Skocz do zawartości

PRZESYL OBRAZU KAMERKA BEZPRZEWODOWA Z MODELU na ZIEMIE


pawel_244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

A mnie caly czas nurtuje Twoja relacja-obraz super itd.

Zapodaj moze zdjecie Twojego nadajnika - srodek, tak by byl widac elementy.

Dokladne zdjecie anteny, i miejsce jej montazu.

I jak piszesz,uzywasz anten kierunkowych, a w innym poscie ze tych co w zestawie.To moze fotki jednej i drugiej konfiguracji poprosze,bo sam nie wiem ktore lepsze ?

I nie masz absolutnie zadnych zanikow,hmmm,to bardzo ciekawe.Nalezalo by sie temu uwaznie przyjrzec.To co , mozemy liczyc na fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba mozecie nawet liczyc na film , na ktorym bede ja kierujacy modelem i rzut na ekran lcd eka, musze ojca poprosic aby mnie nagral, bo samemu tego nie zrobie, nie no czasem mam jakis tam lekki przysiew, nie uzywam anten kierunkowych nie pisalem nawet o kierunkowych antenach uzywam wylacznie dookolnych anten . OTO jak wyglada zestaw bez przerobki kamerki prosze zobaczyc na stronke : http://www.allegro.pl/item201125134_mikro_kamera_bezprzewodowa_kolor_dzw_full_box_gw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie uzywam anten kierunkowych

 

:oops: Tak mi sie jakos skojarzylo, ze anteny kierunkowe.

Tego filmiku to daj wiecej z kamerki,bo to dosc intrygujace.

1 Ghz,nie ma drop-out-ow.

Czyli paru gosci , mialo racje ,zmieniajac caly system na nizsza czestote.

Na tej czestotliwosci,wiele rzeczy jest latwiej zrobic,osobiscie jestem pod wrazeniem,tego co piszesz.Zobaczymy w realu,jak to wyszlo.

Moze podepnij kamerke pod sygnal z nadajnika,bedzie tylko obraz z kamerki w modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jeśli mozna to krótkie pytanko (ponieważ rownierz jestem fanem latania z kamera). dlaczego wszyscy latający z kamerą posługują sie nadajnikami pracującymi na tak wysokich częstotliwościach tzn 1-2Ghz. Przecierz budowa nadajnika na tak wysokie częstotliwości wymaga stosowania bardzo drogich tranzystorów w stopniach końcowych nadajnika, (mówię tu o mocach rzędu 1-2W, który z resztą jest bardzo latwo uszkodzic podczas strojenia stopnia końcowego. Natomiast przejscie na częstotliwości poniżej 300 MHz daje możliwość stosowania takich tranzystorów jak np. 2N3632 z którego można wydusić moc 12W w przypadku modulacji FM , oraz około 5W w przypadku modulacji AM sygnałem wizyjnym. Rozumiem, ze moc 5W wymaga wydajnego żródła zasilania(co wiąze sie z cięzarem) ale uważam ze tylko nadajnik takiej mocy może zapewnić odpowiednie i zadowalające nasycenie przestrzeni sygnalem.Własnoręcznie wukonałem nadajnik o mocy 0.5 W i po ziemi bez problemu uzyskałem zasieg 3 km (jak wykonywałem próby to stosowałem anteny dachowe) ale moc rzędu 0,5 W to jeszcze według mnie za mało by latać modelem poza zasięgiem wzroku. pozdrawiam wszystkich na forum. Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Tranzystory mocy na pasma mikrofalowe nie są aż tak drogie.Druga sprawa jest taka , ze większość kolegów stosuje gotowe nadajniki CCTV.W odbiornikach CCTV są stosowane gotowe głowice od odbiorników TV SAT , które zawierają przeważnie układ PLL , demodulatory fonii i wizji.Mowa oczywiście o 2,4 GHz.Philips produkuje układy scalone serii chyba TDA.. które są modulatorami wizji i fonii oraz generatorem nośnej w zakresie od kilkudziesięciu do około 860 MHz. Na tych układach można z powodzeniem wykonać nadajnik TV do 860 MHz.Jednak trzeba pamiętać o innych użytkownikach eteru:służby profesjonalne, krótkofalowcy,lotnictwo, telewizja naziemna itp,itd.Zgadza się że łatwo jest zrobić wzmacniacz dla częstotliwości 100-470 MHz o mocy 15W lub więcej, ale umieszczenie takiego nadajnika choćby z anteną ćwierć falową 150-300m nad ziemią (w modelu) spowodowałoby niezłe zamieszanie w promieniu kilkudziesięciu jak nie kilkuset kilometrów kilometrów.Dodajmy do tego źle odfiltrowane częstotliwości harmoniczne, a to już proszenie się o kłopoty (nie tylko nasze )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na codzień zajmuję się łącznością radiową i mam dosyć ściągania mnie z urlopu,bo jakiś cymbał zakłóca nam łączność.

