Skocz do zawartości

Jak dla mnie oszust i wyzyskiwacz


Paweł Rzedzicki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie będę się babrał z tym panem. Założyłem ten wątek żeby go napietnować, może ktoś go zna i mu wyjaśni jakim jest piiiiiii...... :lol: Radio mimo wszystko pierwsza klasa i jakoś sobie z tym poradzę. Najbardziej wkurzony jestem o analogowe trymery, ale cóż...

Kończ waść w takim razie i wstydu oszczędź. Jeśli tylko po to ten temat założyłeś "żeby sobie był" to strasznie mi Cię żal bo widać, że boisz się walczyć o swoje prawa.

Chciałem napiętnować tego gościa i myślę, że dotrze do niego jego zła sława. Poza tym musiałbym zawiesić swoje hobby na długi czas- nie mam poprzedniego radia ani kasy na kolejne. Więc jeśli Ci mnie żal to kopsnij tysiaka, coś sobie kupię do sterowania modelami na ten sezon, a panem KK zajmę się z pomoca prawa. Jesli nie masz tysiaka dla mnie, to mi Ciebie żal, że piszesz, żeby pisać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Tytuł XI KC jeśli dobrze widzę

nie rozmieszaj mnie chłopie .... przeczytaj dokładnie dział który podałeś, ale ze zrozumieniem i odnieść się do sytuacji. I przy okazji podaj mi artykuł, który dotyczy Pawła.

W tym przypadku niestety ale, Pawła nie chroni kodeks cywilny chyba, że posiada zachowana korespondencję nawet mailową, w której wyraźnie !!! podaje cechy towaru który miał zamiar nabyć. Czyli jest to nadajnik taki a taki mający takie i takie funcje, a z tego co widzę wszystkie opisy dotyczą nadajników JR PCM 10x z syntezą, jakie sa między nimi różnice cech w opisach, to tylko opis w przedmiocie aukcji, który tak naprawdę nie precyzuje przedmiotu. Dalej szczegóły omówił telefonicznie!!! Więc słowo przeciw słowu.

No i jeszcze jedna rzecz, taka przyziemna zapłaciłeś podatek od czynności cywilno prawnych....nawet te 19zł, Nie? Od transakcji sprzedaży ten obowiązek ciąży na Tobie - kupującym (bo jak widzę wartość przedmiotu przekracza 1000 zł), jak nie zrobiłeś tego jeszcze to tutaj możesz mieć przewagę, bo możesz wystawić PCC1 i wysłać do niego kwity (za zwrotnym potwierdzeniem odbioru) z żądaniem podpisania dokumentów zawiadamiając jednocześnie swój urząd skarbowy, a w ten formularz wstawiasz wszystkie te cechy które powinien mieć nadajnik który chciałeś kupić. Możesz spróbować ... pkt 41 deklaracji.

Dekalracji podatkowej nie powinien w dalszej kolejności zakwestionować sąd.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny sposób bo policja i tak nic nie zrobi

Tak i jeszcze na " ... 100% ". Nie wiem dlaczego teraz młodzież pisze tego typu stwierdzenia, te procenty, obraźliwe hasła, i do tego założenie i tak nic nie zrobią.

 

 

Te młodzież... sam masz 15 lat ale widzę, że nie w dresiku i masz włosy na głowie więc jest ok.

