Skocz do zawartości

Kamerka turnigy


darek_op

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał w sieci jakiś manual do tej kamerki?

POWER wiadomo - świeci niebieska dioda i błyśnie czerwona na początki

MODE? do czego? niebieska świeci i czerwana błyska

Przycisk nagrywania to wiadomo

 

podczas ładowania z USB powinna świecić niebieska i czerwona? zmienia się to jakoś po naładowaniu aku?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jeżeli data nie daje się ustawić w opisany wcześniej sposób poprzez plik TAG.TXT (u mnie to nie działało):

plik nazywa się TIME.TXT a zawartość w jednej linii:

2010.11.03 21:10:00

reszta procedury standardowo - przegrać do folderu głównego karty. Po odłączeniu od komputera włączyć kamerę - WYŁĄCZYĆ kamerę - włączyć ponownie. Bez wyłączenia i ponownego włączenia, zmiana nie była zapisywana.

 

Charakterystyczne w tej wersji softu kamery - data jest niewielką czcionką w lewej górnej części ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to większość z Kolegów już też rozgryzła, ale napomknąć nie zaszkodzi. Zauważyłem że w gumcamie (w turnigy zapewne też) przyjmuje datę chętnie i praktycznie za każdym razem po wyczyszczeniu karty i sformatowaniu jej w kamerce przez kabelek. Jeśli więc zależy nam na nagraniu z aktualną datą, tuż przed lataniem (tego samego dnia np. ) powinno się poza naładowaniem aku, tez sformatować kartę i wkleić na świeżo plik tag. U mnie to działa. Bo kamerka potrafi sama z siebie zmienić datę na "standardową' czasem juz po dwu, trzech dniach. Wyjmowanie karty też często kasuje datę.

Ja mam inny problem. Kamerka a właśćiwie jej soft robi błędy w zapisywaniu. Widać to w czasie odtwarzania. potrafi "przystopować" na dwie, trzy, kilka klatek. Potem w czasie odtwarzania w tych miejscach poza widocznymi przeskokami tez minimalnie się zatrzymuje na ułamek sek. I niedaleko w odległości kilkunastu do kilkudziesięciu klatek potrafi zgubić też taką samą ilość klatek.

U Was też to występuje? Co z tym mozna zrobić?

 

P.S. Wiem, ze to nie jest sprzęt z górnej półki, jednak takich przeskoków nie powinien robić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli data nie daje się ustawić w opisany wcześniej sposób poprzez plik TAG.TXT (u mnie to nie działało)...

Powyższa metoda działa także w niedawno zakupionej kamerce, która wyświetla datę w kolorze białym w prawym dolnym rogu. Domyślna data to rok 2046 :roll:

 

Bardzo dziękuję! ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie wolno przestawiać tych dat :!: :!: :!: Oglądaliście kilkanascie dni temu film z 1928 r gdzie rozmawiają przez telefony kom; :devil: Będziecie autorami własnego. Ja swojej daty - 2090 nie zmieniałem, za 80 lat będą mieli hit na miarę naszego wspomnianego wyżej :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Odkopuje stary temat, ale ponagrywałem trochę testowych filmików i zastanawia mnie jedna rzecz. W danych technicznych kamery podane jest FPS: 30 (True Rating) natomiast jak odtwarzam sobie film klatka po klatce to mogę naliczyć około 10 klatek w czasie sekundy. Ilość klatek się zmienia od 9 do 12 na sekundę. Czy to jest normalne , do odtwarzania używam GOM Playera, o co tu chodzi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Szukałem czegoś o tej kamerce... no i znalazłem ;)

 

Po pierwsze, darek_op, z tego co się orientuję, format AVI nie koduje obrazu na zasadzie klatek. Ale standard określa jednocześnie coś co nazywa się "IFrame". Można powiedzieć w wielkim uproszczeniu, że to taka "klatka stop" wykorzystywana przez odtwarzacze, np. do wyświetlania obrazu podczas szybkiego przewijania do przodu lub do tyłu z jednoczesnym podglądem. Jest to konieczne gdyż procesor w odtwarzaczu nie jest w stanie tak szybko dekodować strumień AVI. Tak, że jeśli w jakimś odtwarzaczu software'owym będziesz sobie klikał "po klatce" to najprawdopodobniej będą wyświetlane wspomniane IFrame'y. Ich liczba w określonym czasie może być różna i zależy od tego jak program tworzący plik AVI jest skonfigurowany, np. jedna ramka IFrame występuje co pół sekundy. Spróbuj otworzyć swój plik w programie o nazwie VLC Media Player. W menu "Narzędzia" masz opcję "Informacje i pliku" - tam sprawdź ile jest FPSów.

 

Po drugie... odkryłem przypadkiem, że wielkość liter w nazwie pliku konfigurującego datę i czas określa wielkość liter w nazwach zapisywanych filmików, np.

- TAG.TXT daje nam SUNP0001.AVI

- tag.txt daje nam sunp0001.avi

- TAG.txt daje nam SUNP0001.avi

Takie tam w sumie bezużyteczne znalezisko ;)

 

Po trzecie, ktoś pytał jak usunąć z obrazu datę i czas... Niestety wygląda na to że jedyna opcja to wylutowanie układu pamięci, przeprogramowanie go i wlutowanie ponownie. Cała procedura została dokładnie pokazana na tym filmie:

 

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=EEYZbknQM6s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć ja próbuje ustawić date w swojej kamerce Turnigy Mini DV. Kombinowałem juz chyba wszystkie możłiwości z tymi plikami tekstowymi i nadal jest to samo -data z 2009 roku.

Ma ktoś jescze jakis pomysł?

 

Już sobie poradziłem znalazłem programik który sam tworzy plik tekstowy i zadziałało

Software for Time setting

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__13983__Turnigy_highrate_30FPS_Ultra_small_Digital_Camera_without_memory_card_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.