Skocz do zawartości

Pierwszy model spalinowy. Co wybrać?


Marcin K.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jako że już kupę czasu bawię sie w latanie rc, doszedłem do wniosku że najwyższy czas na model spalinowy. Latałem elektrykami. Motoszybowce, trenerki, no i jedyny zdolny do akrobacji to Ultron 3D. I tak jakoś świeżo po zakupie samochodu chciałbym się przejechać do poznania do modelarskiego i tam sobie takowy model sprawić.Tylko tu jest problem gdyż nie wiem co wybrać. Model do 400zł, silnik do 8-8.5ccm. Nie wiem czy szarpnąć sie na makietę Pipera do rekreacji, Mustanga do szaleństw czy Extre do kręcenia koziołków. Chyba to ostatnie odpada bo w tym jeszcze nie jestem taki dobry. do sedna. Co proponujecie? Górnopłat, średniopłat, dolnopłat, do rekreacji, do szaleństw... oczekuje propozycji z waszej strony. A i zależy mi na gotowym modelu bo za bardzo tymczasowo nie mam miejsca i czasu na budowę. Sklep w którym będę robił zakupy to www.sklep.modelarnia.pl Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 43
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

IMHO coś do ćwiczenia F3A ew. 3D. Trenerki sobie odpuść, jeśli już umiesz latać to szkoda czasu, zresztą F3A latają lepiej i bardziej przewidywalnie niż trenerki.

Uważam że poprawne opanowanie podstaw klasycznej akrobacji F3A jest bazą, z której się powinno wystartować po nauce latania, a przed czymś trudnym (warbirdy, combat). Pominięcie tego etapu może się potem mścić , a ponadto F3A czy 3D nigdy się nie znudzą- zawsze znajdziesz coś, co można lepiej polecieć, nad czym należy poćwiczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slawek_9000 - uprzedziłeś mnie. Lepiej dołożyć parę groszy do modelu F3A który nie jest trudny w normalnym pilotażu a wiele może nauczyć. Będzie służył do rekreacji, wyszalenia się i akrobacji czy fikołków ....brrr co za słowo. Sonic ma kiepski do tego profil i jedno serwo na lotki - nie jest zbyt rozwojowy. Lepszy by był np. Sea Bee ARF (PH029) - Phoenix Model http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2472,sea-bee-arf-ph029-phoenix-model a jeśli zbyt drogi to Canter 50 ARF (BH42) - Black Horse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem sie zmieścić w 400zł ale dopuszczałem cenę 500zł więc na coś się skuszę. Który z tych modeli lepszy? Jakie wyposażenie do tego najlepsze(czyt. standardowe) Tak żeby za drogo nie wyjść a bezpiecznie ulotnić model. Jako jednostka napędowa to myślałem ze coś ze stajni ASP, paliwo 10% nitro,serwa standardowe hitec HS 322/422 (standard). Co jeszcze potrzebuję aby się wnieść w powietrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Silniki GMS mają pozytywne opinie mam taki i sprawuje się rewelacyjnie powiedziałby że lepiej niż osławione Os maxy, jedyny problem z tym silnikami to ewentualna zabudowa ich pod maską gdyż mają bardzo duże tłumiki, co do serw nie szalałbym ja użytkuję serwa Tower Pro 5010 i nie mam z nimi problemów.

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fun fly to troche za dużo wariacji jak na mnie:P zbudował bym Soufana ale troche za bardzo czasu i miejsca na budowe nie mam wiec wybieram model RTF. Jaka jednostka napędowa, jakiej firmy? Czytałem że GMS ciężko sie ustawia i reguluje. Zastanawiam sie nad tym silnikiem http://modelarnia.pl/sklep/index.php?p2060,silnik-asp-s46-a-tlumik-asp i do tego paliwo z 10% nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ASP to porażka,a GMS-a ustawi 5-letnie dziecko.ASP po zagrzaniu się potrafi tracić kompresję(mówimy o 2T),a GMS jaki by nie był zawsze będzie chodził,nie trzeba trafić na sztukę,pięknie wykonane silniczki,sam na takim od ponad roku latam i jestem bardzo zadowolony,często chodzi lepiej niż OS Max znajomego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuje wybrać się do sklepu modelarskiego i tam na 80% powinien znaleźć się ktoś kto doradzi. Trenerów jest cały ogrom. Jeśli masz już za sobą elektryki to można się od razu pokosić o dolnopłata np Sonic i silnik GMS 0.32 z tylną regulacją i śmigłem 10x5. Model łatwy w transporcie ze względu na wymiary. Ewentualnie Travel air lub Super air z silnikiem 0.46 ze śmigłem 11x6 - to jeśli chodzi o gotowe zestawy dolnopłatów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model wybrany. Canter 50 ARF http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p2032,canter-50-arf-bh42-black-horse Posłucham kolegów i sercem modelu będzie GMS.47 http://modele.sklep.pl/product_info.php?products_id=4320 . Serwa standardowe hites 322 lub TP sg 5010. Zasilanie odbiornika to najprawdopodobniej Sanyo 4x2500A. Klips do świecy http://www.sklep.modelarnia.pl/index.php?p3650,zapalarka-z-ladowarka-ansmann Czego jeszcze potrzeba? Co zmienić w wyposażeniu modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W sklepie modelarnia.pl zamów towar z odbiorem osobistym bo ceny w sklepie stacjonarnym znacząco odbiegają od cen internetowych. Zrób sobie listę potrzebnych klamotów aby potem nie dokupować bo to będzie kolejna przesyłka a to są koszty. Z tego co widziałem nie wymieniłeś rozrusznika, pompki paliwa, śmigła, paliwa, czy silikonowego ężyka do paliwa dodatkowo przydatny gadget to silikonowa końcówka wydechu czy akku żelowy do rozrusznika.

Pozdrawiam Radek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki radga, model kupie jakoś na początku miesiąca wiec dlatego teraz wyjechałem z tym tematem. Żeby nie mieć niespodzianek jak dojdzie co do czego.

Czyli tak. Na rozrusznik i resztę pierdółek ze skrzynki startowej to trochę później bo na raz nie mam tyle waluty. Czyli rozrusznik i akumulator żelowy do niego odpadają. Jakiej średnicy powinien być wężyk? I chyba jakieś klipsy do wężyka też powinny być, tak żeby się nie zsunął. Paliwo to CONTEST 10% Model Technics. Tankowane na razie z dużej strzykawki, w późniejszym terminie pompka. Silnik lubi śmigło 10x7, 11x6. Jakiej firmy wybrać śmigło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.