Skocz do zawartości

PRZESYL OBRAZU KAMERKA BEZPRZEWODOWA Z MODELU na ZIEMIE


pawel_244

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

najlepiej uzyj ,,FOTOSIK''

Ja sam pierwsze zdjecie wkleilem kilka dni temu.

krok po kroku.

 

http://www.fotosik.pl/

 

1. dodaj zdjecie-Browse

2.jak juz wybierzesz zdjecie ze swojego PC kliknij ,,Dodaj''

3.po drodze masz ,rejestracje' kliknij ..kontynnuj mimo wszystko''

4.kliknij na ,,pelny rozmiar na forum''

5.caly link zmieni sie na niebiesko,wiec metoda ..przeciagnij i pusc'' wstaw go

 

 

Domyslam sie co to jest na tych zdjeciach,ale chyba cos napiszesz na ten temat ?

To ,,samorobka'' od podstaw?

Czym to strioles ?

Kamerka-jaka ?

ile dB na wyjsciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to samorobka, kupilem kamerke na allegro bezprzewodowa wraz z odbiornikiem, za 104zl, teoretyczne miala miec zasieg 100m a praktycznie w terenie otwartym miala 20m. Dodalem do niej wlasnej projekcji wzmacniacz na to pasmo 1050Mhz, troszku liczenia a wiecej kilka ladnych lat doswiadczen w technice w.cz sprawilo ze powstal wzmacniacz. Powstal w oparciu (jak narazie) 3 tranzystory BFR-91A, moc maksymalna nadajnika to okolo 280mW. Po dolaczeniu kolejnych stopni moc bedzie rosla. Stopnie pracuja w klasie C, z kamerki wychodzi modulacja FM wiec nie trzeba stosowac stopni pracujacych w klasie AB , uklad moze chodzic na przesterach. Co oczywisice jest nie mozliwe w przypadku nadawania obrazu w modulacji AM. Zasieg nadajnika z dwoma stopniami wyjsciowymi wynosil 250m, dolaczylem 3 stopien i dopiero moze dzis uda mi sie go przetestowac na wieksza odleglosc. Uklad stroilem miernikiem czestotliwosci pracujacym do 3Ghz z skala poziomu natezenia sygnalu oraz kiedys wykonanym urzadzeniem do pomiarow malych sygnalow wielkiej czestotliwosci. Jak narazie nie dysponuje dobrym oscyloskopem moj mierzy tylko do 10Mhz ani analizatorem widma, ale da sie to wystroic. Powiem tak po wlaczeniu nadajnika i dotknieciu antenki czuc lekkie cieplo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Mozna pewnie kupić scalone końcówki mocy pracujące w paśmie 1296Mhz stosowane w sprzęcie amatorskim.Zapewne są szerokopasmowe i dadzą rade na 1050Mhz.Trzeba by poszukać od ręcznych trx-ów na pasmo 70 cm.Te scalone końcówki mocy wymagają niewielkiej liczby dodatkowych elementów.Ich moc wyjściowa oscyluje w granicach 2-5 watów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz nie dam juz Ci spokoju.

Jesli bys mogl przez grzecznosc wstawic Swoja fotke do awataru,byloby super (lepiej sie tak kojarzy kto pisze-mezczyzni towzrokowcy :roll: )

 

Mam w pracy analizator spektrum,i jesli rozumiem co mam zrobic (ach ten moj angielski)

uzywam go do czesto.Nieraz widze ze przesuniecie elementu o 0,1mm powoduje calkowity odjazd parametrow.Tobie sie to udalo,moje uznanie.

Tobie troche latwiej,urzadzenie pracuje duzo ,,nizej'' , ale pytan ciag dalszy :lol2:

1Dlaczego akurat 1 GHz ?

Czy antenki to takie ,,po dlugosci fali'' czy cos ambitniejszego ?

2A jak sprawa z swr ,tak jak wyszlo czy z konkretnych rozwiazan?

3Czy jestes w stanie zrobic prosty uklad amplifiera na 2,4GHz,tzw booster.Mam uklad plytek i schematy.Uklady zawieraja raptem 10-15 elementow ?

4Czym Swoj uklad stroisz ,dodatkowe hardware czy jest na sztywno,jedna czestotliwosc?

5A co z odbiornikiem,nic nie pisales o takowym?

6Jaki docelowy zasieg Cie interesuje ?

7Czy pozostaniesz wierny tylko 1 GHz czy dasz sie skusic na 2,4.?

 

Fresnel jest ,,wyzej'' bardziej zlosliwy,ale tez i ta czestotliwosc ma swoje zalety.

