Jump to content

Malowanie FW 190


mecenas

Recommended Posts

Witam Szanownych Kolegów,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć że nie jestem modelarzem redukcyjnym, aczkolwiek bardzo blisko mi do "waszej działki".

Zajmuję się redukcjami ale RC.

W związku z tym iż "popełniłem" taką "małą :shock: 1:6" Focke 190 w formie podrasowanej półmakiety i jestem tuż przed malowaniem, mam do kolegów pytanie:

Jak pomalować, coby tego nie spi......yć?

Do tej pory malowałem Humbrolami i jakoś to wyglądało.

Głównie chodzi mi o to, że zakupiłem już farby akrylowe Model Master i nie wiem "z czym to się je", tzn. jak rozcieńczać pod aerograf, jakie proporcje? czym? Słyszałem że wodą, ale jaką? kranówą? destylowaną? :crazy:

Zauważyłem że te farby dość szybko schną, dysza w aerografie również. Czy istnieją jakieś opóźniacze?

No i mycie sprzętu doprowadza mnie do szaleństwa :jupi: Czym to myjecie?

Wiem, najlepiej kupić oryginalny rozcieńczalnik, tylko wtedy będę musiał ogłosić bankructwo, okopać się i białą flagę wywiesić ! :rotfl:

Ponieważ "ptok" jest duży (180cm rozp.) i wszysto dobrze na nim widać (szczegóły), nie chciałbym tego na koniec (kurcze! to już 4-ty rok budowy) - spaprać.

Napewno, Wy Panowie, jesteście najlepszymi fachowcami od malowania i macie swoje patenty, czy możecie uchylić rąbka tajemnicy jak wy to robicie?

O postarzanie i ślady eksploatacyjne nawet nie będę pytał :oops:

Może jest wśród Was ktoś z Krakowa kto by mi pomógł?

Link to comment
Share on other sites

Dziwne - mnie jakoś nie zasycha farba na aerografie - chyba jest ciut za gęsta :wink: Ja myję acetonem, nic się nie oprze :devil: Poćwicz na jakimś kawałku czegoś :wink: Woda jak woda, zależy od regionu - destylowana nie zaszkodzi :wink:

 

1. Podkład - bez tego szkoda zachodu ...

 

2. Potem kilkoma cienkimi warstwami. Najważniejsze najpierw jasne kolory potem ciemne. Warto też pobawić się w cienie na kolorach - elementy na częściach "górnych" troche ciemniejsze, na 'dolnych" trochę jaśniejsze

 

Nie wiem tylko czemu chcesz taki model aerografem malować - dlaczego nie pistolet i lakier samochodowy :?: RLM sie trzymać chcesz :?: Przecież i tak puszka MM kupiona w innym sklepie będzie miała inny kolor ...

 

http://www.hobbysta.pl/retarder-mc196-p-6308.html

 

To jest opóźniacz do farb :wink:

Link to comment
Share on other sites

Ale Model Master chyba nie są akrylowe tylko olejne tak jak Humbrol(?) Jesli tak to nie wodą rozc; a benzyną: lakową czy coś takiego. Ja swego Fw -190 - 120cm rozp. - malowałe Humbrolami - góra, a dół zwykłym sprayem, ktory jest bardzo zbliżony do szarej RLM. Całośc psiknięta lakierem poliuretanowym.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

No trochę to trwało, ale tak to wyszło:

 

Malowałem MM akrylowymi, potem znaki i napisy w/g technologii Decal Pro no i całość akrylowym matowym werniksem samochodowym.

Foka poleciała (oblot) w zeszłą niedzielę. Na zdjęciach widać uszkodzoną podczas lądowania lewą goleń podwozia, bo oczywiście był stres, panika i "pełne gacie"

05b4487ec3b07b28m.jpg[/img] a29330d3ba889caem.jpg9d19508d4f26977dm.jpg[/img]8ff65636f5f74b3cm.jpg[/img] 990c698f8887d0c0m.jpg[/img]69fd4d21aaeb880bm.jpg[/img] c8ea67423e22f3b3m.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.