Skocz do zawartości

Jak dla mnie oszust i wyzyskiwacz


Paweł Rzedzicki

Rekomendowane odpowiedzi

Na allegro od jakiegoś czasu pojawiała się fajna aparatura link1 oraz link2 oraz link3 i jescze kilka razy. Gdy cena spadła do 1500 z mozliwością negocjacji skontaktowałem się z panem Kaziemierzem Krpuińskim z Tarnowa. Po miłym kontakcie mailowym ustatlilismy cenę, podał konto, wpłaciłem kasę. Załatwilismy poza allegro- chciałem mu zaoszczędzić płacenia prowizji a on wysłał kurierem ubezpieczonym w ugadanej cenie.

W mailu otrzymałem linka do instrukcji aparatury- tej co na 2 pierwszych fotkach. W opisie aukcji cenat 1250$- wszystko jak aparatura z linku http://www.horizonhobby.com/ProdInfo/Files/jrp1646-manual.pdf Wieczorem w dniu wysyłki zadzwonił do mnie wieczorem i miło pogadaliśmy- z zastzrżonego numeru!!!!

 

Czekałem na kuriera jak na szpilkach. Wydzwaniałem. W końcu dojechał. Otwieram walizeczkę i co w środku? aparatura z ostatniej fotki w aukcji.

Oszust jeden twierdzi, że nie pytałem jaką apke kupuję-fakt nazwa modelu taka sama. Fakt, nie dopytałem, a olśniony urodą apki z pierwszych fotek na te dolne nie patrzałem.

Kolejna sparwa. Prosiłem o sprawdzenie w instrukcji mozliwości zmiany mode- odpowiedź że nie ma porblemu. Oszust- trzeba lutować i kombinować to po pierwsze. Po drugie instrukcji wcale nie miał tylko link który podałem wyżej. A po trzecie w tym nowszym modelu nie ma możliwości bo trymer gazu jako jedyny jest analogowy.

Możliwości anulowania transakcji pan KK nie widzi twierdząc że nie sprzedałby sprzetu wartego 5 tysięcy za 1350 zł.

 

 

Kolegów Modelarzy z Tarnowa znających to indywiduum proszę o przekazanie temu panu wyrazów "wdzięczności" w moim imieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 57
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam

 

Powiem szczerze, że aukcje widziałem niejednokrotnie i nie zauważyłem tego podstępu, bo tak trzeba to nazwać.

Tytuł aukcji przedstawia model nadajnika, który faktycznie otrzymałeś od kuriera, jednak 80% informacji w opisie aukcji nie dotyczyło sprzedawanego przedmiotu.

Zostały przedsatwione zdjęcia różnych nadajników.Wg mnie jest to niezgodne z regulaminem allegro i jeżeli chcesz odzyskac pieniądze zespół Allegro może jedynie poświadczyć na Twojej rozprawie sądowej z ww Panem, ale nie załatwi sprawy za Ciebie.

Miałem podobna sytuacje i allegro tłumaczy to tym, ze są od tego, aby ułatwić zawarcie umowy między kupującym, a sprzedającym.Krótko mówiąc Ty sobie sprzedaj czy kup, a dalej mart się sam

 

Zostałeś nabity w butelkę, a użytkownik, który wystawił przedmiot na aukcje robił wszystko, aby tak się stało.Dla mnie to jest oszustwo i ten Pan powinien zastac ukarany za taki numer, wkońcu kwota nie jest mała, a nawet gdyby było to 2zł to chodzi o samą zasade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Powiem szczerze, że aukcje widziałem niejednokrotnie i nie zauważyłem tego podstępu, bo tak trzeba to nazwać.

Tytuł aukcji przedstawia model nadajnika, który faktycznie otrzymałeś od kuriera, jednak 80% informacji w opisie aukcji nie dotyczyło sprzedawanego przedmiotu.

Zostały przedsatwione zdjęcia różnych nadajników.Wg mnie jest to niezgodne z regulaminem allegro i jeżeli chcesz odzyskac pieniądze zespół Allegro może jedynie poświadczyć na Twojej rozprawie sądowej z ww Panem, ale nie załatwi sprawy za Ciebie.

To fakt. Jeżeli opis i zdjęcia są niezgodne z tym co kupiłeś masz pełne prawo o ubieganie się o zwrot wartości zakupionego towaru. W takich sytuacjach dla policji to świeże bułeczki. Lubią takie sprawy bo udowodnienie winy dla nich to chwila a morale rosną.

 

Bez wahania zgłosił bym to do allegro i na policję. Oni doskonale będą wiedzieć co z tym Panem zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest tego typu, że z 5 zdjęć 2 są zupełnie innego nadajnika, 2 faktycznego, ale od spodu, a dopiero ostatnie zdjęcie przedstawia w pełni sprzedawane radio.

 

Teraz Pan KK może tłumaczyć, że umiescił 5 zdjęć, a 3 z nich przedstawiają sprzedwany nadajnik.

 

Tak czy siak gdyby chciał sprzedać uczciwie wstawiłby dokładne zdjęcia opis i nie było bo problemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś sprzęt przez internet nie mając możliwości "pomacania" przed zakupem. Czy w tym przypadku nie masz 10 dni na zwrot nawet bez podania przyczyny? Nie wiem czy to nie dotyczy tylko nowego sprzętu, ale warto sprawdzić.