Poza tym nie jest illegal,wiec i mozliwosci wieksze,a ze operujemy juz dawno poza nawiasami powera,no coz nic za darmo,not risk-not fun :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm narazie pozostane na pasmie 1Ghz. To prawda ze wystrczy przesunac element troszke lub nie dac kondensatora obcinajacego w odpowiednim miejscu toru zasilania tranzytorow i sygnalu nie ma. Mysle ze PA jestem w stanie zrobic na 2,4Ghz na tranzystorach, zmienia sie wartosci obwodow LC jedynie ( i AZ) , zastanawiam sie nad sesem robienia PA na 2,4Ghz, mozna z powodzeniem wykozystac wzmacniacz EDIMAX 500mW na to pasmo , ktory kosztuje 150-180zl. Jezeli chodzi o strojenie anteny w pasmie 1Ghz to stosuje metode strojenia na peek sygnalu w okreslonej odleglosci od anteny poniewaz nie zrobilem sobie jeszcze swr na to pasmo acz kolwiek moze kidys sie za to zabiore. Antenke skraca sie co 0,5 mm doslownie obcinajac takie maluitkie kawaleczki srebrzanej antenki. Antene wykonalem z kawalka srebrzanki 1,0 mm, jest to ant 1/4 fali. Co mnie sklania do zostania na tym pasmie, to to ze na 2,4Ghz na pokrywajacych sie kanalach pracuja sieci bezprzewodowe ( mimo ze stosuja ant kierunkowe) to zawsze mozna miec zaklocenia latajac gdzies obok tak owej sieci. Niewiem co dokladnie pracuje w poblizu 1050Mhz moze tez cos chodzi ale u siebie nie wychwycilem zadnych anomali zaklocajacych. Co do odbiornika to juz tez go ogladalem od srodka to takie zboczenie zawodowe, zastosowano w nim gotowa glowice (mysle ze od tunerow satelitarnych). Bynajmniej tak to wyglada, zapewne jest gdzies w glowicy dolozona jakas pojemnosc bo z tego co mi sie kojazy to glowice satek pracuja na 2Ghz, jezeli sie myle to prosze o sprostowanie. Powracajac do obwodow antenowych to preferuje antene bezposrednio podpieta pod nadajnik bez jakich kolwiek dodatkowych przewodow tlumiacych sygnal w.cz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz jestem po testach, zatem tak uklad wraz z kamerka pobiera okolo 270mA, zasilany napieciem 12V, zasieg jaki udalo mi sie uzyskac: kamerka umiejscowiona 2m nad ziemia za budynkiem (domem) czyli antenki nie widza sie a przeszkoda jest budynek, mialem zasieg 450m, koncowe rezultaty byly czarno biale. Mysle ze to bardzo dobry rezultat i nie potrzeba juz dobudowywac kolejnych stopni, teraz musze zamiescic nadajnik w modelu no i mozna latac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje gratulacje.

Jesli chodzi o tlumiki ( attenuator ) czasem jest niezbedny. N a tzw. czuja traci sie wiele.Faktem jest ze bezposrednie polaczenie nie powoduje strat mocy na lini kabel-antena.

Zatem tak,masz 450 m zasiegu (za budynkiem :shock: ) przy takiej mocy jak podajesz.

Pytam tak szcegolowo,bo byc moze przejde na te ,,tansza'' opcje.A jak to stwierdziles? spacerek z monitorkiem i odbiornikiem?

Moje perypetie juz opisalem,wiec nie ma sensu ich powielac,ale nie moge zrozumiec jednago faktu-udalo Ci sie (450 m ) odebrac sygnal na takiej antence jak na zdjeciu?

Metoda docinania jest ok,ale w tych zakresach ?

No dobrze, a jak wyglada antenka odbiorcza?

 

To z pytan na razie tyle.Jesli to Twoj pierwszy nadajnik,to masz duze sukcesy.Schody zaczna sie tutaj jak nadajnik znajdzie sie ruchu :rotfl:

Dla przykladu-zasieg (zeby go sprawdzic juz trzeba samochodem pojezdzic) kilka kilometrow ,ale w platformie , ten sam nadajnik juz po 200-300m wprowadzal tzw. drop-out-y.Sygnal 1W ODLEGLOSC 300M WYSOKOSC 50M

2,4 GHz

 

Masz w tej kwesti jakies wytlumaczenie ?

Na pewno nie jest to kwestia anten,podobnie jest na omni,patch,panel,bi-directional ,yagi

innych.A i na koniec ,,moj'' sygnal przechodzil przez dwa-trzy budynki,zasieg kilku kilometrowy,i wcale nie jest to wyroznikiem pozniejszego zasiegu w modelu.

Moze z ,,nizsza'' czestota jest inaczej ? (ale raczej nie)

 

A i ostatnie,b. interesuje mnie to radio do odbioru,masz moze fotke,opis ?

A jak mialby pracowac EDIMAX ?

Tzn . chyba myslisz o wykorzystaniu samego stopnia koncowego ?

