Skocz do zawartości

Mistrzostwa Polski Modeli Zdalnie Sterowanych RCES Gliwice


modelpiotrek

Rekomendowane odpowiedzi

W imieniu Gliwickiego Stowarzyszenia Modelarzy Lotniczych zapraszam do udziału

w Mistrzostwach Polski Modeli Zdalnie Sterowanych z Napędem Elektrycznym RCES, które rozegrane zostaną na lotnisku w Gliwicach 2 maja ( w niedzielę) 2010 roku.

Zawody przeprowadzone będą bez podziału na kategorie wiekowe a organizatorzy nie zapewniają zakwaterowania i wyżywienia. Obowiązują licencje sportowe Aeroklubu Polskiego ważne na 2010 rok. Zgłoszenie prosimy wysyłać drogą elektroniczną do dnia 26 kwietnia 2009 roku ( qbit@digi.pl) z podaniem minimum częstotliwosci 2 kwarców, które mogą być przez zawodnika używane w trakcie zawodów.

więcej informacji

tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Zawody mimo początkowo kiepskiej pogody udało się rozegrać.

Nie obyło się bez strat niestety!

poniżej link do fotek

RCES

 

Nasza Jotka hehehe ona tez latała chociaż nisko :)

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4659

 

Co pozostało z Pike Perfecta

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4662

 

Na starcie

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4663

 

Lądowanie

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4661

 

Mistrz Polski jeszcze klasy RCES na rok 2010 Michał Skarwecki ze Skoczowa

http://pfmrc.eu/album_pic.php?pic_id=4660

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oglądając Michała jak lata Jantarem elektro zrozumiałem że moim latam jak stara babcia ))) heheheh

Patrząc na loty Michała czymkolwiek człowiek dochodzi do takiego samego wniosku :D

Mógłbyś przybliżyć tą kategorię? To coś pokroju F5J? Jest jeszcze jakiś podział na podklasy? Bo jakoś nie widzę rywalizacji Jantara z modelem domowej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zadnych podklas

szybowiec z napedem elektrycznym to wszystko jedynie masa stwarza ograniczenie

reszta dowolna mozesz latać czym chcesz :) małym czy duzym laminat lub balsa

czas startowy 600sek z tego ma byc 540s lotu slizgowego itd aha ladowanie na punkt i w zależności od odległości mniej lub wiecej pkt

fajna zabawa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zakłócenia !

a latał na 2,4 giga

odbiornik to corona ale nie pamietam który model

zawodnik od Pike skasował dwa swoje modele (drugi to hotliner)

a junior z Rybnika który latał Starlingiem równiez na 2,4 giga i również na coronie też miał zakłócenia trzpnął modelem ale na tyle szczęśliwie ze do remontu się nadaje.

fakt frekfencja dziwi bo klasa jest tak jak pisze Arek dla wszytkich

zreszta w czechach jest bardzo popularna

mam nadzieję że za rok bedzie o wiele więcej zawodników :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeczytałem regulamin, to ta kategoria jest praktycznie dla wszystkich, modele bez specjalnych wymagań a dziwi tak mała frekwencja! :shock:

Myślę że głównym powodem było to:

Obowiązują licencje sportowe Aeroklubu Polskiego ważne na 2010 rok

Wiele osób nie posiada licencji bo nie widzi takiej potrzeby. Nie będzie chyba wydawała pieniędzy na licencję+badania żeby pojechać na 2-3 zawody.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek niestety też się dziwiłem heh

Marcin koszt licencji to 40zł a lekarza 30 suma 70 zł na rok czy to drogo? możliwe ale przyjemność polatania z najlepszymi , podpatrzenia nowych technologi, nawiązania nowych znajomości hmm bezcenny :)

zawodniczo latam w F1E i startując w PŚ poznałem wielu wspaniałych ludzi których pozwolę sobie nazywać już moimi przyjaciółmi ( chodzi mi o zawodników jak i polskich jak i zagranicznych )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin koszt licencji to 40zł a lekarza 30 suma 70 zł na rok czy to drogo?

no nie tak do końca, 40zł licencja, u lekarza sportowego płaciłem 80zł, wystawił mi zaświadczenie warunkowo bo wymagał jeszcze laryngologa i okulistę. W wakacje, nie w sprawie licencji, byłem u laryngologa w Krakowie - 150zł wizyta, wiem że da się taniej, ale liczmy 100zł i ok. 100zł okulista, w sumie ok. 300zł - robi się drogo... nawet jakby iść do najtańszych lekarzy to i tak jest 200zł.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba GSML to Gliwickie Stowarzyszenie Modelarzy Lotniczych prezesem jest TKN p.Stanisław Kubit zresztą bardzo znana osobowość w światku modelarskim :))

 

Michał hehehe nie bądź taki skromny :) dałeś nam małą naukę latania w Gliwicach !

lepiej powiedz czy oblataliscie to nowe zbocze w Czarnej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.