Skocz do zawartości

EXTRA 330 S x-light


sak122

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem zbudować EXTRĘ 330 S, jako że mój ostatni model przeżył tylko 6 lotów, teraz zamiast wzmocnień balsowych, użyję prętów węglowych 1,5 mm, pierwsze 2 wręgi zrobione są ze sklejki lipowo-balsowej 2 mm a pozostałe z balsy 4mm ażurowanej, całość klejona jest na żywicę:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 92
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Gość Anonymous

Witaj

Jak fajnie że robisz taki model co ja. Z chęcią będę śledził Twoją relację i sprawdzał czy wszystko poprawnie zrobiłem w mojej Extrze. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Plany są na pewno dobrze przeskalowane. Jedynie jaki może być błąd to źle wpisane cyfry. Zmierzę go i poprawie wpis.

Już poprawiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wręgi są wklejone prosto pod kątem, to złudzenie optyczne na zdjęciach , fotki robie trzymają aparat w rękach, a że ręce mi się trzęsą, więc wychodzą niedoskonałości ) jutro wstawię lepsze foty, a kadłub nie był robiony na oko, tylko był przymocowany na sztywno.

Kadłub powzmacniałem listewkami sosnowymi 2x2 mm, skrzydło dwudzielne łączone rurką 10 mm węglową, w miejscu gdzie będą przykręcone płaty, wkleiłem balsę 1 mm i laminuję ją z dwóch stron na sztywno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , kadłub jest w 70% ukończony, nie oklejam kadłuba balsą, bo zależy mi na wadze, aktualnie jest on na tyle sztywny, że chyba wystarczy już tych wzmocnień, balsą tylko obkleję lukę pomiędzy 1 a 2 wręgą. Ten kawałek balsy, co jest tam aktualnie wklejony, posłuży za łącznik, i będzie wylaminowany 1 raz od spodu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.