Co do załatwiania sprawy przez policję... owszem można... Sam kiedyś kupiłem ramę do roweru poza allegro (głupek swoją drogą) i 130zł poszło się gonić... miesiąc czasu upominałem się o pieniądze, szukałem powiązań na forum rowerowym itd... okazało się, że ta osoba już kilka razy naciągnęła inne osoby. Do czego zmierzam... Chodzi o to, że pieniądze znalazły się momentalnie kiedy na tym właśnie forum ogłosiłem, że sprawa trafiła już na policję. Następnego dnia miałem swoją kasę z powrotem na koncie. Wniosek... Sama myśl o wdrożonym dochodzeniu (zwał jak zwał bo zdążyliśmy zaledwie spisać zeznania OPARTE!! na rozmowach z gg i przez maila - trzeba to przedstawić w formie wydruku) przytłacza już człowieka. I żeby nie mieć problemów mięknie... Tak więc można zgłaszać na policję, może wtedy odpuści, żeby nie mieć problemów bo jednak było to nazwijmy "wyłudzenie" na ponad 1000zł co już nie jest niską szkodliwością społeczną (do 250zł jest).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawarli umowę w celu pominiecia przepisów, więc lipa.Paweł sam napisał, że padła propozycja kupna poza allegro, a za takie coś można pozbyć się konta. Tak czy siak gość niezle główkował żeby nabrać klienta na ten chwyt.Ktoś kto chce coś sprzedać uczciwie nie podpiera się zdjeciami i opisami z internetu.Nikt mi nie powie że mając radio ponad rok nie wie, że nie ma mozliwosci zmiany mode

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Art. 556. § 1

Art. 558. § 2

dziecko o czym ty piszesz...,

weź głęboki oddech i odnieś się na spokojnie do całości kontekstu ogłoszenia, treści postu Pawła i pozostałych wszystkich danych jakie były podane w przedmiocie sprawy, tylko bez żadnych domniemań, domysłów i dopowiedzeń, przesledź całośc jeszcze raz. Liczą się tylko dowody i suche fakty, i życze powodzenia.

Przedmiot: Aparatura JR PCM 10x z syntezą,

Cechy szczególne aparatury opis: wszystkie aparatury w opisie mają takie same cechy, czy gdzieś w opisie aukcji jest szczegółowy opis przedmiotu, bo ja jakoś tego nie widzę.

Wady: o jakich wadach mówisz, które by pomniejszały wartość przedmiotu, bo ja tych też jakoś nie znajduję, dalej o jakim roszerzeniu rękojmi z tytułu wad mówisz,

Aparatura jest sprawna, działa? W opisie znajdujesz słowo UŻYWANA? Był opis że trymer ma byc analogowy, miała działac w modzie 1 lub 2, lub masz dowód, że otrzymując ją nie działała, sprawdził Paweł przy kurierze lub listonoszu? Ma świadka?

Wyłudzenie: o czym wy mówicie? jakie wyłudzenie, towar otrzymał? zapłacił?

Zlitujcie się i nie piszcie głupot przy okazji wprowadzając w błąd Pawła.

W sądzie uwierz mi liczą się tylko dowody nie słowa (!), żadne domniemania, domysły. Ma być czarno na białym, pisma, korespondencja, dowody!

Koniec dalszych wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zasada na forum WYMAGA aby zwracać się do siebie po imieniu bądź per kolego ew. nickiem o ile nie ma imienia w podpisie. Używanie zwrotu dziecko jest obraźliwe dla mnie i proszę wziąć na to poprawkę przy następnych swoich postach do kogokolwiek na tym forum.

 

Ja widzę jedną aparaturę na zdjęciu a otrzymuję drugą inną. Wartość aparatury otrzymanej przez Pawła jest kilkaset złotych niższa niż zapłacona kwota. W jaki sposób można to argumentować aby "wygrać" - każdy adwokat będzie miał inny pomysł.

 

Jakie czynności Paweł ma "w rękawie" nie wiem. Jak to w pierwszych postach chłopaki pisali - za dużo emocji za mało myślenia ze strony kupującego.

 

Skoro Paweł jest zadowolony to dziwi mnie fakt tworzenia tego tematu. Skoro większość zgadza się ze został oszukany to dlaczego mamy nie poszukiwać drogi wyegzekwowania "swojego" prawa :?: Dowody to jedno a "bajka" to drugie. Gdyby kolega modelarz który sprzedawał nadajnik byłby poważny to ta debata nie miałaby miejsca i to uważam za jedyny sens tego tematu o ile Paweł zostaje z tym nadajnikiem bo kolega stwarza problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z Ermanem gdyby facet był poważy nikt by tu teraz nie pisał wstawianiezdjęcia jak to nazwał serwisowego :devil: .Kto sprzedaje towar umieszczając w miniaturce allegro całkiem inny przedmiot niż wysyła.Jeżeli aukcja dotyczny danego przedmiotu a sprzedający wybiera opcje wstawienia minaturki to powinien, w niej umiescic rzecz którą sprzedaje.

