Skocz do zawartości

Turnigy Accucell 6 czy IMAX B6


Gość Anonymous

Którą wybrać  

75 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Którą wybrać

    • IMAX B6
      21
    • Accucell 6
      57


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam

Panowie mam dylemat którą z ładowarek wybrać. Zamierzam coś kupić na dłuższy czas i chciałbym się Was poradzić którą bardziej polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Zrób ankietę to łatwiej będzie....

Jestem za Turnigy Accucell 6....

moze w nastepnych wypowiedziach uslyszymy uzasadnienie :jupi:

a nie tylko stwierdzenia nic nie znaczace

Rozumiem kolego ze masz lub miales oba modele i masz wyrobiona opinie o obu .

jesli nie to po co takie posty ?

Mam Imaxa i opinie o Imax b6 Dzialeczce napisalem , ale nie odwaze sie radzic komus ktora lepsza bo Acutela nie mam i nie testowalem

Jan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem obie! Kiedyś... :P

Teraz mam iCharger 106B+ w ilości 2 szt. i wreszcie jestem szczęśliwy :D

 

Obie ładowarki są funkcjonalnie i parametrowo bardzo zbliżone.

B6 pojawiła się na rynku jako pierwsza. Zaszokowała niską ceną, jednak szybko wyszedł na jaw istotny mankament. Balanser ładowarki nie był przez producenta kalibrowany, więc rozrzut rzeczywistych napięć zdarzał się bardzo duży, choć trafiały się egzemplarze w miarę przyzwoite. Rozwiązanie problemu okazało się też w miarę proste dla osób znających podstawy elektroniki. Wystarczy zrobić 6 źródeł napięciowych, podpiąć do balansera ładowarki, wcisnąć odpowiednią kombinację klawiszy i gotowe. Tylko komu by się chciało, gdy na rynku pojawił się...

Accucel, który ma jeszcze niższą cenę i skalibrowany balanser. Z rzeczywistą dokładnością różnie bywa, czasami zdarzają się rozstrzelone egzemplarze, ale generalnie jest nieźle. Accucel jest chyba nieco mniejsza, za to ma wiatrak, który wyje.

Y/F-22 vel Mario vel kulamario vel Sky tego nie słyszy, ale może powinien iść do lekarza od uszu? A tekst o skopceniu można między bajki włożyć.

 

Wybrałbym Accucela, choć ma jeszcze jedną istotną wadę - ostatnio na ładowarkę jest więcej chętnych niż egzemplarzy w dostawach, dlatego jest notorycznie na backorderze. Po zamówieniu trzeba się uzbroić w cierpliwość i przeczekać kilka dostaw, aż przyjdzie nasza kolej. No chyba, że zdecydujesz się na inne, zapewne nieco droższe źródło, typu Allegro czy rodzime sklepy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

I o taką odpowiedź mi chodziło Łodziak;]

Dziękuję i punkcik dla Ciebie. Akurat na stanie w HK jest I-MAX więc ją wezmę najwyżej potem pobawię się z tym balanserem co powiadasz że są problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kulamario

Tego gościa nie znam :wink:

A IMAX na prawdę mi się skopcił, ale nawet nie wiem co dokładnie bo się na tym nie znam, oddałem kuzynowi bo zajmuje się elektroniką a sam kupiłem Accucella i jest świetny.

Moja ładuje z dokładnoścą do 1/100 V, po naładowaniu 3s zazwyczaj cele mają 4.20|4.19|4.20,

czasem 4.20|4.19|4.19, pakiet 2s zawsze 4.20|4.19V więc nieźle jak na fabrycznie skalibrowaną..... no może jednak ten wiatraczek nie jest idealnie cichy ale chociaż jest.....

pobawię się z tym balanserem

To nie taka prosta sprawa, ktoś mi kiedyś mówił że potrzebna jest "drabinka" składająca się z jakiś różnych napięc czy jakoś tak, w warunkach domowych można posłużyc się co najwyżej miernikiem....w opcję kalibracji w mojej Turnigy wchodzie się trzymając podczas włączania 2 i 4 przycisk (licząc od lewej)....w tedy ładowarka pokazuje napięcie pakietu a ty musisz -/+ wyrównac na takie jakie pokazuje miernik, o ile masz dobry miernik bo inaczej nie ma to sensu według mnie....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Widzę że większość ankietowanych jak i tych których męczyłem na PW( :twisted: ) polecali Turnigy Accucell6 . I tak ową właśnie wezmę. Niestety chwilę muszę poczekać aż dojdą nowe ale cóż, 10 $ w kieszenie;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem obie.

 

elektronika ta sama

 

za imaxem przemawia lepsza jakość wykonanie, grubsze kable, solidniejsza obudowa i to że na 99% można skalibrować balancer

 

za accucelem przemawia tylko cena

 

w obu wypada na dzień dobry zmienić kable na jakieś silicony lub inne bardziej elastyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nom właśnie już w niedziele zarezerwowałem no i dziś są na stanie.

Udało mi się krótko czekać (2 dni) w przeciwieństwie do niektórych osób 8) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.