Skocz do zawartości

Prezydencki samolot rozbił się


ahaweto

Rekomendowane odpowiedzi

Nadal jesteś przekonany że to borowiki do siebie strzelali?

Wg mnie ten pomysł jest w tym wypadku naprawdę chybiony.Wybaczcie, ale takie rozważania są wręcz chore. Widać teraz po zebraniu części w jednym miejscu jak mało z tego tutka zostało i w jakim jest stanie. Nikt nie mógł tego przeżyć. Tragedia niesamowita tak czy inaczej.

Jednak ziarnko pseudo prawdy w tym co pisze Wojtek jest.

Przecież po wypadku helikopterowym Millera jeden z funkcjonariuszy BOR odbezpieczył broń (sam słuchałem tego wywiadu) w obawie przed spłonięciem żywcem.

Powtarzam - to są słowa byłego premiera w wywiadzie którego udzielał chyba w tvn24 zaraz po informacji wypadku naszego samolotu.

Co do reszty, dajmy spokój - poczekajmy na wyniki śledztwa.

Mamy żałobę, pozostawmy te dywagacje w spokoju. Oddajmy cześć tym którzy zginęli i ich rodzinom.

W tej całej tragedii bardzo drobnym pocieszeniem może być tylko jedno - że nie zginęli na darmo ( mam nadzieję że rozumiecie co chcę powiedzieć). Ta tragedia przyczyniła się do chęci poznania prawdy Katyńskiej przez cały świat. Władze Rosji nie mogły, czy też nie mogą dalej próbować ignorować całej sprawy. Ba wręcz tego nie robią, co z pewnością cieszyło by tych, którzy lecieli tym samolotem uczcić pamięć pomordowanych Polaków.

.......Jeszcze raz - pokój ich duszom.......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 323
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Witam. Dzisiaj mija tydzień od momentu kiedy mój sześcioletni syn wbrew mojemu poleceniu włączył radio i usłyszałem ( choć z początku wydawało się niewiarygodną) jakże tragiczną w skutkach wiadomość. Założyłem ten temat. W moim zamyśle miało to być miejsce w którym można zapalić wirtualną świeczkę oraz oddać hołd ofiarom tej strasznej katastrofy. Część kolegów tak to odebrała, ale wkrótce dały znać o sobie fobie, antypatie oraz różne poglądy polityczne. Okazało się że każdy ma jakieś swoje zdanie na temat Pana Prezydenta i jego sposobu sprawowania prezydentury. I każdy ma do tego prawo. Nie ma tylko prawa aby to zdanie siłą narzucać innym. Tutaj chciałem przypomnieć że Prezydent został wybrany w demokratycznych wyborach większością głosów i obywatel dla którego te wybory nie poszły po jego myśli ( jego kandydat, jedyny i niezastąpiony -odpadł) powinien przyjąć to do wiadomości. Uznać to za zwycięstwo demokracji i to właśnie jest przewaga nad totalitaryzmem. Niestety jesteśmy narodem wiecznych malkontentów, wiecznie z czegoś niezadowolonych, doszukujących się we wszystkim złych intencji. Być może na taką postawę miała nasza historia ale tutaj wszystkim swoim nieszczęściom ( pośrednio lub bezpośrednio) sami byliśmy sobie winni. Nie patrzmy na to przez pryzmat nacjonalizmu. Nie jesteśmy pępkiem świata. Podziwiam pracę kolegów moderatorów którzy próbowali studzić te rozpalone głowy a mimo to spotkali się z bardzo nieżyczliwym przyjęciem swojej pracy.

 

Apeluję do kolegów aby w tych dwóch ostatnich dniach żałoby, dniach pożegnania i pogrzebu ofiar katastrofy powstrzymali się od złośliwych komentarzy.

 

Kolegów moderatorów proszę o zamknięcie tematu ( jeżeli jako założyciel tematu mam do tego prawo ) po zakończeniu dni żałoby narodowej.

 

Kolegom którzy uważają że dyskusja o technicznych i nadprzyrodzonych (astrologia) przyczynach katastrofy nie została jeszcze zakończona ( być może dojdą jeszcze nowe fakty które rzucą nowe światło) proponuję założenie nowego tematu, w którym to będzie można o tym porozmawiać. Ale ,,na Boga,, nie mieszajcie do tego polityki i zachowajcie zdrowy rozsądek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W pełni szanując wolę założyciela tematu i popierając w całej rozciągłości jego intencje zamykam ten temat.

PS. Tak zupełnie na marginesie przypominam, że jest to FORUM MODELARSKIE i tematy polityczne, nawet zakładane w HP, będą tutaj bardzo niemile widziane. Od polityki są inne fora i tam proszę wyłuszczać swoje sympatie i anytypatie polityczne i osobiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.