Skocz do zawartości

Weatronic 2,4 GHz


Wiesiek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj stwierdziłem , że do aktualizacji softu odbiorników WEA pasuje kabel USB HYPERION HP-TI-PRGUSB for TITAN ESC . Należy tylko zastosować przejściówkę z wtyku FUTABA na wtyk JR , ponieważ gniazdo SCU w odbiornikach WEA nie toleruje wtyku FUTABA .Kabla takiego używałem do aktualizacji softu w ładowarce EOS 0610iDUO . Być może ktoś już posiada taki kabel więc nie musi kupować kabla WEA .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
  • 3 tygodnie później...

Od niedawna w sklepach ukazaly sie nowe odbiorniki smart 8.Technicznie sa identyczne jak seria micro(podwojne,telemetria),roznia sie tylko obudowa przez co znakomicie nadaja sie do waskich kadlubow(F3J,F3F).Najtaniej z tego co udalo mi sie znalesc jest tutaj

 

http://www.pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5863

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nowa zabawka w hangarze:GPS-WEA.Na dzisiaj spawdzilem w domu i w aucie(zimno i masa sniegu)dziala :D .

Podaje wysokosc od ziemi w metrach,predkosc w km/h,m/s,odleglosc modelu od nadajnika w metrach,aktualny kurs itd.W programie Giga Control mozna wszystko bardzo latwo ustawic.Oprocz informacji glosowej wszystko jest zapisane na karcie SD.W zestawie :GPS,2kable,instrukcja obslugi(D,GB).GPS podlaczamy bezposrednio do odbiornika.Jak widac na fotkach nizej jest bardzo maly.Do odsluchu w czasie rzeczywistym nalezy zainstalowac modul glosowy(do pobrania na stronie WEA).

 

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5912

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5913

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=5914

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Na stronie WEA jest do pobrania nowy soft V2.35 link

Nic dziwnego sa bardzo aktywni na rc network de i szybko reaguja na problemy modelarzy.

Oby tak dalej.

 

Ps:Piotr,dlaczego w Polsce WEA jest tak malo popularny :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps:Piotr,dlaczego w Polsce WEA jest tak malo popularny

Dobre pytanie, myślę że mało modelarzy wie że cos takiego jest na rynku, jak pierwszy raz wpadłem na lotnisko z tym systemem to się pytali co ja mam przyczepione do tego nadajnika :) a no i standardowe pytanie, a gdzie masz antene? :mrgreen: .

 

A tak na poważnie to jakis sklep modelarski w Polsce powinien się zajać sprzedażą tego systemu, może liczba użytkowników by się zwiększyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Witam

 

Do konca stycznia mozna wymienic za doplata modul DV3 na nowy DV4.

Zainteresowani proszeni sa o kontakt tel. lub email.

Doplata wynosi 60 Euro plus koszt wysylki.Cena modulu DV4 na dzis 148 Euro.

Przypominam ze taka wymiana jest mozliwa tylko do konca stycznia 2012.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Od stycznia uzywam nowego modulu DV-4 i po tych kilku miesiacach uzytkowania postanowilem co nieco o nim nabazgrac.

W porownaniu do starego DV-3 to zupelnie inna bajka.Nie tylko obudowa jest nowa ;) .Wzmocniono sygnal nadawczy i odbiorczy,glownie sygnal telemetrii.Ostrzezenia o slabym sygnale i inne bledne informacje to juz historia.Zmieniono BUTTON 1 i BUTTON 2, sa bardziej wyczuwalne. GPS Wea pracuje o niebo lepiej.Modul glosowy jest bardziej rozbudowany.Z 12 kanalow jest teraz 16.To te najwazniejsze moim zdaniem zmiany.Oczywiscie jest tez nowy GigaControl.

post-3460-0-17609800-1344247131_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam pytanie do posiadaczy sytemu Weatronic. Czy podobnie jak w przypadku Jeti do poprawnego działania modułu wystarczy zasilanie wraz z sygnałem PPM o dowolnej polaryzacji (moduł obsługuje rówież PCM i inne systemy, ale mnie interesuje zwykły PPM8) Na fotografiach widac że przewód łączący moduł z nadajnikem jest czterożyłowy (+, -, PPM i ??) - do czego jest czwarty przewód?

Zastanawiam się czy da się podłaczyć moduł do dowolnej innej aparatury z wyjsciem PPM niż te do których Weatronic produkuje przejściówki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Panowie,

ludzie już latają na sprzęcie Weatronic. System jest wyśmienity. Zasięg pewny do 5 km. Trzeba trochę czekać na BAT64.Na stronie Weatronic można pobrać w pdf-ie formularz zamówienia i wypełnić go przesyłając skan do WEA. Trzeba zaznaczyć kolor, drążki itp. Zamówień jest dużo i czas oczekiwania 3-4 miesiące.. Ale warto. Jak dostanę, to napiszę coś więcej. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.