Skocz do zawartości

EXTRA 330 S x-light


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

W którym miejscu będziesz mocował skrzydła?

Wkleiłeś balsę ale nie wyciąłeś tego tak jak powinno być, teraz będziesz miał problem :/

Powinno być to tak wklejone (foto zaczerpnięte z tematu Działeczki :) - Chyba nie masz nic przeciwko? :) )

Dołączona grafika

 

EDIT:

sak122, poza tym to bardzo podoba mi się Twoja praca :) Widać, że wykonana starannie, dokładnie i czysto :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Mocowanie można jeszcze wyciąć. Wydrukuj plan, wytnij ten wzornik przyłóż i odrysuj. Wytniesz to ale okrągłą piłką włośnicową. Może nie jest to dobry sposób ale teraz nie masz innego wyjścia.

Malker - Przeciwko nic nie mam. Czuję się wręcz zaszczycony tym że jestem przykładem.;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem przekombinowałeś, trzeba było zrobić tak jak w planach, tylko wstawić[parę zastrzałów na ściankach i "podłodze kadłuba. To by w zupełności wystarczyło a teraz całkiem zmieniłeś konstrukcję i nie pojmuje twojej koncepcji budowy tego kadłuba :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Model ładnie i czysto robiony, ale...Zmień wielkość tych zdjęć a dokładnie ich wagę. U niektórych może to się otwierać cały dzień i się nie otworzy. Z pewnością 1,5mb to za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem zadowolony że podoba ci się moja praca, nie wszyscy na tym forum wierzą w powodzenie tego modelu, a to że kadłub krzywy itp :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: , dzisiaj zrobiłem stały statecznik poziomy i wkleiłem go na klej MINUTEX , używam go teraz zamiast kleju CA :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Kesto no fakt, trochę materiału zmarnowane, tzn. bardzo dużo. Niepotrzebnie już przyklejałeś tylną część kadłuba. Jak teraz myślisz zamontować statecznik pionowy? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę materiału zmarnowane, tzn. bardzo dużo

I o wiele bardziej słabsze, nie bez znaczenia jest ułożenie słojów w takich konstrukcjach, w tym miejscu plama na całej linii :wink: Ja bym radził dać jakieś zastrzały w środek statecznika czy coś, bo kiepsko widzę ten statecznik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowałem taki model jakieś półtora roku temu, mając tylko marne doświadczenia w budowie depronowego trenerka.

Jak na razie to jest mój najbrzydszy model. Powstał bo kolega mnie podpuścił, aby coś takiego zrobić.

Co mi tam możecie się pośmiać dostępne są też zdjęcia z różnych faz budowy.

Mimo jego pokraczności latał całkiem dobrze, filmu z lotu niestety nie udało mi się zrobić, gdyż model żył około tygodnia,

wykonałem nim jakieś 10 lotów po 15 minut, z nieznanych mi przyczyn upodobał sobie kreta na moim pastwisku-lotnisku.

Nie zrażaj się uwagami kolegów z forum, stosuj się do ich rad a na pewno uda Ci się model ulotnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zrobiłem już część krytą pod kabinkę, natomiast samą kabinką robię z butelki PET po Coca Coli poj.2,5 - tylko ta pojemność się nadaje, butelki nie będę tłoczyć, wystarczy ją uformować ,, na sucho '' i wszystko pasuje ok, mam pyt, nie do końca wiem o co wam chodzi z tym statecznikiem poziomym, co jest z nim nie tak, i co jest z tą balsą, którą okleiłem tylną część kadłuba?Statecznik będzie miał po jednym zastrzale z pręta węglowego 1,2 mm, także powinno być ok...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie do końca wiem o co wam chodzi z tym statecznikiem poziomym, co jest z nim nie tak

Takie stateczniki skleja się z listewek o określonych wymiarach. Ty wyciąłeś statecznik z pełnej balsy i powycinałeś środki czyli mnóstwo balsy wyrzuciłeś na śmietnik. To bardzo nieekonomiczne i nieprzemyślane działanie nie mówiąc już o osłabieniu konstrukcji. Zwróć uwagę na kierunek słoi balsy w krawędzi natarcia - to o czym pisał Kwasiu. Ten statecznik jest słabszy niż taki sam wykonany z listewek. Krawędź natarcia ma słoje po skosie, a powinna mieć równolegle. Lepszym rozwiązaniem byłoby pocięcie tej balsy na listwy i z nich sklejenie konstrukcji. Rozwiązanie mocniejsze, ekonomiczniejsze i bardziej eleganckie, bo ładniej wygląda czysto sklejona konstrukcja z równych listew niż taka z "wygryzionymi " nierówno otworami. Teraz już wiesz o co chodzi z tym statecznikiem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie dot. budowy skrzydeł, mam przygotowane żebra już od dłuższego czasu na skrzydła, jednak się waham, czy nie lepiej byłoby zrobić skrzydła styro. i pokryć je balsą o,8mm dając oczywiście dźwigary sosnowe 8x3mm, i ty właśnie pyt. do was: w którym przypadku skrzydła będą lżejsze, bo szczególnie mi zależy na wadze w tym modelu???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wagą to nie przesadzaj jak Ci wyjdzie 700g do lotu to też będzie dobrze, moja ważyła dokładnie tyle.

Najlżej to konstrukcja z balsy kryta folią, lub styro + taśma pakowa.

Co do styro i balsy, to dałbym co najmniej 1mm i bez dźwigarów.

Tak cienka balsa 0,8mm to przy szlifowaniu się przetrze.

A skrzydła zrób tak jak kolega wyżej doradził według planu Działeczki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja kilka postów napisałem że skrzydło będzie się składało w 2 połówek, połączonych rurką węglową, także wycięcie na skrzydło jest w tym przypadku zbędne, wystarczą 2 otwory: 1 na rurkę, a 2 na śrubę mocującą.

Tylko jeszcze jedna moja uwaga, po co tak przy rozpiętości 950mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.