Jump to content

EXTRA 330 S x-light

sak122

Recommended Posts

Witam, postanowiłem zbudować EXTRĘ 330 S, jako że mój ostatni model przeżył tylko 6 lotów, teraz zamiast wzmocnień balsowych, użyję prętów węglowych 1,5 mm, pierwsze 2 wręgi zrobione są ze sklejki lipowo-balsowej 2 mm a pozostałe z balsy 4mm ażurowanej, całość klejona jest na żywicę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Guest Anonymous

Witaj

Jak fajnie że robisz taki model co ja. Z chęcią będę śledził Twoją relację i sprawdzał czy wszystko poprawnie zrobiłem w mojej Extrze. :)

Guest Anonymous

Plany są na pewno dobrze przeskalowane. Jedynie jaki może być błąd to źle wpisane cyfry. Zmierzę go i poprawie wpis.

Już poprawiłem

A na górze 3 od przodu wręgi są jakieś nierówności. Być może się mylę, ale tak to odbieram. A szczegółowość to podstawa ;)

Wręgi są wklejone prosto pod kątem, to złudzenie optyczne na zdjęciach , fotki robie trzymają aparat w rękach, a że ręce mi się trzęsą, więc wychodzą niedoskonałości ) jutro wstawię lepsze foty, a kadłub nie był robiony na oko, tylko był przymocowany na sztywno.

Kadłub powzmacniałem listewkami sosnowymi 2x2 mm, skrzydło dwudzielne łączone rurką 10 mm węglową, w miejscu gdzie będą przykręcone płaty, wkleiłem balsę 1 mm i laminuję ją z dwóch stron na sztywno.

Dwie listewki które idą przez środek kadłuba wzdłuż, powinny być do końca a nie tak jak Ty masz do ostatniej wręgi.

EDIT:

f-150 również zauważył kolejny błąd w konstrukcji.

Hej , kadłub jest w 70% ukończony, nie oklejam kadłuba balsą, bo zależy mi na wadze, aktualnie jest on na tyle sztywny, że chyba wystarczy już tych wzmocnień, balsą tylko obkleję lukę pomiędzy 1 a 2 wręgą. Ten kawałek balsy, co jest tam aktualnie wklejony, posłuży za łącznik, i będzie wylaminowany 1 raz od spodu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czy aby na pewno przemyślałeś konstrukcję, czy lepisz bo lepisz - tu listeweczka, tam listeweczka? Masz rozrysowane plany z których kleisz model czy to typowa twórczość radosna?

Konstrukcja jest jak najbardziej przemyślana, z reszto model powstaje na podstawie planów zamieszczonych w swoim temacie przez Dzialeczka, a te dodatkowe listewki służą do uzyskania odpowiedniego kształtu i profilu kadłuba,

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.