 

Teraz możemy gdybać o aukcji itp tylko co to ma do rzeczy radio kupione za porozumieniem przez e mail, więc możemy tylko powiedzieć, że ten Pan jest niezbyt uczciwy.Gdyby chciał się zachowac jak należy to zaproponowałby zwrot pieniedzy i odesłanie towaru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z Ermanem gdyby facet był poważy nie wstawiałby zdjęcia jak to nazwał serwisowego.Kto sprzedaje towar umieszczając w miniaturce allegro całkiem inny przedmiot niż wysyła.Jeżeli aukcja dotyczny danego przedmiotu to powinien, być w miniaturce, która własnie do tego służy.

głupie gadanie .... po piersze rzedziceki sam sobie wienien bo kupił poza allegro i to w ciemno koniec kropka !!!! po drugie widziałeś kanciarza który pisze,pokazuje prawde bo ja nie !!!

 

temat skończony (Rzedzicki obyś tylko jakiegoś modelu nie ubił tym Tx'em :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

głupie gadanie .... po piersze rzedziceki sam sobie wienien bo kupił poza allegro i to w ciemno koniec kropka !!!! po drugie widziałeś kanciarza który pisze,pokazuje prawde bo ja nie !!!

Ten który dostanie "sztyleta" w plecy w ciemnej uliczce - też sobie winien. W końcu po co łazi ciemną ulicą :devil: Kupujący winny, kanciarz wporzo! .... no tak też można, wszak nawet kanciarz na chleb zarobić musi :wall:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek zasada na forum WYMAGA aby zwracać się do siebie po imieniu bądź per kolego ew. nickiem o ile nie ma imienia w podpisie. Używanie zwrotu dziecko jest obraźliwe dla mnie i proszę wziąć na to poprawkę przy następnych swoich postach do kogokolwiek na tym forum.

Paweł nie było moim celem obrazić Ciebie.

Jeżeli poczułeś sie urażony - przepraszam.

 

A jeżeli juz mówimy o nieknwencjonalnych zemstach to czytałem o ciekawychwystepkach ex-, np. samochód wysmarowany miodem z poprzyklejanymi plastrami kiełbasy. I oblizującymi sie kotami, po konsumpcji zerwanych pazurami plastrów dobroci, albo ziarno wysypane dla wróbelków lub gołębi na dach lub maskę samochodu .... Normalny hardcore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takich oszustów powinno się wieszać do góry nogami za jaja... to jest kpina, jeszcze chwilę i będą nas kiwać na każdym kroku... a policja... pozostawia wiele do życzenia... znam z autopsji... w takiej sytuacji jest chyba jedyna słuszna i w miarę szybka możliwość... wycieczka do sprzedającego i i męska rozmowa... czy jak to kto woli nazwać... bo jak sprawę na policję zgłosisz to możesz od razu iść do sklepu po nadajnik na zastaw.. trwa to wiecznie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgodzę z Ermanem gdyby facet był poważy nie wstawiałby zdjęcia jak to nazwał serwisowego.Kto sprzedaje towar umieszczając w miniaturce allegro całkiem inny przedmiot niż wysyła.Jeżeli aukcja dotyczny danego przedmiotu to powinien, być w miniaturce, która własnie do tego służy.

głupie gadanie .... po piersze rzedziceki sam sobie wienien bo kupił poza allegro i to w ciemno koniec kropka !!!! po drugie widziałeś kanciarza który pisze,pokazuje prawde bo ja nie !!!