Z tego co mi się wydaje, to do transmisji wizji bez pozwolenia radiowego przeznaczone są 4 kanały w paśmie 2.4GHz. Nie pamiętam z jaką mocą (chyba 10 lub 100mW). Do tego urządzenia muszą posiadać homologację lub potwierdzenie zgodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podjęcie tematu oraz zawyczerpującą odpowiedz kolegi który udziela sie w PAR-ze. Mam nadzieje ze nie byłem tym cymbałem, który zciągną cie z urlopu, a przez którego (być może) wyzionąłeś ducha z przepracowania. O ile mi wiadomo, to zgodnie z polskimi przepisami do łączności TV w paśmie 1,2 oraz 2,4GHz dopuszczona jest moc 10 mW. Każde przekroczenie tego limitu podlega pod odpowiedni paragraf. W związku z powyższym podpowiadam ci kolego że w śród modelarzy zajmujących sie tematem RC-cam jest dużo ludzi, którzy ponad piędziesięciokrotnie przekraczają dopuszczalne normy(używają mocy większej niż pół wata. Jezeli chcesz wykazać sie w robocie to zacznij ścigac tych ludzi a napewno zaplusujesz u pracodawcy, napewno dostaniesz medal a przy okazji moze połozysz kres tej pięknej , nowej dziedzinie jaką jest RC-cam. Teraz Sławek do Ciebie: Tak zdaje sobie sprawę z tego, że takie postawienie sprawy to jest proszenie się o kłopoty, ale muszę Ci przyznać , że temat jest tak "kręcący" że na próby zdecydowałem się używając innych częstotliwości niż te ujęte przepisami. Podyktowane było to brakiem sprzętu pomiarowego na 1.2 Ghz, natomiast mam bogate wyposarzony warsztat ale niestety tylko do 300 mega. w temacie też siedzę już ponad 25 lat więc uspokajam kolegę z Paru że napewno nikomu krzywdy nie zrobiłem. Teraz natomiast chcę przejść na 1.2 GHz i dlatego do Ciebie Sławek prośba o zasugerowanie kilku typów tranzystora , który by potrafiłby oddać moc rzędu 2W i w miare dostEpnych na naszym rynku. uczepiłem się tej mocy 2W ponieważ z mocą 0,5 wata owszem jest po ziemi duży ponad 3 kilometrowy zasięg ale w powietrzu niestety ta moc umożliwia 100% łączność (bez zaników sygnału) ale tylko w zasięgu 500-700m. Dalej już zaczynają sie pojawiać zaniki i już zaczyna mi brakować koncepcji na jakieś sprawne anteny. Przepraszam za długą wypowiedż ale nasuneło mi się jeszce jedno pytanie: co z modelarzami, którzy próbują latać RC-cam w oparciu o swoje konstrukcje transmisji video, bo na forum i takich się spotyka ? CZy to są ludzie do odstrzału?, czy może i dla takich jest miejsce w modelarstwie . Moze ktoś się wypowie na ten temat, bo przecierz nikt nie wyłoży kwoty rzędu kilku czy kilkunastu tys. zł tylko po to aby otrzymać homologacje lub świadectwo zgodności a następnie polatać sobie oczywiśćie nie komercyjnie. Swoje "wypociny" w temacie latanie bez widocznośći modelu zaprezentuje (mam to nagrane na video) jak tylko trochę lepiej opanuje komputer b o na razie mam z tym problemy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Janusz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.