Skocz do zawartości

Czy obraz video z kamerki można nagrać np. na katrę SD?


gregoorr

Rekomendowane odpowiedzi

Zastaniawiam się nad jakimś zestawem FPV, przeglądam różne propozycje i w parametrach kamerek jest podany czas dla migawki. Czy oznacza to że kamerkami można robić zdjęcia? Czy obraz z takiej kamerki można jakoś tanio nagrać, mam na myśli video lub zdjęcia. Z kameki wychodzi przewód z video, czy są może jakieś małe urządzenia, które nagrywają np. na kartę sd taki sygnał. Znajomy rozebrał aparat, i jego elektronikę zamontował w latawcu, jest to jakieś rozwiązanie, bo są tam wszystkie potrzebne elementy i wagowo wyszło lekko. Nie wybrałem jeszcze zestawu do przekazu obrazu na ziemię, a nie chciałbym dodatkowo kupować jakiegoś aparatu, aby coś teraz nagrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprosciej nagrywać sygnał już na ziemi. Skoro masz już odczyt sygnału, to co za problem go nagrać?

Najtaniej wyjdzie to na Laptopie, który może realizować obie te funkcje - odbiór i nagrywanie.

Potem tylko obróbka filmu w jakimś programie do montazu filmów i masz zdjęcia.

Jesli chodzi ci o samo nagrywanie obrazu z modelu, to tanim rozwiązaniem jest kamera FCO ECO - montowana w modelu, zasilana z wolnego kanału w odbiorniku, Nagrywanie na karcie micro SD do 8GB.

 

Problem - słabej jakości obraz i film do obejrzenia dopiero po zgraniu z karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Polecam kamerę GoPro

 

Nagrywa świetnej jakości obraz full HD i jednocześnie przekazuje obraz na ziemie .Obraz przekazany na ziemię oczywiście mniejszej rozdzielczości. Kamera GoPro ma jednak wyjście OUT HD (HD TV) (nadajniki nie przystosowane do przekazu obrazu HD, choć niedługo jeszcze raz przeszukam internet może się coś zmieniło)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo!!. Złośliwy pan Fokker.

 

 

Kamerę GoPro mam, jak i również pozostałą część elektroniki FPV ,więc wiem o czym piszę.

 

Cóż panie Irku pewnie gdybym miał nieszczęsną pasję nauczyciela też o GoPro znałbym tylko mity.

 

Jestem jednak już przyzwyczajony że jak pojawiasz się ty, zaraz będziesz wymazywał te swoje bzdury na mój temat.

 

 

Z góry przepraszam za pana IRKA M który zaraz będzie nerwowo pisał jaki to zemnie nie jest modelarz. Czyli nie na temat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Obsydian.

Raz, że nikomu tu nie zaimponujesz, bo wielu z nas także jest adeptami FPV.

 

Dwa, twoja "informacja" jest chyba starsza od tematu, który odkopałeś.

Zapomniałeś tylko podać, której generacji kamer GoPro i jakiego typu dotyczy.

To tak jakbyś napisał, że do Kamery "Sony" można włożyć kasetę VHS. informacja niewątpliwie prawdziwa, ale deczko nieużyteczna i bez większej przydatności.

 

A "rewelacje" jakie podałeś, równie dobrze mogłyby podawać kolor nieba za oknem.

 

Ale jak odpalisz Internet to pewnie sprawdzisz, jak wiele się zmieniło od pierwszej generacji tych kamer. ;)

tyle, twoich "informacji", które w zasadzie niczego do tematu nie wnoszą.

 

Po trzecie, jeżeli się popełnia jakiś błąd i zostanie zwrócona uwaga, to człowiek kulturalny i normalny usiłuje raczej naprawić błąd lub chociaż przeprosić, a nie obraża wszystkich, którzy mu się nawiną w okolicy. Nie wiem, jakim jesteś modelarzem, bo jesteś tu krótko. Ale jako człowiek nie prezentujesz swojej osoby najlepiej.

 

Okazanie odrobiny pokory raczej nie zaszkodzi ci za bardzo, a na pewno pomoże.

Choleryczna naskakiwanie na innych i przekonanie, ze cokolwiek robisz jest najważniejsze, zdecydowanie nie przysporzy ci popularności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo!!. Złośliwy pan Fokker.

Z góry przepraszam za pana IRKA M który zaraz będzie nerwowo pisał jaki to zemnie nie jest modelarz. Czyli nie na temat

 

Jak widzisz pan Irek M nie będzie reagował nerwowo. Pan Irek M jest już przyzwyczajony do bzdur i głupot, którymi co jakiś czas próbujesz zaimponować. Ale pan Irek M cieszy się, że coraz więcej osób przekonuje się z jakim amatorem ma do czynienia. Na innych forach też cieszą się - to akurat bardzo delikatne okreslenie - z bzdur twego autorstwa...

Jak widzisz wszystko to dzieje się w miłej radosnej atmosferze, nie ma nawet odrobiny nerwowości, ani złośliwości...przynajmniej z mojej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .

 

Adrian. W dużej części twojej wypowiedzi zgadzam się. Chociaż Twoja pierwsza uwaga w stosunku do mnie ma ewidentnie charakter prześmiewczy (tu mógł bym napisać do Ciebie vicewersa).

 

Moje zdarzające się nieprzyjemne wypowiedzi są jedynie następstwem wcześniejszych nieprzyjemnych uwag skierowanych do mnie.

 

Jeśli ktoś decyduje się ocenić moją wiedzę czy moje prace w dziedzinie modelarstwa ok. ale niech to nie będzie ocena bez podstawna , czy też

 

napisana złośliwie pod wpływem zwykłego złośliwego charakteru osobistego.

 

Jeśli użytkownicy będą się zwracać do mnie z szacunkiem ja również odwdzięczę się tym samym.

 

Znam siebię dobże i jeśli ktoś ot tak po prostu „wyskakuje” do mnie z tekstem że na tamat FPV jestem zielony noto niestety…….. .

 

 

Co do mojej informacji o GoPro –faktyczne nie udzieliłem precyzyjnej informacji o modelu jednak myślę że lepsza taka informacja niż żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.