Skocz do zawartości

EXTRA 330 S x-light


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich, zostało mi praktycznie tylko oklejenie aby doprowadzic model do ARF, będę jeszcze naklejał kesony z 2 stron połówek skrzydeł, mam dziwne wrażenie, że statwcznik ruchomy pionowy jest za mały, waham sie czy by nie zrobić większego???Końcówka kadłuba przy stateczniku pionowym będzie wyrównana...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stery w tym modelu są strasznie małe. Kadłub wygląda jak kadłub z Extry CM Pro... Nie wróży to absolutnie nic dobrego :lol: Skrzydła jakieś takie dziwne. Lotki jak w trenerku. Ster kierunku powiększ, ster wysokosci też by się większy przydał.

 

Ten kto projektował ten model był pewnie na niezłych środkach ;D

 

P.S: Skrzydła wydają się jakieś takie... mało wytrzymałe. Aha i dlaczego statecznik pionowy nie pasuje do steru ? Tam będzie coś wklejane ? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc po kolei: skrzydła będą miały jeszcze wstawiane klinki pomiędzy żeberkami a listwą spływu, będzie również keson, steru wysokości jeszcze nie ma , jest tylko sam statecznik, a pionowy będzie pasować, mam w drugiej stony zaznaczone linie, po której odcięciu będzie pasowało, ale odnośnie pionowego to czy nie wydaję sie on jakis mały, chyba zrobię większy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ster kierunu taki jest na planie, to go zostaw

Nie zmieniaj konstrukcji, jeśli plany zostały opublikowane znaczy to że ktoś je już sprawdził

cały ten model wydaje mi się zbyt słaby do akrobacji

Wiem że zależy ci na wadze, ale bez przesady

przy pierwszym łądowaniu, model ci się rozsypie

1.Zrób więcej żeberek

2.kadłub oklej balsą 1-2 mm

3.zrób więcej wzmocnień w sterze kierunku

4.na skrzydła daj większą listwę spływu

 

Też robie ten model więc wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mówie żeby nakładek nie dawać. Tylko jak będzie więcej żeberek to nie ma wtedy potrzeby dawać takich szerokich pasków balowych. Ja bym dał więcej żeberek i zdecydowanie węższe nakładki. Tak mnie więcej szersze o 3 czy 4 mm od grubości żebra. Twój model zrobisz według własnej woli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.