Napisz cos wiecej , jak mialo by wygladac wg. Ciebie wpiecie tam sygnalu video z fonia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz edimaxa wpielo by sie poto aby zwiekszyc moc nadajnika. Co do moich dzisiejszych testow to wziolem lcd 'ka takiego malego + odbiornik + akumulator zelowy 12V/7Ah no itak szedlem i szedlem tam gdzie juz bylo kiespsko to sie zatrzymalem i cofnolem kawalek, od tamtego miejsca zaczolem liczyc metry. Sam jestem bardzo ciekaw jak to sie spisze w locie bo tak jak sie stoi to wiadomo zawsze jakos do bedzie szlo w locie jest ciagla zmiana pozycji tego jeszcze nie testowalem, moze jutro mi sie uda. Testy robilem na tej antence co na fotce w nadajniku a w odbiorniku byla oryginalna dolaczona do zestawu oto link :

aukcji:http://www.allegro.pl/item201125134_mikro_kamera_bezprzewodowa_kolor_dzw_full_box_gw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzis przetestowalem kamerke w modelu. Bardzo fajna sprawa, zasieg wszsytko ladnie, ale musze zrobic mala poprawke w nadajniku. Mialem to zamocowane w modelu depronowym do akrobacji 3D, taki wlasnej konstrukcji, taki model sie do tego nie nadaje, mam inne modele jeszcze, albo zrobie typowy samolot do lotow z kamerka tez rozwiazanie :) Denerwuje mnie moj LCD TV ma mala jasnosc, bede go musial wlozyc w karton aby lepiej bylo widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem to zamocowane w modelu depronowym do akrobacji 3D, taki wlasnej konstrukcji, taki model sie do tego nie nadaje, mam inne modele jeszcze, albo zrobie typowy samolot do lotow z kamerka tez rozwiazani

 

I dlatego powstal konkurs na platforme video,abys i Ty mogl zbudowac i lub wybrac najlepsza konstrukcje do tego celu

 

 

Denerwuje mnie moj LCD TV ma mala jasnosc, bede go musial wlozyc w karton aby lepiej bylo widac.

 

No to masz problem.Monitor raczej nie nadaje sie do latania.Mam monitorek 7'' ,

ale jest on tylko do podgladu technicznego,i lub dla obserwatora,polaczonego ze mna kabelkiem do radia uczen-trener.Ma to na celu pomoc trenerowi zorientowac sie ,,co ja widze''

 

Z tym pudelkiem to pomysl przedni.Czasem widuje sie z kartonem na glowie kogos na necie,lub pudlo od telewizora z kucajacych w nim pilotem. :rotfl: Ale jesli chcesz latac sam,bez obserwatora,szaro lub czarno to widze.Poczytaj troche.Prawie wszyscy zgubili model.Ja z uwagi na to ,ze troche latam (8 lat-paralotnie) juz mam wyrobiony pewien nawyk orientacji przestrzennej.

Ale w 3D. W tej naszej , plaskiej, jest juz trudniej

 

Monitorek jest wielkosci ksiazki,lekki,poreczny,z wlasnym zasilaniem na ok 2 h pracy.

 

0159eda65c60f853.jpg

 

Nie wiedzac jeszcze w jakim systemie bedzie pracowac (ntsc) wybralem full opcje,czyli taka,czyta i widzi wszystkie systemy Pal,Secam,NTSC.Pobawisz sie troche tym bedziesz wiedzial w czym bol.

 

0d347f84af22d656.jpg

 

Ale do latania , jako pilot,to polecam raczej takie rozwiazanie

 

248d3dd9b20e8d7e.jpg

 

 

Obawialem sie troche o przeszkadzajace swiatlo.Wielu lata z plachta na glowie.

Tu dzieki gumowym wizjerom (jest na to nazwa,ale zapomnialem) ochraniajacym niejako boki ekranow,masz praktycznie kompletna izolacje

 

39876fd96dd7a80c.jpg

 

 

Chodzilem troche z nimi (po polach na szczescie :crazy: ) sprawdzajac zasieg i musze przyznac ze sprawdza sie to rozwiazanie,izoluje od slonca b. dobrze.Prawie jak ,,widze ciemnosc''-to z filmu,naszego.

 

14bf77570535fef6.jpg

 

 

Latanie w goglach,to calkowicie co innego niz na monitorku.

A jesli dojdzie do tego ruch kamery zgodny z ruchami glowy pilota,no to mam duza szanse na to by nie zgubic czego i Tobie zycze :lol: . Lub pozostaje mi opcja - zapytac (oczywiscie nie po ,,naszemu'' ) Czy leci z nami pilot ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Leci leci, zrobilem kolejny test i jestem w szoku, jutro zamawiam balse itp, bede budowal model do lotow z kamerka, konkretnie pod to zastosowanie, to owiele lepsze niz latanie akrobatem, bo w sumie gorno platem tez mozna krecic akro :), powiem wiecej co bylem bardzo zdziwiony ze sygnal mi nie zanikal mialem czysciutki obraz jak z kasety wideo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.