Skocz do zawartości

Weatronic 2,4 GHz


Wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Brak napiecia w odbiorniku jest widoczny, tylko co jest tego przyczyna?

Mozesz to sprawdzic na ziemi,nie trzeba latac(szkoda modelu :D ).Podlaczyc wszyskie serwa i akku 4,8V lub 6,0V(bez menagera)jezeli odbiornik jest uszkodzony to zapis bedzie podobny,beda przerwy napiecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Brak napiecia w odbiorniku jest widoczny, tylko co jest tego przyczyna?

Mozesz to sprawdzic na ziemi,nie trzeba latac(szkoda modelu :D ).Podlaczyc wszyskie serwa i akku 4,8V lub 6,0V(bez menagera)jezeli odbiornik jest uszkodzony to zapis bedzie podobny,beda przerwy napiecia.

W domu robiłem test i jest wszystko ok, teraz zrobię testy na lotnisku tak jak mówisz na ziemi ;D , mam tylko nadzieję że to nie jest uszkodzenie odbiornika :| .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątek się widze rozwinął...

 

karlheiz dlaczego chcesz zamienic FASST-a Futaby na WEA?

Wiesiek nie, zmieniać nie chcę ,ale syn ciągle lata na 35 i chciałbym kupić do jego radia właśnie WEA.Na niemieckich forach system ten otrzymuje dużo pozytywnych opini ,no i "czarna skrzynka" :lol:

 

Leszek_K myślałem raczej o opóżnieniach rzędu 0,001 8) bo 0,1 to strasznie dużo :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlheinz - optymista z ciebie - tak dobrze nie jest. Pamietaj ze ramka w PPM to ok 20ms i jezeli cos sie moze zmienic to tyko w nastepnej ramce. Oczywiscie w 2.4 moze byc teoretycznie lepiej bo pakiety sa nadawane co 2-5ms ale ciagle sygnal do serw idzie co 20ms.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesiek nie, zmieniać nie chcę ,ale syn ciągle lata na 35 i chciałbym kupić do jego radia właśnie WEA.Na niemieckich forach system ten otrzymuje dużo pozytywnych opini ,no i "czarna skrzynka"

Nadal wielu lata na 35Mhz i pewnie beda jeszcze latac bardzo dlugo.Ja tez latalbym pewnie do dzis,ale w ubieglym roku stracilem model(do dzis sie nie odnalazl :( )i wiem ze przyczyna bylo 35Mhz,a raczej pechowy dla mnie kanal 75.Na ogloszenie w prasie odpowiedzial koles , ktory jak sie pozniej okazalo tego samego dnia rozbil model,oczywiscie na kanale 75 :D .Takze jak sie czesto lata na dziko(poza lotniskiem)to najbezpieczniej na 2,4Ghz.

A wracajac do WEA,faktycznie dobrych opini na forach ma duzo,na forum rc network.de napisali juz o nim ksiazke :D.Chociaz jesli chodzi o 2,4 Ghz to Futaba jest zdecydowana wiekszoscia.Ja jestem z WEA zadowolony i jesli zmienie to tylko nadajnik , modul napewno zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Od poniedzialku 14 czewca bedzie mozna pobrac nowy soft:Update Packet Version 2.25.Dotyczy odbiornikow,modulu nadawczego i GigaControl Software.Wszystkie nowe moduly i odbiornikii beda sprzedawane juz w wersji 2.25.Nowa aktualizacja daje wieksze mozliwosci:telemetria,komunikaty glosowe,Vario,GPS.

 

Nowy termin:25 czerwca.W czasie testow cos poszlo nie tak,ale jak twierdza blad zostal juz poprawiony i za pare dni bedzie dostepny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlheinz - optymista z ciebie - tak dobrze nie jest. Pamietaj ze ramka w PPM to ok 20ms i jezeli cos sie moze zmienic to tyko w nastepnej ramce. Oczywiscie w 2.4 moze byc teoretycznie lepiej bo pakiety sa nadawane co 2-5ms ale ciagle sygnal do serw idzie co 20ms.