 

temat skończony (Rzedzicki obyś tylko jakiegoś modelu nie ubił tym Tx'em :mrgreen: )

Chłopie, czy ja imienia nie mam? A jak juz używasz nazwiska to staraj sie nie przepalcowywać bo rzygac mi się chce jak ktoś takie błędy robi, a po drugie pisz z dużej litery, melon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety tak się kończy kupowanie poza allegro. Po pierwsze nigdy bym nie kupił tego typu sprzętu od prywatnej osoby, bo prawnie ta osoba nie może być gwarantem sprzedawanego towaru, chyba że jest spisana stosowna umowa cywilno-prawna w tym zakresie. Po drugie kupowanie poza aukcja czegoś drogiego to jest jak prośba o zwałkowanie siebie samego. Nasi rodacy wiedzą najlepiej jak przekręcić swojego. Nie bez powodu jak się jedzie za granice to lepiej trzymać ze wszystkimi, tylko nie ze swoimi. Bez urazy, ale tak to już jest z polaczkami :( Liczyłeś na uczciwość a trafiłeś na polaczka :evil: Uwierzcie mi że z trudem się powstrzymałem żeby w tym poście nie napisać czegoś wulgarnego na temat całej sprawy i o tym co myślę o takich sprzedawcach s***@...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety prawda jest taka, że niewiele można na tą sytuację poradzić, nawet z pomocą policji, gdyż umorzy sprawę pod byle pretekstem i pozamiatane. A czy kupione przez allegro czy poza to bez różnicy. Bo w tym i tym przypadku policja nic nie zrobi, a sądzić się nie opłaca bo więcej wyniosą koszta rozprawy, czas, nerwy niż wartość apki. A też nie ma gwarancji, że taką sprawę się wygra bo nasze sądy są nieprzewidywalne.

A nie możliwe jest do końca przewidzieć i ocenić kogoś czy jest uczciwy czy nie, zwłaszcza przez internet, bo w dzisiejszych czasach to nawet 80 letnie starsze panie robią przekręty i okradają ludzi na różne sposoby. Więc różnych ludzi można spotkać, a Paweł miał po prostu pecha i padł ofiarą :ass:

 

A jedyną karą jaką można zastosować wobec tego Pana z allegro to zakupić u niego kolejny sprzęt za podobna lub wyższą cenę i nie dokonać wpłaty, najlepiej z lipnego konta allegro, przez co poniesie koszta, których uniknął gdy Paweł zakupił u niego apke poza allegro. Bo skoro po dobroci nie rozumie co zrobił, to należy przemówić do niego w jego języku. Od razu mówię, że nie jest to rozwiązanie zbyt uczciwe, choć zależy to z punktu widzenia konkretnej osoby, dlatego nikogo do takiego czegoś nie namawiam, sam też nigdy czegoś takiego nie zrobiłem, a też mnie nabrano wstawiając lipny opis. Ale z drugiej strony nauczka takiemu oszustowi by się przydała. Bo na Pawle pewnie ten oszust nie zakończy swoich przekrętów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale jest to rozwiązanie głupawe i można sobie tylko jeszcze zaszkodzić. Po pierwsze sprzedający może wystąpić do allegro o zwrot prowizji. Po drugie jeśli allegro się dowie że dokonano transakcji poza serwisem to zawiesi konta stronom tej transakcji (łamanie regulaminu serwisu aukcyjnego).

 

Najlepiej w tej sytuacji było by pojechać tam i zrobić delikwentowi lewatywę kołkiem na wampiry :rotfl:

:devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do pana KK maila z informacją o zgłoszeniu sprawy na policję. Dziad jeden wszystko przekręca a na sam koniec napisał: może mi pan odesłać radio z mozliwościa sprawdzenia przy listonoszu a ja panu oddam pieniądze w 12 ratach, bo jestem biednym recistą a pieniądze za radio wpłaciłem jako ratę do banku. No rozwalił mnie całkiem.

A na moje stwierdzenie że jest oszustem (twierdził że jest możliwość zmiany mode) stwierdził, ze to on mnie pozwie, a ja nie pytałęm czy jest mozliwość zmiany mode bez ingerencji w elektronikę aparatury. No ręce opadają. Dobrze że radio w ogóle działą, bo o to też nie pytałem :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.