Skocz do zawartości

dremel z alledrogo


ToMarkov

Rekomendowane odpowiedzi

To nędzna podróbka f-my Dremel i jeżeli bedziesz jej używał do balsy czy sklejki to powinna wystarczyć (ważne, żeby jej nie zagrzać).

IMHO znacznie trwalsze są narzędzia f-my Proxxon i np bardzo polecam Proxxon FSB 240 (ciąłem nią m in panele podłogowe i płytki).

Używana kupisz w cenie < 200 zł. Jakość łożysk i futerka do mocowania narzędzi nieporównywalna z tą imitacją f-my Eurotec ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem taką wielofunkcyjną szlifierkę 140 W w Auchanie, z jakimś tam zestawem końcówek i wałkiem giętkim, bardzo fajnie się na tym pracuje. Płynna regulacja obrotów tez jest. Wałek giętki w porządku - dałem za to niecałe 80 PLN. A może niecałe 70 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz to cudo?

to co pokazał Paweł jest BDB. Był o tym cały program na TVN TURBO i ocenili go jako bardzo dobrą multiszlifierkę.

 

Ja mam tą tylko bez stojaka: http://allegro.pl/item1001244142_multiszlifierka_ferm_fct_160_dremel_akcesoria.html ciąłem ją laminat 3mm i te 160W troszkę mało (ciąłem na wałku więc większe opory były). Sklejkę 3mm tnie jak masło :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie posiadam ale miałem PRZYJEMNOŚĆ pracować oryginałem, przymierzam się do zakupu ale zawsze jest to coś ...

 

Nie do porównania chyba że z Proxxonem. Głowica dedykowana do dremela to kolejny "must have" do tego sprzętu. Potwierdzam że jakoś niecałe 40zl kosztuje na allegro - do dostania w jednym sklepie wraz z szlifierką. Ciekawym dodatkiem do miniwarsztatu jest stojak wiertarski.

 

BTW. to jest kilkadziesiat tysięcy obrotów, tarcze z tanich zestawów mogą ładnie kuku zrobić.

 

Warto wydać te ~300zl na zestaw z wałkiem + uchwyt. Palca/oka sobie nie kupisz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiał byłem w Auchan i zakupiłem miniszlifierke - na opakowaniu pisze 135W - 33000rpm - i w środku znajduje się trochę osprzętu + wałek. Dałem za ten zestaw 60zł ale nie jestem na chwile obecną wstanie powiedzieć o jakości tej szlifierki. Wybór padł na ten zestaw przede wszystkim ze względu na cene. Moje doświadczenie modelarskie i zakres prac które wykonuję (tj cięcie sklejki, balsy, szlifowanie) mysle ze spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Kiedyś używałem dwóch multiszlifierek, jedna był firmy Ferm, drugiej firmy nie pamiętam, ale wyglądała podobnie tylko była czerwona. Każda z nich wytrzymała około pół roku, po czym padł silnik :evil: .

Rok temu na allegro kupiłem oryginalnego Dremela za 169zł (dremel-300 + wałek giętki + 55szt. akcesoriów). Różnica jest ogromna :!: . Do tej pory nie miałem z nim żadnych problemów, a używam go bardzo często. Na mojej frezarce cnc chodził bez przerwy ponad dwie godziny, a pod koniec był lekko ciepły :!: .

Według mnie nie opłaca się kupować tanich szlifierek bo i tak za jakiś czas będziemy musieli kupić następną. Przy okazji przy zakupie nie radzę kierować się mocą podawaną przez producenta, moja stara szlifierka miała niby moc 150W, a w rzeczywistości była przynajmniej o połowę słabsza niż Dramel (125W).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja dzisiał byłem w Auchan i zakupiłem miniszlifierke - na opakowaniu pisze 135W - 33000rpm - i w środku znajduje się trochę osprzętu + wałek. Dałem za ten zestaw 60zł ale nie jestem na chwile obecną wstanie powiedzieć o jakości tej szlifierki. Wybór padł na ten zestaw przede wszystkim ze względu na cene. Moje doświadczenie modelarskie i zakres prac które wykonuję (tj cięcie sklejki, balsy, szlifowanie) mysle ze spokojnie wystarczy.

Pozdrawiam.

Tą samą mam i ja, znaczy się niebieską, bo w moim ałchanie jest jeszcze zielona ;) Fajna, nie korzystam z niej za często, ale na moje potrzeby i tak jest na wyrost. Do mniej karkołomnych zastosowań jest jak znalazł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.