


Boogie

Rekomendowane odpowiedzi

Poza tym są to urządzenia stacjonarne, często właśnie z antenami kierunkowymi co znacznie ułatwia prawidłowy przekaz obrazu.

No właśnie specjalnie sobie pogooglałem i 100m mają 10mW systemy z antenami dookólnymi, a z kierunkowymi to mają nawet kilometr albo dwa. Dlatego się dziwię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Nie potrafię podeprzeć się w tym momencie konkretnymi prawidłami dlaczego tak się dzieje - za cienki w uszach jestem jeżeli chodzi o elektronikę i zagadnienia transmisji bezprzewodowej. Wiem natomiast z doświadczenia (swojego i innych) jak się kończy założenie do modelu typowego zestawu security gdzie kamera jest zintegrowana z niewielkim nadajnikiem wideo. Być może zestawy spod znaku "Immersion RC" które słyną z bardzo wysokiej jakości komponentów tudzież wykonania są w stanie zaoferować większy zasięg przy minimalnej mocy jednak nigdy produktu tej marki nie miałem w ręku więc wypowiadać się nie będę.

 

Generalnie chciałem zwrócić na fakt że aby latać w sposób prezentowany na większości filmów FPV wymagane są znacznie większe moce niż te nieszczęsne 10mW tak więc dywagacje na tematy prawne są dla mnie bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kierunkowymi to mają nawet kilometr

Fajnie , montujemy na modele obracane metrowe parabole.

A na poważnie , latam 10 lat RC. Dwa razy miałem przerwy w sterowaniu.Przerywająca oprawka bezpiecznika w JR -model rozbity.

W drugim wypadku ,latający wcześniej koledzy narzekali na zakłócenia , więc jak zniknęło sterowanie też tak myślałem.Na szczęście nad ziemią odzyskałem model i wylądowałem.

W domu przy ładowaniu akumulatorów okazało się że przerywa źle polutowany pakiet .Gdybym się rozbił było by na zakłócenia .

Verid ,dobrze że opisałeś przebieg zdarzenia.Mnie wystarcza jedno zdanie :

Caleb spadł w momencie gdy mój ES był na ziemi i wyłączony

Sprawa bezdyskusyjna.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kostek, nie chodzi mi o metrowe parabole, tylko jaki jest realny możliwy zasięg z realnych 10mW w modelu bez paraboli? Pytam z ciekawości.

Bo kamerka "security" równie dobrze może mieć 2mW, w końcu ograniczenie mocy jest od góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał , z tymi parabolami to żart. Natomiast poważnym problemem jest to że model jest w ruchu zmienia położenie i ta moc która zapewni łączność dla podobnego łącza stacjonarnego, tutaj jest za mała .Potrzebna znacznie większa rezerwa żeby uniknąć zaników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak. Problem rzeczywiście jest duży i jednocześnie mocno ogranicza latanie FPV , -a szkoda :( Najgorsze jest to , że przeważnie każda próba zmiany sytuacji generuje takie tematy jak ten właśnie temat - jak widać prowadzący tylko do niepotrzebnych sprzeczek. :shock:

 

Może ktoś widzi jakieś salomonowe rozwiązanie?????.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, tak właściwie to urządzenia do transmisji danych mogą mieć 100mW EIRP, o ile mnie pamięć nie myli. W zasadzie dlaczego urządzenia do cyfrowej transmisji obrazu (szczególnie z dołożonymi danymi OSD) nie łapią się na tę kategorię ? W końcu przez WiFi też można telewizję oglądać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MiQ27,

też się nad tym zastanawiałem, bo nasze przepisy mówią w odniesieniu do pasma 2.4GHz o "szerokopasmowych systemach transmisji danych". Sformułowanie dosyć ogólne i transmisja obrazu IMO jak najbarzdiej tu pasuje. Jest tylko jedno ale, przepisy mówią wyrażnie że stosowanie urządzeń o mocy 100mW eirp jest możliwe tylko w pomieszczeniach zamkniętych. Czyli sieci komputerowe tak, a już FPV nie, chyba że na hali :D .

 

Swoją drogą, to cały czas powołując się na przepisy odnosimy się do rozporządzenia mówiącego o urządzeniach jakich stosowanie nie wymaga pozwolenia. Może wyjściem dla latających FPV było by wytąpienie o pozolenie tak jak to czynią krótkofalowcy. Wtedy prawdopodobnie gama urządzeń możliwych do legalnego używania będzie większa. Może warto to sprawdzić w UKE.

 

PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.