Jeszcze odnosnie predkości działania...W wyniku prób z systamami 35Mhz i 2,4 Ghz stwierdziłem że w systemie 2,4 (Fasst) predkość reakcji układu odbiorczego po zgubieniu sygnału ,a nastepnie jego odzyskaniu(F/S) jest nieporównywalna w stosunku do 35Mhz. Sama czestotliwość znaczenia tu raczej nie ma? :roll: Czyzby więc szybsze układy w odbiorniku???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karlheinz - Niekoniecznie szybsze - inna zasada dzialania. Pakiet PPM jest wysylany co ok 20ms a odbiornik IPD moze wyslac dobry sygnal do serw tylko po sprawdzeniu poprawnosci pakietu. W PCM jest gorzej. A systemy 2.4GHz wysylaja pakiet co 2-5ms i niepotrzebna jest analiza - suma kontrolna jest w pakiecie czyli odbiornik od razu wie ze cos jest zle. W efekcie nawet zgubienie 50% pakietow nie robi zadnej roznicy. Teoretycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jest juz nowy soft do pobrania.W starych modulach i odbiornikach nalezy przeprowadzic aktualizacje (Firmware V 2.30).Nowe moduly i odiorniki beda sprzedawane juz w wersji V 2.30.Jest tez nowy GigaControl i wiele nowych funkcji.

 

Ps.

Piotr jak sie WEA sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Być może problemem jest zbyt niskie napięcie odbiornika, Weatronic ma z tym problem.

Gdy napięcia spada poniżej 5V odbiorniki przestają działaćn (mimo że producent podaje minimalne napięcie 4V :? ). Radzę wam uważać jak latacie na 4celach ni-mh. :!:

 

 

Pozdrawiam Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Piotr napewno WEA wroci do ciebie z nowym softem(v 2.30) i bedzie ok.Byl problem z kanalem powrotnym ale jak twierdzi WEA nowy soft zalatwia sprawe.Nie moge tego potwierdzic bo u mnie takiego problemu nie bylo.Z nowym softem tez wszysko funkcjonuje :D

 

Damian nie do konca jest tak jak piszesz.Odbiorniki micro(8,10,12) dzialaja jak podaje WEA w zakresie 4-10V , a praktycznie nawet przy napieciu 3,7V(spawdzilem :D ).Takze 4 cele NiMH to zaden problem dla tych odbiornikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Jestem po pierwszych próbnych lotach na WEA 2,4 z odbiornikiem micro-8 . W celach testowych zainstalowałem odbiornik w modelu ACROMASTER (depron Multiplexa) . System działał bez zarzutu . Jest jednak poważna niedogodność - brak anteny w nadajniku i w związku z tym nie ma do czego przyczepić "wiatromierza " :mrgreen: . Następna próba będzie w motoszybowcu aby można było dalej odlecieć i sprawdzić zasięg . Jak próby wypadną pomyślnie to wsadzę odbiornik do modelu akrobata z napędem spalinowym .

Pytanie do Piotra . Czy Twój zestaw WEA wrócił z serwisu Graupnera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po pierwszych próbnych lotach na WEA 2,4 z odbiornikiem micro-8 . W celach testowych zainstalowałem odbiornik w modelu ACROMASTER (depron Multiplexa) . System działał bez zarzutu . Jest jednak poważna niedogodność - brak anteny w nadajniku i w związku z tym nie ma do czego przyczepić "wiatromierza " :mrgreen: . Następna próba będzie w motoszybowcu aby można było dalej odlecieć i sprawdzić zasięg . Jak próby wypadną pomyślnie to wsadzę odbiornik do modelu akrobata z napędem spalinowym .

Pytanie do Piotra . Czy Twój zestaw WEA wrócił z serwisu Graupnera?

Ryszard, parę dni temu otrzymałem info że sprzęt już naprawiony :jupi:

co się okazało że była uszkodzona antena w odbiorniku a że uszkodzenie było mechaniczne to niestety dostałem rachunek do zapłaty :( .

Generalnie ta cała impreza kosztowała mnie 46euro, wymienili antenki, obudowę odbiornika, sprawdzili nadajnik i zmienili soft w odbiorniku i nadajniku.

Trzeba uważać na te antenki w odbiorniku bo ta odizolowana część jest strasznie delikatna każde zgięcie powoduje pęknięcie tej końcówki, i stąd moje problemy z sygnalizacją utraty zasięgu.

Jedno mogę powiedzieć że to bardzo rozbudowany system i gdyby nie dwukierunkowy przesył informacji to na innym systemie może już bym model rozwalił :? a tak dostajesz info że coś się dzieje z elektroniką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Na stronie WEA ukazala sie ciekawa informacja.W 2011 roku firma wprowadza na rynek 3 wlasne nadajniki :shock: Podobnie jak moduly i odbiorniki:Made in Germany , no to sie ciekawie robi :DWEA pkt.5, info po niemiecku ale mozna sie domyslic o co chodzi.Jezeli te nowe nadajniki beda tak technologicznie zaawansowane jak inne ich produkty(a wszystko na to wskazuje) to mamy nowego nr.1 w nadajnikach z gornej polki.

Premiera nadajnikow prawdopodobnie targi w Norymberdze 2012.

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.