No i w ogóle przykry temat, żeby modelarz modelarza w konia robił... do czego to doszło....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiało zgłaszaj na Policję,oni od tego są,a nawet powiedziałbym,że to jest ich specjalizacja-dasz im dokładny namiar,to beda w stanie cokolwiek w tej sprawie zrobić.Z tego co zdarzyłem zauważyc to nasza Policja jest w stanie działać tylko jeśli:

a)chodzi o zgarnięcie z pod sklepu pijanego żula(oczywiście jednego,bo większej ilości się boją)

b)mają z góry wyznaczone zadanie i namiar na osobę,którą trzeba ukarać

 

PS.Nie piszę tego ot tak sobie,w sprawach bardziej skomplikowanych(kradzieże,włamania) nie radzą już sobie niestety tak doskonale,na przesłuchanie byłem wzywany 4 razy,a i tak części ze swojego motocykla znalazłem samemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny sposób bo policja i tak nic nie zrobi

Tak i jeszcze na " ... 100% ". Nie wiem dlaczego teraz młodzież pisze tego typu stwierdzenia, te procenty, obraźliwe hasła, i do tego założenie i tak nic nie zrobią.

 

A jak coś się stanie to dzwonią na policję żeby im pomogli, lub policja ich zatrzyma to mają pełne portki i nie powiedzą tego policjantowi w twarz bo się boją (jak ktoś nie wie kto to chojrak a jak przyjdzie co do czego to... ) .

 

I również by wszystkich oklepywali po twarzach (oczywiście jak zobaczy na miejscu że ktoś jest silniejszy to ucieka).

 

Przepraszam za OT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się babrał z tym panem. Założyłem ten wątek żeby go napietnować, może ktoś go zna i mu wyjaśni jakim jest piiiiiii...... :lol: Radio mimo wszystko pierwsza klasa i jakoś sobie z tym poradzę. Najbardziej wkurzony jestem o analogowe trymery, ale cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę się babrał z tym panem. Założyłem ten wątek żeby go napietnować, może ktoś go zna i mu wyjaśni jakim jest piiiiiii...... :lol: Radio mimo wszystko pierwsza klasa i jakoś sobie z tym poradzę. Najbardziej wkurzony jestem o analogowe trymery, ale cóż...

Kończ waść w takim razie i wstydu oszczędź. Jeśli tylko po to ten temat założyłeś "żeby sobie był" to strasznie mi Cię żal bo widać, że boisz się walczyć o swoje prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagą przeczytałem cały temat i szczerze sam sobie jesteś winien bynajmniej ja tak uważam, a dlaczego ? bo po 1 patrząc w pierwszego linka którego zapodałeś faktycznie aparatura niczego sobie 1 i 2 fotka by taką zrobi trzeba mnie niezłe zaplecze fotograficzne 3 i 4 fotka przedstawiają apkę od tyłu i pierwsze co się mnie rzuciło w oczy to kształty tu zaokrąglone a na ostatnich nie ( kanciak ) i sorki za osobistą dygresją każdy modelarz to zboczeniec i na kształty zawsze patrzy po 2 na allegro jest mozliwoś zadawania pytań sprzedającemu i szczerze to Kolega zachował się jak " napalony " skoro tak postąpił, a w tego typu zakupach postępuje się jak w samochodzie na drodze czyli " zasada ograniczonego zaufania " aż do finałowego momentu odebrania paczki i sprawdzenia jej zawartości, to jest moje spostrzeżenie i proszę nie brać tego osobiście do siebie po 3 to i tak nie zmienia faktu iż sprzedający wprowadził Cię w błąd wstawiając fotki nie sprzedawanego towaru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z uwagą przeczytałem cały temat i szczerze sam sobie jesteś winien bynajmniej ja tak uważam, a dlaczego ? bo po 1 patrząc w pierwszego linka którego zapodałeś faktycznie aparatura niczego sobie 1 i 2 fotka by taką zrobi trzeba mnie niezłe zaplecze fotograficzne 3 i 4 fotka przedstawiają apkę od tyłu i pierwsze co się mnie rzuciło w oczy to kształty tu zaokrąglone a na ostatnich nie ( kanciak ) i sorki za osobistą dygresją każdy modelarz to zboczeniec i na kształty zawsze patrzy po 2 na allegro jest mozliwoś zadawania pytań sprzedającemu i szczerze to Kolega zachował się jak " napalony " skoro tak postąpił, a w tego typu zakupach postępuje się jak w samochodzie na drodze czyli " zasada ograniczonego zaufania " aż do finałowego momentu odebrania paczki i sprawdzenia jej zawartości, to jest moje spostrzeżenie i proszę nie brać tego osobiście do siebie po 3 to i tak nie zmienia faktu iż sprzedający wprowadził Cię w błąd wstawiając fotki nie sprzedawanego towaru

Pewne było że ktoś to napisze.

 

Ogólnie pomijając już przypadek Pawła ale.....

 

Czy do jasnej, ciasnej wszędzie musi tak być że jak ktoś coś podpisuje to to czego nie ma zobaczyć pisane jest maczkiem? Czy przed akceptacją regulaminu muszą ludzie się męczyć z wyszukiwaniem haczyków? Czy jak ktoś coś kupuje od kogoś to musi uważać aby nie dać się w konia zrobić? I wiele, wiele innych przypadków?

BOBAS - jaki ma sens Twoje tłumaczenie takiego postępowania? Jaki jest sens tłumaczenia jakichkolwiek manipulacji dokonanych z myślą o tym - aby jednak złapać kogoś na haczyk?

 

Między innymi: manipulacja, oszustwo, złodziejstwo... dlaczego jest to poprostu akceptowane a nawet bronione przez społeczeństwo? Kompletnie tego nie rozumiem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.