Skocz do zawartości

Pierwszy model spalinowy. Co wybrać?


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

przewód paliwowy np taki http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=12146 będzie ok. przewód trzyma się sam nie trzeba klipsów

śmigło ja do tego silnia używam master airscrew 11*6 s2,

jeszcze co do pakietu zasilającego ja nie bylem zadowolony z sanyo polecałbym pakiety Hitec 1600mAh w zupełności starczy.

do odpalania zaopatrz się w grube robocze rękawice śmiga do spalin są ostre jak żyletka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

exTRIMa będę polecał zawsze. Łatwo go zaadaptować pod spalinkę .15 i zbiorniczek 100ccm. Z OS MAXem .15AX bez problemu wisi.

Przy okazji - wybij sobie z głowy ręczne (bez rozrusznika) zapalanie silników, nie mając żadnej wprawy. Zabijesz się :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Przy okazji - wybij sobie z głowy ręczne (bez rozrusznika) zapalanie silników, nie mając żadnej wprawy. Zabijesz się

A co mają powiedzieć ci, którzy bawili się silnikami (i to samozapłonowymi :( ) przed wymyśleniem rozruszników? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze.... jak czytam, że ktoś poleca model "funfly" jako pierwszy model do nauki latania to mnie skręca... Jak sama nazwa wskazuje to rodzaj modelu do latania na wesoło. Osobiście uważam, że taki model jest dla modelarzy mających ponad podstawowe kwalifikacje do latania, wyuczone już odruchy i podstawowe figury akrobacyjne / zwroty. Nie powinno się wskazywać dla początkujących z racji braku w/w podstaw.

 

Prosty model górnopłat "cessna" zestaw lub akrobat wystarczy do nauki latania, opanowania figur płaskich (lądowanie, startowanie, zakręty na jednym poziomie, nawet beczki) a nawet może ostudzić słomiany zapał...

 

Równie dobrze mógłbym polecić model aircombat... ale chodzi o wskazanie prostego, łatwego i w miarę taniego pierwszego modelu spalinowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodałbym jeszcze, że dobrze by było, gdyby niemal z każdej pozycji sam wrócił do lotu poziomego po puszczeniu wszystkich drążków.

FunFly tego nie zrobi, żaden akrobat też nie. A dolnopłat? Chyba tylko taki ze skrzydłami mocno zadartymi do góry, bo inny chce latać w pozycji każdej, tylko nie na brzuchu... ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak fun fly to budował bym sam SOUFAN'a plany gdzieś sie błąkają. No ale zależy mi na modelu rtf i takim trochę spokojnym. Liczę na to ze uda się dogadać z Panem Radkiem i ubijemy interes :wink:

Tochy, Latałem już modelami które potrafią trochę akrobacji. (na tą chwile katuje trzeciego Ultrona 3D) Szukam czegoś do szaleństw ale i spokojnego pływania w powietrzu. Jak pisano wcześniej, trenerkiem szybko się znudzę, a dolnopłat będzie następny. Jakiś warbird :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzięki uprzejmości Radka na moim warsztacie jest już Extra 300S Gotowa do lotu :)

Dołączona grafika

 

 

Rozpiętość 150cm

Silnik MVVS- 8ccm

Waga do lotu -ok 3.2 Kg

Wczoraj latałem nim pod okiem Radka I tak sobie spędziliśmy kawałek popołudnia. Model jest bardzo szybki ale da się go opanować. Dziś za pewne będą kolejne loty. Postaram sie o foto i video relacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.